Tiskové zprávy 19.04.2022
Autor: Tisková zpráva

V Litvínově pokračují obránci Strejček s Kolářem

Vedení Vervy se dohodlo na nové smlouvě s obráncem Janem Strejčkem, který na severu Čech podepsal roční kontrakt s roční opcí. Zároveň se vedení klubu rozhodlo uplatnit opci na obránce Daniela Koláře, který tak přidá další zápasy v černožlutém dresu. „Oba hráči odvedli v uplynulé sezóně dobrou práci. Pro Dana to byl první kompletní ročník v extralize. Trochu ho přibrzdilo zranění, které ho na nějaký čas vyřadilo. Po návratu předváděl dobré výkony a z toho důvodu jsme se rozhodli na něj uplatnit opci. Honza nám přišel pomoci v průběhu sezóny a mile nás překvapil. Svými výkony si vybojoval novou smlouvu a věříme, že se bude ještě dále zlepšovat,“ říká generální ředitel klubu Pavel Hynek.

Osmadvacetiletý zadák Jan Strejček je odchovancem litvínovského hokeje. V nejvyšší soutěži se ale výrazněji prosadil až v loňské sezóně. Uplynulý ročník začal v prvoligovém Sokolově, kde nastoupil do dvaadvaceti zápasů, ve kterých zapsal pět bodů (1+4). Poté se přesunul do Litvínova. V černožlutém dresu odehrál sedmatřicet zápasů s bilancí osmi kanadských bodů (4+4). „Honza mě hodně překvapil, patřil v naší obraně k pilířům tvrdé hry. Nebojí se podpořit útok, nebojí se hrát do těla a je obětavý. Hodně se mi líbil a myslím si, že si svými výkony jednoznačně řekl o nový kontrakt,“ říká hlavní trenér Vladimír Růžička.

Devětadvacetiletý Daniel Kolář má za sebou první kompletní sezónu v dresu Vervy. Celkem nastoupil do devětadvaceti utkání a připsal si tři asistence. Dva zápasy odehrál i v Chance lize za Duklu Jihlava, ze které přišel na sever Čech. V černožlutém dresu dosud zvládl osmatřicet zápasů a další přidá v nové sezóně. „Dan je defenzivnější typ obránce. Po skončení sezóny jsme spolu probírali, že bych od něj chtěl, aby trochu více přitvrdil svou hru, protože je velký a silný. Chceme trochu změnit herní styl, hrát tvrději, vyhrávat osobní souboje a v tom by nám měl pomoci,“ uzavírá Vladimír Růžička.

Zápasy - Junioři před 3 dny

Domácí vítězná šňůra juniorů pokračuje, Litvínov porazil Jihlavu 5:1

L i t v í n o v - Litvínovští junioři navázali na úspěšné domácí zápasy a porazili Jihlavu 5:1.
Více >
Konto našeho srdce 05.09.2022

Kontovka rozdávala radost v Kadani

Každý rok již pravidelně vyhlašuje Konto našeho srdce pro své fanoušky soutěž „Kontovka“. Pravidla jsou jednoduchá. Každý, kdo se chce zůčastnit této soutěže, si vybere jednoho i více hráčů a pravidelně v extraligové sezóně platí za jejich kanadské body částkou od 50 korun výše, dle vlastního uvážení.
Více >
Mládež 25.08.2022

Staň se hokejovým rozhodčím! Český hokej spouští náborovou kampaň I ty můžeš pískat hokej

Jsi chlapec nebo dívka? Baví tě lední hokej a chceš se stát jeho součástí? Nyní máš jedinečnou šanci rozšířit řady rozhodčích ledního hokeje a s každým zápasem prožívat nezapomenutelné zážitky.
Více >