A-tým 03.01.2015
Autor: Redakce - Aktualizováno 4.1. 14:30

V neděli poprvé ven v novém roce! Vyrve Verva Slavii první body?

Hlavní město a nejmodernější česká hala, či chcete-li aréna, bude v neděli odpoledne (od 15:00) svědkem prvního utkání Vervy v novém roce. Soupeřem je poslední celek tabulky, pražská Slavia. Litvínov však proti ní v této sezóně nezískal ještě ani bod.
Není to tak dávno, co se žlutočerným na „sešívané“ parádně dařilo. Od sezóny 2011/12 až do poloviny ročníku 2013/14 je porazili dvanáctkrát ve čtrnácti zápasech!

Letos se karta zatím obrátila. Žlutočerní fans neradi vzpomínají na první duel v Praze i na odvetu na Hlinkově stadiónu.

Zápas osmého kola byl přeložen z původního 3. na 28. října. Sváteční byl rozhodně pro Slavii. Po jedenácti minutách doma prohrávala už 0:3, ale povedl se jí senzační obrat. Vstřelila půltucet branek za sebou a zvítězila 6:3.

16. listopadu se hrálo znovu, tentokrát pod Krušnými horami. Slavii zde stačila k výhře jediná branka Tomici z 11. minuty zápasu.
Přišel v neděli čas na odvetu a první body Vervy?

Nový kouč po Vladimíru Růžičkovi Ladislav Lubina nebyl fanoušky vítán zrovna s otevřenou náručí. V přípravě před sezónou se týmu nadmíru dařilo. V sezóně ale přišel výsledkový a tím i tabulkový pokles, vedoucí až k odvolání kouče.

S malým zpožděním byl jmenován novým Dušan Gregor, 52-letý trenčínský rodák, který naposledy vedl Vladivostok v KHL. Litvínovský odchovanec Josef Beránek nakonec zůstal asistentem, Gregor si jej vybral.
Je před nimi úkol vyvést tým z poslední příčky tabulky a zachránit jej v soutěži.

V pátek nastoupila Slavia s Libercem k časnější premiéře TELH v roce 2015, než má zbylý tucet klubů. Šlo o dohrávku 28. kola.
Pražané získali jen bod za porážku 1:2 po samostatných nájezdech, i když už od 4. minuty vedli. Za dvě minuty však bylo srovnáno a na další gól si diváci museli počkat až do závěru.
V utkání nastoupil i Miloslav Hořava mladší, syn litvínovského kouče, který má do Slavie vyřízen střídavý start z Kladna.

Kanadskému bodování klubu kraluje zkušený forvard Bednář. Málokterý extraligový hráč má tak vražednou kombinaci šikovných rukou a bruslení  jako on.

V úterý se poprvé v roce 2015 zaplní ochozy Zimního stadiónu Ivana Hlinky. Přijede Olomouc.
Té Litvínov naopak sebral všech šest bodů, o které se s ní v této sezóně zatím utkal.

Aktualizováno: V novém roce už trénoval předtím zraněný obránce Karel Kubát. Do Prahy odjede, připraven bude i obránce Petr Štindl, pro nějž by to byla premiéra v litvínovském dresu. Brankáři Francouzovi bude krýt záda Soukup.
Mládež včera

Zemřel dlouholetý trenér mládeže Milan Král

V úterý 26. ledna ve věku 68 let navždy odešel bývalý dlouholetý trenér a funkcionář mládežnického oddílu Milan Král.
Více >
Konto našeho srdce 13.01.2021

Konto našeho srdce vám nabízí svou pomoc i v letošním roce

O podporu KONTA NAŠEHO SRDCE mohou požádat lidé, kteří splňují podmínky žadatele o podporu.
Více >
Mládež 08.01.2021

Další pozvánka! Útočník Skuhrovec znovu pojede na kemp reprezentace U18

Litvínovský útočník David Skuhrovec je znovu v nominaci české reprezentace do osmnácti let. Od 10. ledna se zúčastní pětidenního kempu v jihomoravském Vyškově.
Více >