A-tým 10.12.2011
Autor: Redakce

V pátek doma proti přímému konkurentovi v bitvě o desítku - Kometě! (doplněno)

Tříbodový náskok si Litvínov vybojoval na Brno, svého aktuálně největšího soka v boji o některé z prvních deseti míst v tabulce. A obhajovat jej bude v pátek, v přímém souboji s Kometou! ...

Tříbodový náskok si Litvínov vybojoval na Brno, svého aktuálně největšího soka v boji o některé z prvních deseti míst v tabulce. A obhajovat jej bude v pátek, v přímém souboji s Kometou!

Na vypadnutí z toužených pozic zareagovali na jihu Moravy výměnou dvou hráčů se Slavií, shodou okolností nedělním litvínovským soupeřem. Už zítra by se tak měl v kádru Komety představit obránce Vašíček (škoda, že už černý dres neobléká Roman Vopat...) a dvojici brněnských Svobodů rozšíří třetí jmenovec, Tomáš.
Z kádru byli naopak uvolněni nejproduktivnější útočník Pospíšil a obránce Valach.

Z Vítkovic se vrátil se zraněním útočník František Lukeš. Otazník nad jeho dalšími starty vystavil poraněný meniskus. Hráč absolvoval vyšetření u jednoho spocilaisty a čeká ho ještě jedno u jiného.
Z obránců bude tentokrát odpočívat David Pojkar, vrací se Marek Černošek. Připraveno bude osm obránců a tucet útočníků.
Pokud by nemohl hrát Lukeš, aktuálně jeden z nejproduktivnějších hráčů soutěže a lídr litvínovského bodování, naskočí pravděpodobně ve čtvrté formaci k letošní premiéře Lukáš Rindoš a první a čtvrtý útok se drobně přeskupí. Dnes v první řadě trénoval Jan Bojer. Druhá a třetí formace by měly zůstat beze změny.

Verva Kometu přemohla v prvním zápase v září doma (4:1), venku naopak v říjnu podlehla (1:5). Páteční duel tak leccos napoví i o bilanci letošních vzájemných zápasů, která může hrát roli po 52. kole při bodové rovnosti.

Jak bylo dnes oznámeno, Miroslav Kluc (* 1922), bývalý litvínovský útočník a trenér, bude příští týden jako jeden z pěti nových členů uveden do Síně slávy českého hokeje.
Věnován je tomu prostor ve víkendových číslech zpravodaje Brejk, hlavně v neděli.

Ve Fanshopu proti stadiónu už je k dispozici nová sada kartiček OFS celého týmu HC VERVA Litvínov z této sezóny (ve žlutých dresech).

Máme tu v pátek od 17:30 zase jen klasický "šestiboďák"!
Litvínov by rád udržel pozitivní bilanci +4 body v tabulce pravdy třetí čtvrtiny.
Pomůžete pořádně hráčům?
A v neděli také!

Zápasy - Junioři před 2 dny

Lekce od silného Mountfieldu. Dorostenci padli na domácím ledě 2:7

Po páteční prohře v prodloužení chtěli Severočeši zvítězit, do cesty se jim postavil šestý Hradec Králové. Hosté šli do vedení díky dvěma zásahům Pajera, Litvínov se sice připomněl v prostřední dvacetiminutovce, ale Mountfield opět udeřil a s přehledem si zajistil tři body.
Více >
Zápasy - Dorost před 2 dny

Přesilové hry klíčem k úspěchu! Dorostenci deklasovali PZ Kladno 9:1

Ve druhém utkání dorostenecké nadstavby narazili chemici na kladenské Pracovní zálohy. Středočeši v úvodním duelu schytali debakl od Hvězdy, a tak měli co napravovat. Tahali za kratší konec a to kvůli častým vyloučením, které dokázali hosté tvrdě trestat. Za zmínku stojí výkon Jakuba Bednaříka, který se blýskl hattrickem.
Více >
Zápasy - Junioři před 3 dny

Junioři padli s Pardubicemi po prodloužení 3:4

Ve 22. kole juniorské Extraligy zavítaly na led Litvínova Pardubice. Zápas přinesl celkem sedm branek, včetně té vítězné z prodloužení. Skóre sice otevřeli domácí, ale hosté otočili na 1:3, takže ke konci utkání to byli právě Litvínovští, kteří museli vynaložit své síly, aby dostali zápas do prodloužení.
Více >