A-tým 03.12.2015
Autor: Redakce - Aktualizováno 10:30

V pátek v Olomouci, v neděli doma Vítkovice. Miloš Hořava pomůže

Předposlední, dvanácté vystoupení venku v první polovině základní části Tipsport extraligy čeká v pátek hráče Vervy Litvínov. Představí se na ledě jednoho z dosavadních největších překvapení sezóny, kohoutů z Olomouce.
HCVL dosud venku vyhrál za tři body jediné utkání z jedenácti, v říjnu v Karlových Varech.
Bodoval ještě na Spartě (2 body), v Pardubicích (2), v Plzni (1) a ve Zlíně (1).

Stmelený kádr Hanáků se aktuálně drží na šestém místě tabulky, nasbíral dvakrát více bodů než Litvínov. 

Hned tři členové kolektivu trenéra Venery oblékali v minulosti litvínovský dres. 
Útočník Jakub Matai je žlutočerným odchovancem, odešel odsud v osmnácti letech. 

Další dva hráči naskočili za Litvínov i v nejvyšší soutěži. Jan Eberle z Kladna do rozhodujícího sedmého zápasu finále play off v Třinci. Marek Laš odehrál pod Krušnými horami závěry dvou sezón, 2011/12 a 2013/14.

Kdo by tehdy řekl, že Laš bude nejlepším střelcem extraligového týmu? Na kontě má nyní 11 branek. Výrazně tím převyšuje zbytek olomouckého týmu, druzí v pořadí (útočník Řípa a obránce Vyrůbalík) skórovali čtyřikrát.

Jedničkou v brance je Slovák Konrád. Jen první Liberec dostal v soutěži méně branek než Hanáci, naopak většina týmů jich nastřílela víc.

Zápas se odehraje na stadiónu s přezdívkou Plecharéna s kapacitou pět a půl tisíce diváků, z toho 3800 je k sezení. Na ledě, který má téměř maximální rozměry, 59,5 na 29,5 metru.
Průměrná letošní návštěva na domácí olomoucký zápas v Tipsport extralize je 4821, často se tedy hlediště blíží stoprocentnímu využití.

Doma Verva Olomouc zdolala svým letos nejčastějším výsledkem, tedy 3:2 po samostatných nájezdech. V základní hrací době se 18. října trefili Hübl a Jánský, resp. Vodný a Buc. Nájezdy rozhodl Lukeš.

Pátečnímu utkání budou asistovat kamery České televize, začíná proto v 17:20 hodin.
V neděli se na severu Čech představí Vítkovice (17:30).

Doma čeká Verva na tříbodovou výhru od prvního kola.
Dočká se v neděli?

Vedení HC VERVA Litvínov požádalo o spolupráci trenéra Miloslava Hořavu.
Stal se externím konzultantem trenérů a vedení klubu, pomůže při analýze současného stavu a v přípravě týmu v tréninkovém procesu.

Rozhovory - Žáci před 3 dny

Maštalířský: Radši mám nahrávku než gól. Jaký má hokejový cíl?

Nejproduktivnější hráč ústecké skupiny v soutěži devátých tříd? Matěj Maštalířský. Čtrnáctiletý útočník v uplynulém ročníku bodově řádil a od nadcházející sezony bude bojovat o místo v sestavě litvínovského dorostu.
Více >
Konto našeho srdce 14.05.2020

Konto našeho srdce opět pomohlo mostecké nemocnici

Dnes jsme předali za klub HC VERVA Litvínov ochranné pomůcky pro mostecké lékaře. Dar převzal primář MUDr. Miroslav Peleška spolu s hlavní sestrou Mgr. Šárkou Gregušovou.
Více >
Rozhovory - Žáci 10.05.2020

Holčák: Nemůžu se dočkat, až zase vlezu do bruslí. Jaký je jeho hokejový cíl?

Do dorostu se od nové sezony posune velmi silný ročník 2005, který ve své kategorii dosud neměl konkurenci. Jedním z jeho důležitých článků je útočník Tomáš Holčák. Jak se na přechod těší a jak hodnotí uplynulý ročník?
Více >