A-tým 28.11.2013
Autor: Redakce

V pátek ve Vítkovicích, v neděli doma Slavia! (doplněno, aktualiz.)

Vítkovice, další ze soupeřů, kterým v 1. čtvrtině podlehla, čekají v pátek Vervu. Zaútočí tým znovu na desáté místo, o které je v úterý připravil Liberec? V neděli přijede do Litvínova Slavia!

Před deseti koly se o tom skoro ani nesnilo, teď je to skutečnost. Litvínov byl ještě před měsícem v tabulce poslední se čtyřbodovou ztrátou na předposlední Chomutov. A teď bojuje o "desítku"! Od neděle do úterý už v ní dokonce byl.

Tým venku bodoval v posledních čtyřech zápasech, z toho poslední dva vyhrál (1:2p v Liberci, 0:1sn v Plzni, 2:0 v Třinci a 3:2 v Brně).
Celkově zvítězil v posledních třech utkáních za sebou a posunul se na jedenáctou příčku.

Aktualizováno: Na marodce je od utkání v Brně útočník František Lukeš. Obránce Jiří Šlégr, který nenastoupil v posledním zápase, už byl v týdnu k dispozici, ve středu i ve čtvrtek trénoval ve čtvrté formaci. K utkání do Ostravy po domluvě s trenéry neodjel, v neděli by měl být připraven.

S mužstvem už do Ostravy nepojede Pavel Rosa, který se dnes s klubem dohodl na odchodu do finského Lahti. Naopak Peter Jánský v Litvínově zůstává (viz Krátké zprávy). Tým se do Ostravy vydá už ve čtvrtek odpoledne.

HC Vítkovice Steel vyslaly v úterní předehrávce do hry proti Chomutovu k extraligové premiéře teprve 19-letého Erika Němce. Juniorský reprezentant dal v utkání dvě branky a na třetí přihrál, to byl debut! V Litvínově takovou (dvougólovou) premiéru pamatujeme u dvou hráčů, Angela Nikolova proti ČB a Michala Trávníčka proti Opavě.

Němec se v úterý výraznou měrou podílel na vysokém vítězství nad Piráty v poměru 8:3. HCVL tak páteční soupeř odskočil v tabulce na pět bodů.
Pět duelů předtím porazili Ostravští Chomutov na jeho ledě také o pět branek (7:2). Mezitím ale čtyřikrát podlehli, což vedlo trenéry k výrazným změnám v sestavě. Byly zdá se prospěšné.

Tým vede 43-letý Slovák Peter Oremus, asistentem a vedoucím mužstva v jedné osobě je o rok mladší Roman Šimíček.
Nejvíce branek a asistencí nasbíral Ondřej Roman (6+18), dvouciferným střelcem je Rudolf Huna (13).
V neděli a v úterý míří modrobílý celek dvakrát ven, do Třince a do Plzně.

První duel v Litvínově vyhrály Vítkovice 4:1, jedinou branku Vervy dal Jakub Černý. Dokáží černožlutí venku bodovat popáté za sebou?
---------------------------------------------------------------------------------------------------------
V neděli přivítá Litvínov doma Slavii Praha. Další celek v tabulce nedaleko vzdálený, před víkendem má o šest bodů víc. V pátek nehraje.

Fotogalerie

Preview - Dorost dnes

Návrat po pauze! Dorost čekají venkovní zápasy s Chomutovem a Kladnem

Litvínovští mladíci odehráli poslední soutěžní utkání 8. ledna, od té doby marně vyhlíží návrat. Kýžená chvíle nadejde tento čtvrtek, kdy vyrazí na žhavý chomutovský led. O víkendu pro změnu odcestují na Kladno a změří síly s tamními Pracovními zálohami.
Více >
Zápasy - Junioři 22.01.2022

Drama až do samého závěru. Junioři padli s Mladou Boleslaví 0:2

Litvínovský nabitý víkend pokračoval, mladé naděje čekal důležitý souboj s Mladou Boleslaví. Bruslaři se nachází ve zcela odlišné situaci než Severočeši. Chemikům jde totiž o každý bod, protože aktuálně obývají nepostupové příčky.
Více >
Zápasy - Junioři 21.01.2022

Juniorka díky dvěma brankám Danielčáka veze z Liberce tři body

Litvínovští junioři se ve 33. kole vydali na led třetího Liberce. Verva předvedla parádní výkon a po výhře 4:2 veze domů tři body. Důležitá byla hlavně sedmadvacátá minuta, v té Litvínov vstřelil dvě branky a odskočil do dvoubrankového vedení. Dvě branky si připsal forvard Tim Danielčák a třemi kanadskými body se blýskl Lukáš Stehlík.
Více >