A-tým 16.09.2013
Autor: Redakce

V úterý do Pardubic, o víkendu severočeská derby! (doplněno)

První hokejem nabitý extraligový týden čeká hráče Vervy. V neděli večer budou mít na kontě už čtyři zápasy. Kolik bodů přibude na jejich konto?
Z důvodu obsazenosti ČEZ arény v Pardubicích požádal už v květnu pardubický klub litvínovské kolegy o přeložení zápasu 2. kola TELH z neděle na úterý. Stalo se a tak jediná tato dvojice bude 17. září od 18 hodin bojovat podruhé v sezóně o mistrovské body.

Východočeši letos po dlouhých letech dostali v regionu extraligového konkurenta. HC Mountfield změnil destinaci z Českých Budějovic na Hradec Králové. Tradičnější rival Hradce z Pardubic zahájil letošní Tipsport extraligu v Brně. V utkání jako na houpačce svěřenci trenérů Zdeňka Venery a Miloše Říhy mladšího vedli, prohrávali, vyrovnali a znovu prohrávali... Aby nakonec remízu zachránili brankou Benáka pouhou vteřinu před vypršením normální hrací doby!
O bonusový bodík přišly Pardubice v prodloužení, během nejž inkasovaly v oslabení.

V pátek v Brně nastoupil HC ČSOB v této sestavě: Růžička – Kočí, Píša, Ďaloga, Benák, Vašíček, Gregorc, Zdráhal – Somík, Kousal, Sýkora – T. Zohorna, Nosek, Cetkovský – Starý, Marha, Kolář – Tybor, Číp, Veselý – Špaček.

V minulé sezóně zdolal Litvínov svého úterního protivníka hned třikrát ze čtyř pokusů. Z toho dvakrát na nájezdy, v první čtvrtině venku (4:3sn) a v poslední pak i doma (3:2sn). Mezitím uspěl doma (6:3) a podlehl jen ve druhém utkání v Pardubicích 2:4.
Střelecky se ve vzájemných soubojích nejvíce dařilo Hüblovi s Lukešem na jedné straně a Bartekovi na druhé. Všichni zaznamenali po třech brankách.

Vervě se do sestavy po vypršení trestu vrací útočník Juraj Majdan, netrénovali Richard Rapáč a Jiří Šlégr. Po dnešním tréninku je otazník nad startem Martina Ručinského.

Úterní duel bude již 213. mistrovským ve vzájemné historii. Právě Pardubice jsou spolu se Spartou a Litvínovem jedinými kluby, které v posledních 55 letech neopustily nejvyšší soutěž.
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
O víkendu čekají litvínovské hráče i fanoušky severočeská derby:
v pátek přiskáčí pod Krušné hory liberecké bílé šelmy (17:30),
v neděli zamíří Verva do sousedního Chomutova na střet s Piráty.
Rozhovory - Junioři 06.07.2020

V Litvínově jsem toho zažil hodně, přemítá Dufek. Co říká na kapitánskou zkušenost?

Dalším hráčem, který v nadcházejícím ročníku nebude pokračovat v litvínovské juniorce, je Ondřej Dufek. Loňský kapitán a rodák z Moravy strávil na severu Čech podstatnou část hokejového dospívání, nyní je před ním přesun do dospělého hokeje.
Více >
Rozhovory - Junioři 03.07.2020

Martin Pejsar o budoucnosti, letech v mládeži nebo dospělém hokeji

Jeho čas v mládežnických kategoriích chemiků se nachýlil. Brankáře Martina Pejsara čeká v dalším ročníku velký krok, a to přechod do seniorského hokeje. „Pár nabídek se mi naskytlo, podle toho se budu rozhodovat,“ říká dvacetiletý gólman.
Více >
Konto našeho srdce 29.06.2020

O víkendu proběhla první grilovačka s Kontovkou

Petr Kalinovič se v loňské sezóně zapojil do soutěže Kontovka, kde fanynky a fanoušci HC VERVA Litvínov přispívají na transparentní účet za kanadské body vybraného hráče. Petr si vybral Františka Lukeše a díky jeho kanadským bodům dosáhl na nejvyšší cenu, kterou je grilovačka od Konta našeho srdce. Na sobotním grilování předal František Lukeš...
Více >