A-tým 15.01.2013
Autor: Redakce

V úvodu 4. čtvrtiny

Stále na šestém místě tabulky se hřejí hokejisté HC VERVA. Do konce základní části chybí dvanáct kol a dvě nejbližší mají černožlutí na programu o víkendu. Soutěž také postupně začne dohrávat odložené zápasy.

Kterak se euforie může změnit ve smutek: Robin Hanzl si po proměněném nájezdu skočil na tvrzené sklo za brankou a poranil si rameno tak, že bude týmu scházet spíše týdny, než dny. Smůla...
Rozšířil tak marodku, kde dlouhodobě pobývají Marek Posmyk (trénuje) a Michal Trávníček, zraněný je Petr Franěk a mimo je také nemocný Jakub Černý.

Marody počítají i ostatní týmy. 63 bodů znamená slušně nakročeno k play off, ale nikdy se nesmí křičet hop (do vyřazovací části), dokud se nepřeskočí (poslední tucet kol).
Od zavedení stávajícího systému na šestku do čtvrtfinále, čtyřku do předkola a čtyřku o záchranu, zatím vždy stačilo na desátou příčku 75 bodů, většinou i méně.
Litvínov může stále živit naději i na přímý postup mezi nejlepších osm. Je šestý, kdyby dohrávky dopadly v jeho neprospěch, bude osmý, ale to na věci nic nemění.

Vítaných pět bodů vybojoval tým v nájezdech, je v nich stoprocentní! Šestý druhý bod přidal v Brně v prodloužení.
Proměnu nájezdů v parádní litvínovskou disciplínu "zavinili" brankáři Francouz (vychytal 4x) a Nechvátal (1x) a titíž tři střelci, kteří trenérům bohatě splácí důvěru.

Tady je přehled:

zápas       "nájezdníci"                           góly                    výsledek
  7. kolo, Lukeš - Hanzl - Hübl:             0 - 1 - 0         (výhra s Brnem 4:3sn)
  8. kolo, Hübl - Hanzl:                         0 - 1              (výhra v Pardubicích 4:3sn)
  9. kolo, Lukeš - Hanzl - Hübl:             1 - 0 - 1         (výhra s Libercem 3:2sn)
37. kolo, Lukeš - Hübl - Hanzl; Lukeš:  1 - 0 - 1; - 1   (výhra s Třincem 6:5sn)
40. kolo: Lukeš, Hübl, Hanzl:               1 - 0 - 1         (výhra s Plzní 2:1sn)

Jak vidno (poprvé), skvěle Verváci nahradili "specialistu" Martina Jenáčka.
Jak vidno (podruhé), největší um v dovednostní soutěži prokázali Robin Hanzl a František Lukeš. Oba skórovali čtyřikrát a dvakrát zaznamenali gól vítězný.
Jistě i náhrada za zraněného Hanzla, bude-li v dalších kolech třeba, bude úspěšná. Trenéři prokázali už na začátku sezóny dobrý výběr i šťastnou ruku.

Nepřetrhnout bodovou šňůru pokud možno celou sezónu. Respektivě pokud se tak stane, hned ji navázat a pokračovat. To je zákon 52 kol.
Vervě se to daří. Na podzim se držela nahoře do značné míry díky skvělým výsledkům venku.
V poslední době, kdy se jí venku s výjimkou výhry v Karlových Varech přestalo dařit, zase vylepšila domácí bilanci: na pět výher v řadě a dohromady 13 bodů.

Kolik jich bude potřeba na play off?
A kolik letos na "šestku"?
Zkuste si tipnout! Svůj tip uschovat a porovnat se skutečností po 52. kole.

V pátek míří HCVL do Českých Budějovic, v neděli přivítá doma Slavii Praha.

Konto našeho srdce včera

Hlavní partner STEBAL pomohl Vítkovi z Ústí nad Labem

Čtyřletý Vítek Heřmánek trpí Downovým syndromem. Od narození podstupuje rehabilitace, ergoterapie, navštěvuje psychologa, logopeda a s rodiči chodí na hipoterapie, canisterapie, plavání a navštěvuje kroužky s dětmi kvůli socializaci.
Více >
Konto našeho srdce 28.07.2022

Honza Myšák s Kontem našeho srdce pomohli nevidomým a slabozrakým v Mostě

Oblastní pobočka neziskové organizace SONS v Mostě, které pomáhá nevidomým a slabozrakým klientům, se na nás obrátila s prosbou o obnovu jejich kancelářského vybavení. To stávající již po dlouhých letech dosloužilo, a proto nás kontaktovala paní Věra Metelková a požádala charitativní projekt Konto našeho srdce o pomoc.
Více >
Konto našeho srdce 20.07.2022

Metalboří přispělo malému bojovníkovi částkou 50 000 Kč

Spolek Metalboří přichystal na 25. června festival metalové hudby v Horním Jiřetíně, který by mohl pomoci tam, kde je třeba. Myšlenku propojili s Kontem našeho srdce a během koncertu se vybrala částka, kterou organizátoři dorovnali do částky 50 000 Kč.
Více >