Preview A-tým 22.09.2021
Autor: Kamila Stříteská

Ve čtvrtek znovu do akce, Verva míří na Spartu

Svěřenci Vladimíra Országha míří do O2 Arény k utkání se Spartou, aby se vrátili na vítěznou vlnu a napravili svou reputaci. Utkání v Praze začíná v 18:30 hodin.

Tento hokejový týden nezačal pro Vervu nejlépe. Nejprve v neděli nestačili chemici na Kladno a v reparátu s Dynamem neuspěli. Byť úvodní dvacetiminutovka dopadla pro litvínovské hokejisty lépe a do kabin si odnesli jednobrankové vedení, ve druhé třetině přišel pro domácí hráče i fanoušky naprosto horor. Pardubičtí byli od 22. minuty do 36. minuty gólově nezastavitelní. Po třetím inkasovaném gólu vyzkoušel trenérský štáb vyměnit brankáře a Godlu vystřídal mladý Šimon Zajíček, který ihned po svém příchodu kapituloval. Celkově se hostům podařilo vstřelit 6 gólů ve druhém dějství.

V závěrečné třetině se chemikům vlila čerstvá krev do žil, což prokázal Richard Jarůšek. Dynamo ještě zvýšilo náskok o jednu branku, ale poté se se o slovo ještě dvakrát přihlásili domácí. Ve 28. minutě se střelecky prosadil Pawel Zygmunt a 5 vteřin před závěrečnou sirénou upravil skóre na konečných 4:7 Patrik Demel.

„Pro mě je to nevysvětlitelné, obrovské zklamání, protože už proti Kladnu nám hodně věcí chybělo. První třetinou jsme se toho dnes zbavili, ale druhá byla z naší strany katastrofální, ztráceli jsme puky ve středním pásmu, soupeř nás trestal a čím déle jsme hráli, tím to bylo horší a horší. Jsem rád, že jsme ve třetí třetině alespoň trochu zdvihli hlavu, ale to už jen kontrolovalo situaci,” zhodnotil utkání Vladimír Országh.

Sparta má šňůru šesti zápasů na domácí půdě, z toho mají už tři utkání za sebou. Dvakrát dokázala Sparta uspět, nejprve porazila Plzeň v prodloužení a v úterý překonali sparťanští hráči také Mladou Boleslav 3:1, dvěma góly se blýskl Miroslav Forman.

Sparťané si v první třetině vytvořili dvoubrankový náskok, na který Bruslaři neodpověděli. Na další gól si diváci v O2 Aréně museli počkat až do závěrečné dvacetiminutovky, kdy se nejprve prosadil domácí, nakonec lovil projektil ve své síti také Salák po přesné střele Jana Dufka.

„Nechtěli jsme soupeře podcenit, o jeho kvalitách moc dobře víme. V první třetině jsme začali výborně, odskočili jsme do vedení 2:0 a utkání jsme dotáhli do vítězného konce. Malou kaňkou je inkasovaný gól v závěru utkání. Jinak z naší strany super výkon, jsme moc rádi za vítězství,” zhodnotil klání mladý bek Ondřej Mikliš.

Branky a nahrávky:
12. Pospíšil (V. Hübl, O. Baláž), 43. Jarůšek (Hrbas, P. Zdráhal), 58. Zygmunt (Demel), 60. Demel (Straka, Zeman)
-
22. Košťálek (Mikuš, R. Kousal), 23. Poulíček (Blümel), 25. Blümel, 26. Hecl (Koffer, Mikuš), 28. Rohlík (Anděl), 36. Blümel (Paulovič), 46. Hecl (R. Kousal, Koffer)

Výsledek: 3:1 (2:0, 0:0, 1:1)
5. M. Forman (M. Jandus, F. Chlapík), 18. E. Thorell (Řepík), 57. M. Forman (F. Chlapík, E. Thorell)

Dorostenci padli na ledě karlovarské Energie 4:6

Velmi vyrovnané utkání přineslo 12. kolo dorostenecké extraligy mezi Karlovými Vary a Litvínovem. O vítězství rozhodli domácí během posledních pěti minut třetí třetiny.
Zápasy - Junioři včera

Junioři i přes střeleckou převahu a velký tlak ve třetí třetině prohráli v Třinci

13. kolo juniorské extraligy nepřineslo chemikům ani bod, poté co prohráli na ledě třineckých Ocelářů. Litvínovským se podařilo zápas zdramatizovat až ve třetí třetině, avšak na vítězný konec to nestačilo.
Zápasy - Junioři před 2 dny

Junioři vstřelili na ledě Havířova čtyři branky a zaslouženě berou tři body

Litvínovští junioři si ve 12. kole nejvyšší soutěže odvážejí z předposledního Havířova tři body. Výsledkem 4:1 zapsali již třetí výhru v řadě. David Čermák podržel svůj tým a 32 zákroky výrazně přispěl k úspěchu na druhém konci republiky.