Rozhovory 20.01.2022
Autor: Ondřej Vlk

Věřím, že se soutěž dohraje a bude regulérní. Posily? Chceme přivést jednoho obránce, říká Pavel Hynek

Tipsport extraligu opět ochromila pandemie viru Covid-19. Většina utkání se v posledních dnech musela z důvodu pozitivních případů mezi hráči odložit. Karanténní opatření se nevyhnula ani Litvínovu a Verva tak musela odkládat tři zápasy.

"Pro nás je to stejná komplikace jako pro většinu extraligových týmů. Nekoukám na to jen z našeho pohledu, ale když to řeknu za celou extraligu, tak je důležité, aby se odehrálo, co nejvíce zápasů a věřím, že se podaří termínovou listinu naplnit. Věřím, že se soutěž dohraje a bude regulérní, jsou připravené varianty i s posunutím termínů či zkrácením play off," říká ke komplikované situaci v nejvyšší české soutěži generální ředitel klubu Pavel Hynek. 

Verva se v posledních týdnech potýkala s problémy se skládání sestavy na zápasy. Trenérům Růžičkovi se Sýkorou scházelo několik zraněných či nemocných hráčů. "Bojujeme se sestavou a marodkou poslední dva týdny. Chtěli jsme hrát do té doby dokud poskládáme alespoň tři formace a to se nám dařilo až do minulého týdne. Budějovice šly do karantény a my jsme sestavu na Vítkovice poskládali s pomocí hráčů z Chance ligy, za což děkujeme týmům, které nám hráče půjčily. Teď už byl stav neúnosný, takže jsme podstoupili testování a necelá polovina týmu měla pozitivní test," vysvětluje Pavel Hynek. 

Litvínovským hokejistům trvá karanténa do neděle 23. ledna. V pondělí by se měli hráči sejít na tréninku, kde se budou připravovat na úterní utkání, kterého odehrají v O2 aréně proti Spartě Praha. "Je pozitivní, že se vrací hráči, kteří byli zranění nebo nemocní před tím, takže věřím, že se do pondělí dáme dohromady a po tréninku půjdeme v úterý na Spartu," dodává.

Verva se po 38 zápasech nachází na 11. příčce extraligové tabulky. Za jedenáct dní končí přestupové období kdy mohou ještě všechny extraligové týmy posílit své kádry před finální fází sezóny. "Do konce ledna je ještě daleko, ale vyřešili jsme post gólmana tím, že přišel Kuba Neužil. Máme tak připravené tři kvalitní brankáře. Hledáme ještě jednoho obránce a to je teď náš hlavní cíl do konce přestupového období," uzavírá generální ředitel klubu Pavel Hynek.

Konto našeho srdce 19.05.2022

Hokejisté Litvínova podpoří Run and Help v Teplicích

Litvínovští hokejisté opět podpoří charitativní projekt Run and Help. Hráči Vervy se do této akce zapojili již v minulosti. Letos charitativní běh na teplických Stínadlech poběží útočníci Matěj Chalupa s Martinem Havelkou a brankář Denis Godla. Zapojit se můžete i vy!
Více >
Žáci 24.04.2022

Litvínovský výběr ročníků 2007-2008 ovládl mezinárodní turnaj v Zell Am See

Litvínovští zástupci ročníků 2007-2008 odcestovali do rakouského Zell Am See na mezinárodní turnaj "World Tournament 2022" a vedli si parádně. Mladí hokejisté se probojovali až do finále turnaje, kde porazili finský výběr TNC Hockey 4:3 po samostaných nájezdech a slaví zisk zlatých medailí.
Více >
Žáci 21.04.2022

Osmáci přebrali medaile a pohár za přeborníka Ústeckého kraje

Osmá třída prožila výborný ročník. Po vítězství v základní skupině vyhrála i následnou nadstavbu a slaví tak vítězství v Ústeckém kraji.
Více >