Tiskové zprávy 30.01.2020
Autor: Tisková zpráva

Verva má posilu do útoku, přichází Kanaďan Chris Langkow

Verva rozšiřuje kádr pro závěrečné boje v Tipsport extralize. Vedení klubu se dohodlo s kanadským útočníkem Chrisem Langkowem. Třicetiletý forvard se k týmu připojí už ve čtvrtečním tréninku.
Severočeský klub vítá ve svém kádru dalšího Kanaďana. Vedení klubu rozšiřuje kádr pro finální fázi sezóny. K týmu se připojí ve čtvrtečním tréninku Chris Langkow. Třicetiletý šikovný centr přichází ze slovenské extraligy, kde druhou sezónu dobrou produktivitou. Litvínov trápila v posledních zápasech marodka v útočných řadách, kde muselo vedení klubu využít střídavých startů útočníků Josefa Stříbrného a Yuriho Zholobova. Langkow by měl zacelit mezeru po zraněných hráčích a zlepšit produktivitu týmu.

Rychlonohý pravák začal svou kariéru v kanadských mládežnických soutěžích. Zahrál si prestižní juniorskou WHL a v seniorském hokeji se výrazněji prosadil především v ECHL. Bratranec slavného Daymonda Langkowa odehrál přes sto padesát zápasů ve farmářské AHL, ale do nejslavnější ligy světa se mu probojovat nepodařilo. V sezóně 2016/2017 se vydal do Evropy, kde nastupoval v rakouské EBEL a v závěru sezóny si vyzkoušel i angažmá ve Švédsku. V následující sezóně se vrátil zpět do zámoří, kde si výbornými výkony v ECHL opět vybojoval povolání do AHL na farmu New York Rangers. Po této štaci na dva roky zakotvil ve slovenské extralize. Nyní přichází posílit kádr litvínovské Vervy. „Vzhledem k zranění Edwina Hedberga a Samsona Mahboda jsme se rozhodli angažovat dalšího kanadského hráče s ofenzivním pojetím hry, které prokazoval v především posledních třech letech. Věříme, že se co nejrychleji začlení do našeho systému. Je urostlý a dobře bruslící střelec,“ říká generální ředitel klubu Jiří Šlégr. 
Dorost před 3 dny

PŘEHLED: Málo trestných minut a příležitosti v juniorce aneb neúplný ročník dorostenecký obránců

V rámci shrnutí uplynulé sezony se zaměříme na defenzivu litvínovského dorostu. Trenéři zapojili do hry deset beků, přičemž několik z nich dostalo šanci v juniorce. Mladíci v neúplném ročníku hladce postoupili do vyřazovacích bojů, kde obsadili dvanáctou příčku. Kterému obránci se nejvíce dařilo a kdo zlepšil svou nedisciplinovanost?
Více >
Rozhovory - Žáci 02.04.2020

Mým snem je chytat v NHL, říká mladý brankář Sklenička

Oporou v brankovišti šesté třídy byl v předčasně skončené sezoně Marek Sklenička. Mladý gólman si připsal i několik startů v dresu sedmičky a předváděl velmi dobré výkony. Co prozradil v rozhovoru?
Více >
Junioři 30.03.2020

PŘEHLED: Kdo v juniorce střežil brankoviště?

Sezona 2019/20 je pro litvínovskou juniorku už nějakou dobu u konce. V následujících týdnech se podíváme na letošní výkony černožlutých mladíků, postupně shrneme ročník v podání brankářů, obránců a útočníků. Jak si vedli maskovaní muži?
Více >