Tiskové zprávy 20.01.2020
Autor: Tisková zpráva

Verva mění s Plzní! Litvínov získal reprezentanta Moravčíka, opačným směrem míří Jánošík

Vedení Litvínova se dohodlo s vedením Škodovky na zajímavé výměně. Vervu opouští Adam Jánošík. Litvínov nově získal z Plzně velkou posilu do obranných řad v podobě českého reprezentanta Michala Moravčíka.
Litvínov se v letošní sezóně trápí a vedení klubu reaguje na neuspokojivé výsledky. Vervě se povedl zajímavý trejd, z Plzně získala Michala Moravčíka, opačným směrem putuje obránce Adam Jánošík . Slovenský reprezentant nastoupil za Vervu do 37 zápasů, ve kterých si připsal 12 bodů (5 gólů a 7 asistencí). „Vážíme si služeb Adama Jánošíka, které pro nás odvedl a děkujeme mu za jeho odvedenou práci,“ říká generální ředitel klubu Jiří Šlégr.

Pětadvacetiletý Michal Moravčík je plzeňským rodákem, který se v posledních letech vypracoval do extraligové špičky mezi obránci. Byl účastníkem posledních dvou seniorských mistrovství světa. Vyzkoušel si v jedné sezóně i farmářskou AHL, ale na konci loňské sezóny se vrátil zpět do mateřské Plzně. Letos odehrál v plzeňském dresu 35 duelů a zapsal si v nich 17 bodů (3 góly a 14 asistencí) v +/- statistice má kladných +11.

Litvínov trápí především špatná produktivita v přesilových hrách a malý důraz v předbrankovém prostoru. Vedení klubu si angažováním 194 centimetrů vysokého a 96 kilo vážícího komplexního obránce slibuje zlepšení těchto činností. „Angažováním Michala Moravčíka jsme získali urostlého reprezentanta, který je komplexním obráncem. Vyniká jak v defenzivě, tak v ofenzivě a je možno ho využít v přesilových hrách i v oslabení. Takový typ obránce nám v mužstvu chyběl. Věříme, že nám pomůže ve zbývající části sezóny,“ uzavírá Jiří Šlégr.

Statistiky Michala Moravčíka:

Dorost před 3 dny

PŘEHLED: Málo trestných minut a příležitosti v juniorce aneb neúplný ročník dorostenecký obránců

V rámci shrnutí uplynulé sezony se zaměříme na defenzivu litvínovského dorostu. Trenéři zapojili do hry deset beků, přičemž několik z nich dostalo šanci v juniorce. Mladíci v neúplném ročníku hladce postoupili do vyřazovacích bojů, kde obsadili dvanáctou příčku. Kterému obránci se nejvíce dařilo a kdo zlepšil svou nedisciplinovanost?
Více >
Rozhovory - Žáci 02.04.2020

Mým snem je chytat v NHL, říká mladý brankář Sklenička

Oporou v brankovišti šesté třídy byl v předčasně skončené sezoně Marek Sklenička. Mladý gólman si připsal i několik startů v dresu sedmičky a předváděl velmi dobré výkony. Co prozradil v rozhovoru?
Více >
Junioři 30.03.2020

PŘEHLED: Kdo v juniorce střežil brankoviště?

Sezona 2019/20 je pro litvínovskou juniorku už nějakou dobu u konce. V následujících týdnech se podíváme na letošní výkony černožlutých mladíků, postupně shrneme ročník v podání brankářů, obránců a útočníků. Jak si vedli maskovaní muži?
Více >