Tiskové zprávy 16.06.2020
Autor: Tisková zpráva

Verva posiluje v obraně. Přichází lotyšský reprezentační obránce Balinskis

Litvínov posiluje obranné řady. Na sever Čech míří lotyšský reprezentant Uvis Janis Balinskis, který má ze sebou ve svých třiadvaceti letech 135 zápasů v KHL za Dinamo Riga. Rodák z Ventspilsu se v Litvínově dohodl na roční smlouvě s roční opcí.
Verva odtajnila zajímavou posilu. Obranné řady vyztuží mladý reprezentant Lotyšska. „Je to hráč, který je v nejlepším hokejovém věku. Udělal obrovský progres v Dinamu Riga. Komplexní obránce, kterého můžeme využít do přesilovek i oslabení. Počítáme s ním jako s jedním z top obránců,“ říká hlavní trenér týmu Vladimír Országh. Balinskis začínal s hokejem v rodném Lotyšsku v týmu Tukums. Svými výkony zaujal německý Augsburg, kam se na dvě sezóny přesunul a vyzkoušel si hokej i mimo svou zemi. V sezóně 2015/2016 se vrátil domů a nastupoval za HK Riga v juniorské MHL. V téže sezóně díky svým dobrým výkonům debutoval v ruské KHL a probojoval se i na MS U20 divize 1A. 

V následující sezóně si Balinskis získal stabilnější pozici v prvním týmu Dinama Riga a vyhlédl si ho i reprezentační trenér Lotyšska. Šikovný zadák se z přípravných utkání probojoval až na seniorské mistrovství světa. Lotyšsko doposud reprezentoval na mistrovství světa už třikrát a od sezóny 2017/2018 se stal stabilním členem obrany Dinama Riga v ruské KHL. Talentovaný zadák se tak stane třetím lotyšským hráčem v litvínovské historii, který oblékne černožlutý dres. „Uvise jsem měl možnost poslední dva roky sledovat v KHL a v loňské sezóně udělal obrovský výkonnostní posun. Byl nejlepším obráncem Dinama Riga. Je to mladý hráč s velkým potenciálem. I přes svůj mladý věk má za sebou tři seniorské šampionáty a přes 100 zápasů v KHL,“ říká generální ředitel klubu Pavel Hynek. 


Statistiky Uvise Janise Balinskise:

Žáci před 3 dny

SEDMIČKA: Rozpačitý start litvínovských žáků, ze čtyř zápasů vyhráli pouze jednou

Do nového ročníku vykročila také sedmá třída, která má na svém kontě několik odehraných utkání. Po úvodní přetahované proti Lounům zaznamenali chemici první výhru, když porazili Děčín. Ve 3. kole těsně nestačili na Karlovy Vary. V tomto víkendu změřil Litvínov síly s Chomutovem.
Více >
Žáci 26.09.2020

ŠESTKA: Smolný začátek litvínovských mladíků, tři prohry v řadě potvrdil debakl s Děčínem

Letošní ročník je od samého počátku poznamenán koronavirem, i přesto litvínovští šesťáci zatím odehráli tři střetnutí. Bohužel ani v jednom nezískali kýženou výhru, a tak na zisk bodů stále čekají.
Více >
Žáci 25.09.2020

OSMIČKA: Výhru proti Mostu řídil Raichl, následovala porážka s Piráty

Úvodní zápasy nového ročníku za sebou mají i hráči osmé třídy. Černožlutí v prvním duelu bez problému porazili Most, o týden později ale nestačili na chomutovské Piráty.
Více >