Tiskové zprávy 07.09.2021
Autor: Klub

Verva stabilizovala kádr. Hlavním cílem je postup do play off

Nový ročník Tipsport extraligy zahájí Litvínov s jasným cílem, kterým je postup do play off. Tradiční hokejový klub prošel před novou sezónou řadou změn v hráčském kádru. Vedení klubu udrželo většinu opor a povedlo se přivést několik zajímavých jmen.

„Před začátkem loňské sezony jsme odstartovali dlouhodobý proces změn ve fungování klubu a během samotné sezony se nám podařilo po delší době opět postoupit do play off. Letos budeme stavět na dobře zbudovaných základech, o které se zasloužili generální ředitel Pavel Hynek a hlavní trenér Vladimír Országh se svým realizačním týmem. Těší mě, že finanční situace klubu je díky podpoře skupiny ORLEN Unipetrol navzdory nelehké situaci způsobené pandemií koronaviru stabilní a do letošní sezony tak vstupujeme s naplněným rozpočtem, také naše mládežnické týmy jsou finančně zabezpečeny,“ uvedl předseda představenstva klubu Marek Zouvala.

Litvínov v loňské sezóně zahájil přestavbu mužstva, kde hlavním cílem byl posun do vyšších pater tabulky a postup do play off. Vedení klubu nadále pracuje na zkvalitnění týmu a posunu do stabilnějších vod nejvyšší české soutěže. Za uplynulý rok odvedl realizační tým hodně práce v předváděné hře, kdy se Litvínov probojoval po čtyřech letech do vyřazovacích bojů. „V nové sezóně se chceme posunout do vyšších pater tabulky. Během léta jsme dobře doplnili kádr a tak věřím, že dokážeme loňské umístění ještě vylepšit,“ popisuje generální ředitel klubu Pavel Hynek.

První rok má za sebou trenérská dvojice Vladimír Országh – Václav Sýkora. Zejména v závěru sezóny byla poznat nová tvář mužstva, kterou trenéři vštípili. Do nové sezóny se oficiálně rozšířil trenérský tým o Martina Tvrzníka, který už v uplynulém ročníku s týmem velmi úzce spolupracoval.

Velkých změn doznaly obranné řady Vervy. Po sezóně skončili v kádru Litvínova obránci Oskars Cibulskis, Patrick Kudla, Jiří Říha a David Štich. Nejcitelnější ztrátou je odchod reprezentačního zadáka Jana Ščotky do Finska. Vedení klubu se povedlo přivést zajímavá jména. Na severu Čech v týmu přivítali Marka Hrbase, Matěje Stříteského a Daniela Koláře, kteří by měli vyztužit obranné řady chemiků. Navíc Verva udržela zadáky Patrika Demela, Denise Zemana, Uvise Balinskise a Aarona Irvinga. „Jsme rádi, že nám z loňské kostry zůstali Patrik Demel, Uvis Balinskis a Aaron Irving. Přivedli jsme Dana Koláře a Denise Zemana, kteří už za nás loni nastupovali. Přišli noví obránci, u kterých máme očekávání a věříme, že nás posílí směrem do defenzívy i ofenzívy. Nikdo nemá místo jisté a bude na každém hráči, jak bude pracovat, a jak s ním budeme spokojení. Podle potřeby pak budeme reagovat, když by to nefungovalo, tak by mohlo dojít i k určitým změnám. Máme tady hráče, se kterými chceme pracovat a až liga a čas nám ukáže, jak budeme úspěšní,“ konstatuje hlavní kouč Vervy Vladimír Országh.

V útoku tým Vladimíra Országha prošel také velkou obměnou. Odešli forvardi Martin Hanzl, Filip Helt, Martin Látal, Lukáš Žejdl a Samson Mahbod. Úspěšnou kariéru ukončil útočník Jakub Petružálek, který se začal věnovat mládeži. Novými posilami se stali Petr Straka, Matúš Sukeľ a Andrej Kudrna. Vedení klubu udrželo dlouholeté opory Františka Lukeše s Viktorem Hüblem, novou smlouvu podepsal i nejlepší střelec posledních dvou sezón Richard Jarůšek. „Směrem dopředu bychom měli mít větší hloubku. Neměli bychom letos hru stavět na čtyřech nebo pěti hráčích, jako to bylo loni. Máme tady hráče, kteří mají potenciál dát deset až patnáct gólů. Když nepočítám Viktora Hübla, který je legenda extraligy, tak nemáme kádr postavený na hvězdných hráčích. Chceme hrát týmově a mít vyrovnané čtyři formace,“ vysvětluje Vladimír Országh.

Velký potenciál dřímá v litvínovských mladících. V širším kádru národního týmu do dvaceti let má Litvínov hned tři hráče. Útočníka Lukáše Stehlíka a obránce Ondřeje Baláže s Jiřím Hávou. V reprezentaci do devatenácti let zase útočníky Davida Skuhrovce, Marka Slavíka a Jana Vopata. Všichni tito hráči mají velkou perspektivu směrem do budoucnosti klubu. „S mladými hráči jsme začali hodně pracovat už minulý rok. Všichni s námi trénovali a máme hráče i v Litoměřicích. Mají perspektivu s výhledem do budoucnosti klubu. Všichni dostali šanci v přípravě a někteří v Litoměřicích. Musí si ale projít přechodem do mužské kategorie a udělat ten mezikrok, aby se z nich stali opory. Zásadní je, aby v juniorech nebo v Litoměřicích hráli důležité role, které se pak od nich budou očekávat v A-týmu. Je to ale jen na nich, jak budou pracovat. Šanci od nás určitě dostanou,“ říká Vladimír Országh.

Do nové sezóny se budou moci hráči opět spolehnout na podporu svých příznivců v zádech. „Po ročních restrikcích spojených s vládními opatřeními z důvodu pandemie covid-19 se fanoušci konečně mohou vrátit zpět na tribuny. Jsou důležitým článkem našeho klubu ve všech směrech. Pro tým jsou jako šestý hráč v poli,“ říká na závěr Pavel Hynek.

Fotogalerie

Žáci 24.04.2022

Litvínovský výběr ročníků 2007-2008 ovládl mezinárodní turnaj v Zell Am See

Litvínovští zástupci ročníků 2007-2008 odcestovali do rakouského Zell Am See na mezinárodní turnaj "World Tournament 2022" a vedli si parádně. Mladí hokejisté se probojovali až do finále turnaje, kde porazili finský výběr TNC Hockey 4:3 po samostaných nájezdech a slaví zisk zlatých medailí.
Více >
Žáci 21.04.2022

Osmáci přebrali medaile a pohár za přeborníka Ústeckého kraje

Osmá třída prožila výborný ročník. Po vítězství v základní skupině vyhrála i následnou nadstavbu a slaví tak vítězství v Ústeckém kraji.
Více >
Dorost 15.04.2022

Litvínovští ovládli Easter Cup v kategorii U16

Svěřenci trenérů Tvrzníka a Petružálka se představili na tradičním turnaji, který se koná v období Velikonoc pod názvem Easter Cup. Litvínovští dorostenci celý turnaj ovládli a slaví tak zisk zlatých medailí.
Více >