Tiskové zprávy 21.07.2020
Autor: Tisková zpráva

Verva zkouší polského reprezentačního útočníka Alana Lyszczarczyka

Vedení klubu se dohodlo na měsíční zkoušce s polským reprezentantem Alanem Lyszczarczykem. Dvaadvacetiletý útočník bude usilovat o získání místa v litvínovském kádru. K týmu se připojil v pondělí 20. července.
Do Litvínova míří další útočník polské národnosti. Po Pawlu Zygmuntovi se na severu Čech objeví i jeho kolega z reprezentace Alan Lyszczarczyk, který se v Litvínově dohodl na měsíčním try-outu. „Alana jsme chtěli vidět. Je to mladý hráč, který měl velmi slušné poslední dvě sezóny, co se týče produktivity. Poslední rok v juniorech i poslední rok v ECHL měl velmi zajímavá čísla. Chceme mu dát šanci, vidět ho i v zápasech a po měsíci se rozhodneme, co bude dál,“ říká hlavní trenér Vervy Vladimír Országh. 

Rodák z Wallingtonu začínal s hokejem v Polsku, ale v dorostu si ho vyhlédl Chomutov, kde působil tři sezóny. Na severu Čech dominoval a vysloužil si tak angažmá v kanadské OHL. Již v prvním roce zaujal a v 67 zápasech si připsal slušných 50 bodů (17+33). Nejvíce zazářil v sezóně 2018/2019, kde zaznamenal v 68 zápasech 86 bodů (41+45). V prestižní kanadské juniorce odehrál čtyři ročníky, ve kterých nastoupil do 272 utkání a připsal si 224 bodů (98+126). Minulou sezónu debutoval v seniorském hokeji v americké ECHL, ve které nastoupil do 57 zápasů, ve kterých vstřelil 19 gólů a přidal 27 asistencí. 

Šikovný forvard je pravidelným reprezentantem Polska. Svou zemi reprezentoval na MS U18 divize 2A a dvakrát na MS U20 divize 1B. Dvakrát si zahrál i na seniorském mistrovství světa divize 1A a 1B. Nyní bude usilovat o získání smlouvy pod Krušnými horami. „Alan je hráč, který každý rok zaznamenává progres. V mládežnických kategoriích v Česku dosahoval vynikajících výsledků a dokázal to potvrdit i v kanadské juniorce. Navíc na to navázal i v první sezóně v seniorském hokeji. Kromě toho v minulosti působil tři roky v Chomutově a díky tomu není v extralize považován za cizince,“ říká generální ředitel klubu Pavel Hynek.

Statistiky Alana Lyszczarczyka:

Žáci před 3 dny

SEDMIČKA: Rozpačitý start litvínovských žáků, ze čtyř zápasů vyhráli pouze jednou

Do nového ročníku vykročila také sedmá třída, která má na svém kontě několik odehraných utkání. Po úvodní přetahované proti Lounům zaznamenali chemici první výhru, když porazili Děčín. Ve 3. kole těsně nestačili na Karlovy Vary. V tomto víkendu změřil Litvínov síly s Chomutovem.
Více >
Žáci 26.09.2020

ŠESTKA: Smolný začátek litvínovských mladíků, tři prohry v řadě potvrdil debakl s Děčínem

Letošní ročník je od samého počátku poznamenán koronavirem, i přesto litvínovští šesťáci zatím odehráli tři střetnutí. Bohužel ani v jednom nezískali kýženou výhru, a tak na zisk bodů stále čekají.
Více >
Žáci 25.09.2020

OSMIČKA: Výhru proti Mostu řídil Raichl, následovala porážka s Piráty

Úvodní zápasy nového ročníku za sebou mají i hráči osmé třídy. Černožlutí v prvním duelu bez problému porazili Most, o týden později ale nestačili na chomutovské Piráty.
Více >