Rozhovory 26.02.2021
Autor: Ondřej Mach, foto: Jan Beneš

Viktor je výjimečný hráč, shodují se litvínovské osobnosti

Jediné střídání mu stačilo na to, aby už poněkolikáté ve své kariéře zahýbal pořadím historických tabulek. Viktor Hübl ve čtvrtečním duelu na ledě Sparty zaznamenal 809. kanadský bod a stal se nejproduktivnějším hráčem základní části nejvyšší soutěže od roku 1936.
Na dosažení dalšího milníku zareagovaly v rozhovoru pro web Hokej.cz některé litvínovské osobnosti. 

„Myslím, že všechny jeho rekordy zaslouží velký obdiv. Chtěl bych mu vzkázat, ať ještě nějaký pátek vydrží, protože si myslím, že to není jeho poslední sezona v extralize. Patří mu velká gratulace, protože taková čísla zaslouží jen obdiv,“ řekl bývalý litvínovský trenér Vladimír Kýhos. 

Slova chvály pro Hübla měl také Martin Ručinský, který si s ním několik let zahrál v litvínovském dresu. „Pro mě je to jeden z nejlepších hokejistů, kteří kdy v extralize hráli. Vím, že to nikdy nešel zkusit někam do zahraničí, prostě spojil svůj život s extraligou. Jeho chytrost, smysl pro hokej a přehled na ledě ho dělají výjimečným,“ zmínil Ručinský.


„Hráli jsme spolu a rozuměli jsme si na ledě i mimo něj. Mám ho strašně rád, je to můj kamarád. Teď jsem mu pořád gratuloval k nějakým rekordům. Chtěl bych mu jen popřát, aby mu vydrželo zdraví a mohl hrát co nejdéle,“ dodala další černožlutá ikona. 


Hübl se hned po brance Tomáše Pospíšila dočkal krátkého ceremoniálu, kdy mu trenéři Vladimír Országh a Václav Sýkora předali pamětní dres a hokejku.

„Viktor je v první řadě výjimečný sportovec. Je neuvěřitelné, že ve svém věku hraje na takové úrovni a dá se říct, že stále patří mezi litvínovské lídry. Rok co rok to potvrzuje, stejně tak je tomu letos,“ pravil litvínovský trenér. 

Na Hüblovi obdivuje třeba jeho pracovní morálku. „V jeho věku jsme víckrát nabídli nějaké úlevy v tréninku, on na ně ale nikdy nepřistoupil. Vždycky makal pro mužstvo. Pro mě je to obdivuhodný sportovec a výborný člověk, kterému nikdy na rekordech nezáleželo,“ přidal Országh. 

Svému hokejovému dvojčeti k rekordu pogratuloval také útočník František Lukeš. „Myslím, že je to speciální hráč. Viktor je šikovný na puku, dokáže skvěle vnímat hru, umí vystřelit a nahrát. I když se nám v posledních sezonách týmově nedařilo, tak jemu se z hlediska bodů stále daří. Je to spíš tichý kluk, ale jeho hokej mluví za vše,“ uzavřel Lukeš. 
Preview - Dorost včera

Návrat po pauze! Dorost čekají venkovní zápasy s Chomutovem a Kladnem

Litvínovští mladíci odehráli poslední soutěžní utkání 8. ledna, od té doby marně vyhlíží návrat. Kýžená chvíle nadejde tento čtvrtek, kdy vyrazí na žhavý chomutovský led. O víkendu pro změnu odcestují na Kladno a změří síly s tamními Pracovními zálohami.
Více >
Zápasy - Junioři 22.01.2022

Drama až do samého závěru. Junioři padli s Mladou Boleslaví 0:2

Litvínovský nabitý víkend pokračoval, mladé naděje čekal důležitý souboj s Mladou Boleslaví. Bruslaři se nachází ve zcela odlišné situaci než Severočeši. Chemikům jde totiž o každý bod, protože aktuálně obývají nepostupové příčky.
Více >
Zápasy - Junioři 21.01.2022

Juniorka díky dvěma brankám Danielčáka veze z Liberce tři body

Litvínovští junioři se ve 33. kole vydali na led třetího Liberce. Verva předvedla parádní výkon a po výhře 4:2 veze domů tři body. Důležitá byla hlavně sedmadvacátá minuta, v té Litvínov vstřelil dvě branky a odskočil do dvoubrankového vedení. Dvě branky si připsal forvard Tim Danielčák a třemi kanadskými body se blýskl Lukáš Stehlík.
Více >