A-tým 25.02.2015
Autor: Redakce - Aktualizováno 25. 2. 11:00

Výhra v Liberci rovná se druhé místo!

Tak daleko se dostala litvínovská Verva - vítězstvím v Liberci si už dvě kola před koncem základní části může zajistit druhou příčku a výhodné nasazení do play off!
Liberec má dnes možná poslední šanci jak se vrátit do reálné hry o vyřazovací část, resp. její předkolo. Na post v desítce nejlepších ztrácí po včerejších zápasech čtyři body, takže posílení jeho naděje v dnešní dohrávce 50. kola vede jen přes výhru nad Vervou.

Tygry potěšila včerejší porážka Boleslavi v Brně i neúspěch Vítkovic se Spartou. Ale aby dvě kola před koncem snížili ztrátu na hraniční čáru na jediný bodík (na Vítkovice), resp. na dva (na Mladou Boleslav), musí vyhrát. I potom budou držet trumfy v rukou soupeři.

Verva může pod Ještědem prodloužit svou aktuální sérii výher na čtyři a hlavně – rozhodnout pro sebe týdny trvající boj o druhou příčku. Nechá za sebou v tabulce Spartu i Kometu?

Liberec vyhrál pět posledních zápasů v řadě, naposledy v neděli v Plzni v prodloužení 4:3. Totéž se mu povedlo také v Pardubicích.
Jistě dobré výsledky, jenže fanoušky maně napadne: kdybychom tyhle dva body neztratili, mohl jsme se už dnes vrátit do „desítky“...
Litvínov každopádně opět narazí na rozjetého (a silně motivovaného) soupeře.

Tygři končí základní část ve Varech a doma s Mladou Boleslaví. Jistě by si přáli, aby rozhodovalo až poslední kolo.

Po odchodu Petra Nedvěda je lídrem týmu alespoň co do bodování útočník Tomáš Filippi se 37 body (15 + 22). Jedničkou v brance je zkušený Slovák Ján Lašák.
Do klubu během sezóny zamířila jedna ze zlínských ikon, útočník Jaroslav Balaštík. Snad se neprobudí právě dnes, dosud v Liberci skóroval ve dvaceti utkáních jen dvakrát (ve Zlíně měl předtím bilanci 14 zápasů, 3+2).

Litvínov žhaví extraligovou atmosféru a pozornost fanoušků i tím, že po letech jsou těsně před koncem dva jeho hráči na čele kanadského bodování. Jak se změní čelo tabulky produktivity dnes večer v Liberci?

Zatím je pořadí takovéto:
1. Hübl (Lit) 56
2. Ručinský (Lit) 52
3. Hlinka (Spa) 50
4. Mertl (MHK) 49

Doplněno 25. 2.: Viktor Hübl by po nedělní absenci už měl do středečního zápasu zasáhnout. Karel Kubát ještě ne, stejně jako Robin Hanzl. Mimo hru zůstává Tomáš Frolo, který už ale trénuje a není vyloučeno, že by se v play off mohl objevit. Nevešel se Pavel Písařík. A co Jiří Šlégr? Trénuje. V pátek Sparta...?

Liberci se v této sezóně na Litvínov daří. Minule získal pod Krušnými horami bod za porážku v nastavení, doma předtím dva za výhru v nájezdech a v prvním zápase v říjnu v Litvínově vzal HCVL všechny tři body.
Výsledky vzájemných duelů z pohledu Bílých Tygrů: 4:1, 4:3sn, 2:3p.
Jak to dopadne dnes?
Zápasy - Junioři včera

Odvážný výkon na výhru nestačil, junioři prohráli s Kometou 3:4

Litvínovští nezažívají povedené období, v letošním roce ještě nepocítili, jaké to je vyhrát v základní hrací době. V Brně šla nejdříve do vedení domácí Kometa. Litvínov se vzepjala třemi brankami otočil skóre. Studená sprcha přišla v závěru. V rozmezí pěti minut dvakrát slavili domácí a vybojovali výhru.
Více >
Zápasy - Junioři před 2 dny

Dlouhá série je u konce, junioři přemohli Jihlavu po nájezdech

J i h l a v a - Po pěti porážkách se vítězného zápasu dočkali junioři Litvínova. Proti Jihlavě se ujali vedení v první třetině, domácí ale osm minut před koncem dokonali obrat. Napínavý duel poslal do prodloužení Stehlík a chemici nakonec slaví výhru po samostatných nájezdech. Šestý letošní start a 24 úspěšných zákroků zapsal brankář Ondřej...
Více >
Konto našeho srdce před 2 dny

Konto našeho srdce podpořilo projekt Vězeňské služby ČR a spolku Život naplno a bez bariér z.s.

V pátek 17. ledna jsme předali Jiřímu Kotábovi, předsedovi spolku Život naplno a bez bariér z.s. hráčský dres kapitána Viktora Hübla s podpisy všech hráčů. Je jedním z mnoha sportovních dresů, který pomůže pozůstalým rodinám aktivních členů Vězeňské služby ČR, kteří přišli tragicky o život při střelbě v čekárně traumatologického oddělení Fakultní...
Více >
×
Dnes v 15:00 | Muži
HC Kometa Brno
HC VERVA Litvínov