A-tým 25.02.2015
Autor: Redakce - Aktualizováno 25. 2. 11:00

Výhra v Liberci rovná se druhé místo!

Tak daleko se dostala litvínovská Verva - vítězstvím v Liberci si už dvě kola před koncem základní části může zajistit druhou příčku a výhodné nasazení do play off!
Liberec má dnes možná poslední šanci jak se vrátit do reálné hry o vyřazovací část, resp. její předkolo. Na post v desítce nejlepších ztrácí po včerejších zápasech čtyři body, takže posílení jeho naděje v dnešní dohrávce 50. kola vede jen přes výhru nad Vervou.

Tygry potěšila včerejší porážka Boleslavi v Brně i neúspěch Vítkovic se Spartou. Ale aby dvě kola před koncem snížili ztrátu na hraniční čáru na jediný bodík (na Vítkovice), resp. na dva (na Mladou Boleslav), musí vyhrát. I potom budou držet trumfy v rukou soupeři.

Verva může pod Ještědem prodloužit svou aktuální sérii výher na čtyři a hlavně – rozhodnout pro sebe týdny trvající boj o druhou příčku. Nechá za sebou v tabulce Spartu i Kometu?

Liberec vyhrál pět posledních zápasů v řadě, naposledy v neděli v Plzni v prodloužení 4:3. Totéž se mu povedlo také v Pardubicích.
Jistě dobré výsledky, jenže fanoušky maně napadne: kdybychom tyhle dva body neztratili, mohl jsme se už dnes vrátit do „desítky“...
Litvínov každopádně opět narazí na rozjetého (a silně motivovaného) soupeře.

Tygři končí základní část ve Varech a doma s Mladou Boleslaví. Jistě by si přáli, aby rozhodovalo až poslední kolo.

Po odchodu Petra Nedvěda je lídrem týmu alespoň co do bodování útočník Tomáš Filippi se 37 body (15 + 22). Jedničkou v brance je zkušený Slovák Ján Lašák.
Do klubu během sezóny zamířila jedna ze zlínských ikon, útočník Jaroslav Balaštík. Snad se neprobudí právě dnes, dosud v Liberci skóroval ve dvaceti utkáních jen dvakrát (ve Zlíně měl předtím bilanci 14 zápasů, 3+2).

Litvínov žhaví extraligovou atmosféru a pozornost fanoušků i tím, že po letech jsou těsně před koncem dva jeho hráči na čele kanadského bodování. Jak se změní čelo tabulky produktivity dnes večer v Liberci?

Zatím je pořadí takovéto:
1. Hübl (Lit) 56
2. Ručinský (Lit) 52
3. Hlinka (Spa) 50
4. Mertl (MHK) 49

Doplněno 25. 2.: Viktor Hübl by po nedělní absenci už měl do středečního zápasu zasáhnout. Karel Kubát ještě ne, stejně jako Robin Hanzl. Mimo hru zůstává Tomáš Frolo, který už ale trénuje a není vyloučeno, že by se v play off mohl objevit. Nevešel se Pavel Písařík. A co Jiří Šlégr? Trénuje. V pátek Sparta...?

Liberci se v této sezóně na Litvínov daří. Minule získal pod Krušnými horami bod za porážku v nastavení, doma předtím dva za výhru v nájezdech a v prvním zápase v říjnu v Litvínově vzal HCVL všechny tři body.
Výsledky vzájemných duelů z pohledu Bílých Tygrů: 4:1, 4:3sn, 2:3p.
Jak to dopadne dnes?
Mládež 04.08.2020

Mládež se vrací do běžného režimu

Vedení HC Litvínov, sportovní spolek dnes oznámilo, že se mládežnický oddíl po koronavirové nákaze vrací zpět do normálu.
Více >
Konto našeho srdce 27.07.2020

Konto našeho srdce se spolkem Nové háro splnily Barunce sen o novém pokojíčku

Při březnové sbírce na vlasatém zápase jsme spolu s vámi vybrali na paruku pro onkologicky nemocnou mladou maminku Janu. Peníze ze sbírky jsme předali Novému háru a to rozhodlo, že z peněz, které se vybrali nad rámec paruky, použijí na pomoc 13leté slečně Barunce z Lounska, která si prošla onkologickou léčbou.
Více >
Mládež 25.07.2020

Poděkování HC Litoměřice, Auto Horejsek a společnosti Beta Robotics

Velké poděkování do HC Stadionu Litoměřice, předsedovi Danielovi Sadilovi, panu Renému Horejskovi (Auto Horejsek) a společnosti Beta Robotics. Díky spolupráci mezi našimi kluby a osobním přátelským vztahům s představiteli HC Stadion Litoměřice, se nám podařilo velmi rychle vyřešit problém spojený s výskytem pozitivně testovaného hráče na COVID...
Více >