Rozhovory 20.10.2020
Autor: Ondřej Mach

Začneme vyhrávat, jen potřebujeme čas, hlásí Zygmunt. Kde se připravuje?

Loni pendloval mezi extraligou a první ligou, letos přečkal všechna zužování kádru a vysloužil si místo v sestavě Litvínova. Pawel Zygmunt zatím může být spokojen, na ledě oproti minulému ročníku dostává hodně prostoru.
„Jsem rád, že mi trenér dává šanci. Strašně chci ukázat, že hokej hrát umím a týmu dávat co nejvíce,“ říká polský útočník na úvod.
 
Zygmunt je trenérem Országhem často využíván na oslabení, v početní nevýhodě v průměru odehraje přes dvě minuty na zápas. Proti Spartě a Třinci dokonce jeho celkový ice time přesáhl patnáct minut. 

„Myslím, že umím hrát dobře defenzivně. Daří se nám s Františkem Gerhátem, na oslabení chodíme spolu. Trenér to vidí, a proto mi tu roli asi dal. Mladý hráč přijme každou roli,“ vypráví rodák z Krynice. 

Z důvodu současných vládních opatření se Zygmunt momentálně připravuje doma v Polsku. „S trenérem Vlado Országhem jsme se bavili a řekl jsem mu, že se můžu se vrátit do Polska a trénovat na ledě tady. Trenér mi říkal, že když mám možnost tam trénovat, tak můžu,“ vysvětluje. 

„Připravoval jsem se s Krakovem. Teď jsem doma v Krynici, sám si objednám led a trénuji tam. Taky je tady ještě jeden druholigový tým,“ pokračuje Zygmunt.

Datum návratu dvacetiletého útočníka zpátky na sever Čech zatím zůstává nejasné. „Nevím, jak to bude dál vypadat. S trenéry a klubem jsem v kontaktu,“ krčí rameny. 

Chemici zatím v novém ročníku odehráli tři zápasy a na bodový zisk stále čekají.

„Před zápasem se Spartou jsme byli v karanténě a myslím, že to na nás bylo vidět. Neměli jsme tempo, bylo to těžké. Proti Třinci byly zase důležité přesilovky a oslabení. První zápas s Hradcem byl hodně vyrovnaný, bylo to o jednom gólu,“ tvrdí Zygmunt. 

Koronavirus zasáhl litvínovský kádr celkem dvakrát. Jak se po dlouhých pauzách vrací na led? „Přišlo mi, že to bylo hodně těžké. Zápas a trénink, to je něco úplně jiného. Bylo to pro nás hodně těžké, navíc to bylo dvakrát. Nemohli jsem se dostat do tempa,“ ví polský hokejista. 

Že by ale hráči měli problém s motivací, to Zygmunt odmítá. „Myslím, že každý v kabině je tak nastavený. Je takový čas, koronavirus tady zkrátka je. Hlavy máme nastavené tak, že musíme hrát a trénovat na sto procent.“

Urostlý forvard si velmi pochvaluje spolupráci s novým trenérským štábem. „S novými trenéry se mi pracuje výborně. Příprava byla skvěle udělaná, všechno bylo profesionální. Prostě to bylo tak, jak to má vypadat,“ hlásí.

A zároveň věří v lepší zítřky. „Myslím, že začneme vyhrávat a dostaneme se trochu výš. Potřebujeme jen trochu času,“ uzavírá Zygmunt. 
Konto našeho srdce včera

Malému Pavlíkovi pomohou dárky, které nadělovalo Konto našeho srdce a partner Sedláček Trucks

Pavlík je desetiletý chlapec, který trpí psychomotorickou retardací. Ke své léčbě potřebuje pomůcky, které nehradí pojišťovna. Z tohoto důvodu nás požádala sestra oddělení dětské neurologické poradny mostecké nemocnice paní Karla Jankovičová o pomoc. S dětským oddělením mostecké nemocnice spolupracujeme už přes rok a v době první vlny koronaviru...
Více >
Konto našeho srdce 19.11.2020

Kyslíkové koncentrátory budou sloužit široké veřejnosti

Konto našeho srdce společně s našimi partnery Nadačním fondem Hair Servis Pomáhá a společností Kovosreal s.r.o. společně zakoupili 3 kyslíkové koncentrátory pro dlouhodobou oxygenoterapii v celkové částce 75 000 Kč, Terapie pomocí těchto přístrojů je určena k léčbě nemocných s chronickou respirační insuficiencí vzniklou na podkladě plicních...
Více >
Konto našeho srdce 17.11.2020

Pan Stanislav si konečně zajede k lékaři na svém novém skútru

Před 16 lety, ve věku 35 let byla panu Stanislavu Svobodovi z Ústí nad Labem, diagnostikována diagnóza autoimunitního onemocnění, které postihuje centrální nervový systém. Standova pohyblivost se trvale zhoršuje a je stále komplikovanější pomocí kompenzační pomůcky, tedy chodítku, dojít k lékaři, na úřad nebo na nákup.
Více >
×
Dnes v 18:00 | Muži
HC Dynamo Pardubice
HC VERVA Litvínov