Rozhovory 14.09.2019
Autor: Šimon Kadeřávek

Zápas jsem si užil, zářil po utkání debutant Jarůšek

V přípravě se uvedl brankou do sítě prvoligového Ústí, a tak fanoušci čekali, jak zvládne Richard Jarůšek extraligovou premiéru v černožlutém dresu. Vousatý útočník byl v utkání hodně vidět, dokonce nahrál na vítězný gól Jana Myšáka.
„Zápas měl tempo,“ vysoukal ze sebe na úvod Jarůšek. Hráč, který přišel na sever Čech na měsíční zkoušku se zabydlel v lajně s Lukášem Kašparem a Janem Myšákem. „S klukama se mi hraje dobře, ve všem si vyhovíme,“ komentoval stroze své místo v sestavě. „Všichni tady v Litvínově jsou zkušení hráč, takže je jedno s kým bych hrál, ale s Myšim a Kašpim nám to zatím jde, tak snad to nezakřiknu,“ dodal.
 
Verva sice jako první inkasovala, ale díky bleskové odpovědi Františka Gerháta se do zápasu vrátila. „Vyrovnávací gól byl hodně důležitý, ale také to že každý plnil své povinnosti,“ hodnotil bývalý hráč Sparty. „Dá se říct, že jsme kvalitně napadali, a to byl také důvod proč jsme dnes uhájili výsledek 2:1,“ přemítal Jarůšek.

Důležitá chvíle přišla ve 29. minutě, kdy Verva převrátila misky vah na svou stranu. „Ujeli jsme 3 na 2, já to dal Kašpimu a Kašpi to dal Myšimu. Ten se nemýlil a nádherný gól,“ hodnotil skromně rozhodující moment zápasu Jarůšek.

Šťastný útočník neopomněl ani kvalitní diváckou kulisu. „Na zápas jsem se těšil, hlavně tady před skvělým publikem,“ komentoval domácí fanoušky, kterým sekundovali příznivci Komety Brno. „Děkovačka byla výborná,“ usmál se útočník.

Litvínov dokázal obrat o body favorizovanou Kometu, nicméně už v neděli čeká Severočechy utkání na ledě Plzně. Indiáni patří k aspirantům na titul a černožluté čeká velmi těžký zápas. „Těžký začátek sezony a výhra je důležitá. Musíme hlavně sbírat body nejlépe všechny tři,“ řekl k úvodu Tipsport Extraligy. „V neděli jedeme do Plzně, ale věřím, že něco urveme,“ dodal s nadějí Jarůšek.

Jak už bylo prezentováno, Richard Jarůšek dorazil na Zimní stadion Ivana Hlinky na měsíční zkoušku. „Doufám, že se vedení i trenérům zalíbím a budu tu déle jak na měsíc,“ odpověděl na otázku ohledně své budoucnosti. „Je to hlavně na mě, musím makat a plnit systém, který mi vyhovuje,“ uzavřel debutant.

Celý rozhovor s Richardem Jarůškem:

 
Žáci dnes

SEDMIČKA: Domácí prostředí přineslo prohru se Sokolovem a Ústím

Další dvě kola má za sebou litvínovská sedmička, která chtěla odčinit prohru s regionálním rivalem z Chomutova. V 5. kole čekal černožluté sokolovský Baník, o týden později změřili síly s nedalekým Ústím. Reparát mladé naděje nesložily úspěšně, jelikož oba zápasy prohrály a patří jim průběžné předposlední příčka.
Více >
Žáci dnes

PĚTKA: Nabitý víkend ve znamení vyrovnaných stavů

Sezona je v plném proudu, do provozní teploty se dostali také litvínovští páťáci, kteří měli na programu dva zápasy. Nejdříve přivítali Severočeši na svém ledě nedaleký Most, o den později zamířili do Roudnice nad Labem. I přes střelecké hody nedokázali svěřenci Ivo Proroka získat výhru a museli se spokojit s remízou.
Více >
Zápasy - Dorost před 2 dny

Druhá prohra dorostu v řadě, Rytíři vyhráli 5:1

K l a d n o - Dorostenci pro prohře v Praze nestačili ani na kladenské Rytíře. Ti ve třetí třetině nasázeli tři branky, které v kombinaci s dvěma trefami v první třetině znamenaly výhru o čtyři branky. Jediným úspěšným střelcem chemiků byl David Skuhrovec.
Více >