Rozhovory 12.10.2020
Autor: Ondřej Mach

Zápasy před prázdnými tribunami? Fanoušci jsou náš šestý hráč, tvrdí brankář Honzík

Chemici ani ve třetím utkání nového ročníku Tipsport extraligy nebodovali, v neděli doma podlehli Spartě 1:3. Verva se do zápasového programu vrátila po další karanténě, v následujících čtrnácti dnech si ale od hokeje znovu odpočine.
„Myslím, že to pro nás bylo hodně těžké. Většina týmů si covidem prošla a při prvních trénincích po návratu klukům nebylo dobře. Ale čekal jsem to teda horší. Těžko říct, jak to bude vypadat dál. Teď nás dva týdny nepustí na zimák, což asi nikdo nechápe,“ vypráví brankář David Honzík. 

Sedmadvacetiletý gólman dostal poprvé v sezoně důvěru od začátku a za svá záda pustil pouze tři puky, naopak kryl 36 střeleckých pokusů Pražanů. Na bodový zisk to přesto nestačilo, jeho protějšek Matěj Machovský inkasoval jen jednou. 

Tento extraligový ročník je ve všech ohledech zvláštní a nepředvídatelný. S náročnou situací si ale maskovaní muži musí poradit. „Mám štěstí, že je tady výborný trenér Zdeněk Orct. Hodně času strávíme u videa, koukáme na všechny možné věci,“ praví Honzík. 

Jednou z nezvyklých věcí jsou i zápasy před prázdnými tribunami. „Je to zvláštní, takový trénink ve velkém tempu. Ale z osobního hlediska mě to překvapilo, že to nebylo tak hrozné. Škoda těch lidí, tady v Litvínově jsou fanoušci náš šestý hráč,“ ví litvínovský brankář.

Celý rozhovor s Davidem Honzíkem:

Mládež před 2 dny

Čtyři hráči Litvínova jsou v nominaci na kemp reprezentační dvacítky před MS juniorů

Dohromady čtyři litvínovští zástupci zabojují na přípravném kempu ve Vyškově o nominaci na blížící se světový šampionát juniorů. Jedná se o brankáře Šimona Zajíčka, obránce Ondřeje Baláže a útočníky Davida Jindru a Jana Myšáka.
Více >
Konto našeho srdce 27.11.2020

Dezinfekci, roušky a dezinfekční gely získalo 19 neziskovek z Mostu a okolí

Konto našeho srdce připravilo se spolkem Diahelp - svaz diabetiků z.s. ve spolupráci se skupinou Unipetrol, firmou Schubert a společností Zopas (Máme rádi vlasy). Zajištění dezinfekce a ochranných pomůcek pro devatenáct neziskových organizací na Mostecku
Více >
Konto našeho srdce 26.11.2020

Malému Pavlíkovi pomohou dárky, které nadělovalo Konto našeho srdce a partner Sedláček Trucks

Pavlík je desetiletý chlapec, který trpí psychomotorickou retardací. Ke své léčbě potřebuje pomůcky, které nehradí pojišťovna. Z tohoto důvodu nás požádala sestra oddělení dětské neurologické poradny mostecké nemocnice paní Karla Jankovičová o pomoc. S dětským oddělením mostecké nemocnice spolupracujeme už přes rok a v době první vlny koronaviru...
Více >
×
Dnes v 17:00 | Muži
HC Oceláři Třinec
HC VERVA Litvínov