Rozhovory 12.10.2020
Autor: Ondřej Mach

Zápasy před prázdnými tribunami? Fanoušci jsou náš šestý hráč, tvrdí brankář Honzík

Chemici ani ve třetím utkání nového ročníku Tipsport extraligy nebodovali, v neděli doma podlehli Spartě 1:3. Verva se do zápasového programu vrátila po další karanténě, v následujících čtrnácti dnech si ale od hokeje znovu odpočine.
„Myslím, že to pro nás bylo hodně těžké. Většina týmů si covidem prošla a při prvních trénincích po návratu klukům nebylo dobře. Ale čekal jsem to teda horší. Těžko říct, jak to bude vypadat dál. Teď nás dva týdny nepustí na zimák, což asi nikdo nechápe,“ vypráví brankář David Honzík. 

Sedmadvacetiletý gólman dostal poprvé v sezoně důvěru od začátku a za svá záda pustil pouze tři puky, naopak kryl 36 střeleckých pokusů Pražanů. Na bodový zisk to přesto nestačilo, jeho protějšek Matěj Machovský inkasoval jen jednou. 

Tento extraligový ročník je ve všech ohledech zvláštní a nepředvídatelný. S náročnou situací si ale maskovaní muži musí poradit. „Mám štěstí, že je tady výborný trenér Zdeněk Orct. Hodně času strávíme u videa, koukáme na všechny možné věci,“ praví Honzík. 

Jednou z nezvyklých věcí jsou i zápasy před prázdnými tribunami. „Je to zvláštní, takový trénink ve velkém tempu. Ale z osobního hlediska mě to překvapilo, že to nebylo tak hrozné. Škoda těch lidí, tady v Litvínově jsou fanoušci náš šestý hráč,“ ví litvínovský brankář.

Celý rozhovor s Davidem Honzíkem:

Konto našeho srdce před 3 dny

Další paruka z Nového hára mířila Žanetce do Jirkova

Konto našeho srdce podporuje již druhým rokem spolek Nové háro, který založila Markétka Zagrapanová. Její pokračovatelkou je maminka Lucie Staňková, která převzala šek na částku 25 000 Kč.
Více >
Rozhovory - Junioři před 3 dny

Trenér juniorky Tvrzník: Kdo nebude makat, tak nebude hrát. Cílem je vychovat hráče pro A-tým

V realizačním týmu juniorky před novým ročníkem došlo ke změnám, novým koučem nejstarší mládežnické kategorie se stal Martin Tvrzník. Čtyřicetiletý trenér se v rozhovoru rozpovídal o začátku sezony, aktuální situaci nebo konkurenci v kádru.
Více >
Konto našeho srdce 23.10.2020

Konto našeho srdce pomáhá dětským diabetikům

Se spolkem Diahelp Most spolupracujeme již delší dobu a dohodli jsme se na pomoci dětským pacientům s diabetem.
Více >
×
Dnes v 17:30 | Muži
HC Vítkovice Steel
HC VERVA Litvínov