Preview - Junioři 23.01.2020
Autor: Ondřej Mach

Závěr juniorského poháru je tady, Litvínov čeká Jihlava a Brno

Čas se nachýlil, už tento víkend se odehrají poslední zápasy turnaje O Pohár DHL. Vítězem už se s jistotou stane Hradec Králové, chemici ještě mohou zabojovat o desátou příčku. V cestě stojí jihlavská Dukla a brněnská Kometa, podaří se mužstvu posunout v tabulce?
Mladým Severočechům se už delší dobu nedaří a jinak tomu nebylo ani minulý týden. Mužstvo odehrálo na domácím ledě dva duely, přičemž v obou podlehlo a do tabulky si tudíž nepřipsalo ani bod. Po vysoké porážce s Plzní změřili černožlutí síly se Sazlubrgem.

Prvních dvacet minuty hry gólovou radost nepřineslo, až v čase 23:13 otevřel skóre Oskar Maier. Za necelé tři minuty navýšil vedení Rakušanů z trestného střílení Julian Lutz. Minutu před druhou sirénou se prosadili i domácí, když hostujícího brankáře překonal Lukáš Stehlík. V posledním dějství však Salzburg přidal třetí zásah a snížení Dana Bartoše už na body nestačilo.

Chemikům k bodům nepomohlo ani 51 střeleckých pokusů: hosté pro srovnání zapsali pouhých 24. Pozitivem pro tým tak může být pouze návrat kanonýra Marka Berky ze zámoří. Osmnáctiletý útočník si v sobotu hned připsal asistenci u Stehlíkova gólu.

„Chemie mezi mnou a trenérem nebyla úplně ideální. Neviděl jsem tam žádnou spolupráci směrem ke mně, abych se hokejově někam posunul. Kromě toho čas na ledě neodpovídal výkonům, které jsem v mužstvu předváděl. Čekal jsem na výměnu, která nevyšla, takže jsem se vrátil domů,“ odhalil Berka důvody svého návratu do Evropy.

Kanadské bodování týmu vede David Jindra (11+15), nejlepším střelcem pak Dan Bartoš (12 gólů). Mezi obránci se daří Ondřeji Balážovi (4+11), v brankovišti je jedničkou Šimon Zajíček

Hokejisté Jihlavy se nachází na posledním místě a je jisté, že už tam zůstanou. Kometa je v tabulce o tři místa před Litvínovem a na kontě má o šest bodů více. Moravané navíc mají mnohem lepší formu než chemici, z posledních šesti duelů pět vyhráli.

Z kádru Komety si mužstvo musí dát pozor na Dominicka Vašíčka (18+26), produktivitě Jihlavy vládne Richard Pětník (10+10).
Žáci 27.09.2020

SEDMIČKA: Rozpačitý start litvínovských žáků, ze čtyř zápasů vyhráli pouze jednou

Do nového ročníku vykročila také sedmá třída, která má na svém kontě několik odehraných utkání. Po úvodní přetahované proti Lounům zaznamenali chemici první výhru, když porazili Děčín. Ve 3. kole těsně nestačili na Karlovy Vary. V tomto víkendu změřil Litvínov síly s Chomutovem.
Žáci 26.09.2020

ŠESTKA: Smolný začátek litvínovských mladíků, tři prohry v řadě potvrdil debakl s Děčínem

Letošní ročník je od samého počátku poznamenán koronavirem, i přesto litvínovští šesťáci zatím odehráli tři střetnutí. Bohužel ani v jednom nezískali kýženou výhru, a tak na zisk bodů stále čekají.
Žáci 25.09.2020

OSMIČKA: Výhru proti Mostu řídil Raichl, následovala porážka s Piráty

Úvodní zápasy nového ročníku za sebou mají i hráči osmé třídy. Černožlutí v prvním duelu bez problému porazili Most, o týden později ale nestačili na chomutovské Piráty.