Rozhovory 31.12.2021
Autor: Šimon Kadeřávek

Závěrečná třetina byla tuhý boj, říká šťastný střelec Marek Hrbas

V přesilové hře obdržel rychlou nahrávku od spoluhráče Stříteského a přesnou dělovkou vsítil úvodní gól zápasu. Obránce Marek Hrbas, který patří mezi sváteční střelce, slavil naposledy branku 19. listopadu. Tehdy Litvínov přejel Mladou Boleslav vysoko 5:0.

Litvínov doufal v přerušení nelichotivé série bez výhry. Úvodní minuty proti Liberci přinesly kupu vyloučení na obou stranách. Nakonec ale udeřila Verva, v 16. minutě pálil Hrbas, poté se prosadil nestárnoucí Hübl. Tygři našli na Godlu recept ve druhé třetině, kdy se radoval Ordoš. Odpovědí mu byla krásná akce Josefa Jíchy. Domácí sice vstřelili kontaktní branku, litvínovský brankář už více pokusů za svá záda nepustil.

Cenné body?

Konečně, naposledy jsme vlastně vyhráli v domácím zápase s Libercem. Potřebovali jsme získat tři body a dnes jsme si je vybojovali.

V první třetině měla Verva několik šancí…

Po delší době nám vyšly přesilové hry, kdy jsme vstřelili dvě branky. Ty nám velice pomohly. Druhá část už byla horší, Liberec měl hodně šancí a my jsme zbytečně propadávali. Závěrečná třetina už byl boj.

Prvním střelcem zápasu jste byl vy, jak byste popsal svou trefu?

Uklidnili jsme se na puku a zbytečně ho neodhazovali. Udělali jsme změnu, protože v minulých zápasech jsme si v přesilovkách zbytečně moc nahrávali a neměli jsme žádné střely. Před střelou se uvolnil prostor a já ho využil.

V koncovce jste byli mnohem lepší než domácí, je to odraz tréninku?

Měli jsme několik šancí a hlavně jsme chtěli naši hru zjednodušit. Během posledních zápasů se nám nedařilo, takže jsme chtěli mnohem více střílet a tlačit se do brány. Naštěstí nám to dneska vyšlo.

V poslední třetině Verva přežila přesilovku 5 na 3, byl to klíčový moment?

Určitě, ale zvládli jsme i další oslabení, to nás nakopávalo celý zápas. Na druhou stranu jich bylo moc a musíme si na to dávat pozor. Kdyby měl Liberec štěstí, mohl by zápas klidně otočit.

Konto našeho srdce 19.05.2022

Hokejisté Litvínova podpoří Run and Help v Teplicích

Litvínovští hokejisté opět podpoří charitativní projekt Run and Help. Hráči Vervy se do této akce zapojili již v minulosti. Letos charitativní běh na teplických Stínadlech poběží útočníci Matěj Chalupa s Martinem Havelkou a brankář Denis Godla. Zapojit se můžete i vy!
Více >
Žáci 24.04.2022

Litvínovský výběr ročníků 2007-2008 ovládl mezinárodní turnaj v Zell Am See

Litvínovští zástupci ročníků 2007-2008 odcestovali do rakouského Zell Am See na mezinárodní turnaj "World Tournament 2022" a vedli si parádně. Mladí hokejisté se probojovali až do finále turnaje, kde porazili finský výběr TNC Hockey 4:3 po samostaných nájezdech a slaví zisk zlatých medailí.
Více >
Žáci 21.04.2022

Osmáci přebrali medaile a pohár za přeborníka Ústeckého kraje

Osmá třída prožila výborný ročník. Po vítězství v základní skupině vyhrála i následnou nadstavbu a slaví tak vítězství v Ústeckém kraji.
Více >