Rozhovory 28.05.2020
Autor: Ondřej Mach

Zázemí je výborné, kondiční trenér se v Litvínově vyblbne, usmívá se Petr Švehla

Fyzickou přípravu na nadcházející ročník bude mít na starost nový kondiční trenér Petr Švehla. Bývalý zápasník a mistr Evropy z roku 2001 v rozhovoru promluvil o litvínovském zázemí, způsobu přípravy nebo práci v Chomutově.
Hokejisté A-týmu se od 4. května pilně připravují na další extraligovou sezonu. V posledních týdnech polykají tréninkové dávky pod Petrem Švehlou, který u mužstva nově působí jako kondiční trenér.

„Je to tady perfektní, zázemí je taky výborné. Co se týče rozcvičoven, posiloven a kardiozóny, tak je to výborně zabezpečené. Máme velkou škálu možností, kondiční trenér se tady vyblbne,“ směje se Švehla. 

Verva letos zvolila trochu jinou formu suché přípravy než v předchozím ročníku. Loni hráči cvičili především s váhou vlastního těla, letos tomu je jinak. „Makáme s činkami. Vzpěračské cviky budeme používat, u hokeje jsou strašně důležité. Výbušnost a síla se jinak natrénovat nedá. To je můj názor,“ vypráví osmačtyřicetiletý trenér. 

Švehla je jednou ze čtyř nových tváří v realizačním týmu. Rodák z Hodonína doplnil sportovně technického analytika Tomáše Vrábela, asistenta trenéra Václava Sýkoru a hlavního kouče Vladimíra Országha. „Spolupracujeme spolu, je to perfektní. Vlado byl z Bystrice na něco zvyklý a tomu systému věřil,“ pokračuje Švehla. 

Hokejové kondiční přípravě se věnuje dlouhodobě, naposledy na této pozici pracoval v Chomutově. Jak sám vnímá svůj přechod od Pirátů do Litvínova? „Vždycky to byl největší rival. Je to pro mě těžké, ale já se přepnu a budu fungovat pro Litvínov,“ tvrdí. 

Bývalý zápasník je majitelem zlaté medaile z mistrovství Evropy v roce 2001, o tři roky později na stejné akci získal bronz. Kromě toho se objevil na dvou olympiádách, před dvanácti lety sportovní kariéru ukončil. 

V Chomutově však s některými hokejisty i poté cvičně zápasil. „Byla to vždycky to taková zábava a sranda. Sázeli jsme se, jestli mě porazí, ale vždycky jsem každého porazil. Zatím jsem si tady nikoho nevytipoval, ale myslím, že na to třeba dojde,“ říká se smíchem Švehla. 
Rozhovory - Junioři před 2 dny

V Litvínově jsem toho zažil hodně, přemítá Dufek. Co říká na kapitánskou zkušenost?

Dalším hráčem, který v nadcházejícím ročníku nebude pokračovat v litvínovské juniorce, je Ondřej Dufek. Loňský kapitán a rodák z Moravy strávil na severu Čech podstatnou část hokejového dospívání, nyní je před ním přesun do dospělého hokeje.
Více >
Rozhovory - Junioři 03.07.2020

Martin Pejsar o budoucnosti, letech v mládeži nebo dospělém hokeji

Jeho čas v mládežnických kategoriích chemiků se nachýlil. Brankáře Martina Pejsara čeká v dalším ročníku velký krok, a to přechod do seniorského hokeje. „Pár nabídek se mi naskytlo, podle toho se budu rozhodovat,“ říká dvacetiletý gólman.
Více >
Konto našeho srdce 29.06.2020

O víkendu proběhla první grilovačka s Kontovkou

Petr Kalinovič se v loňské sezóně zapojil do soutěže Kontovka, kde fanynky a fanoušci HC VERVA Litvínov přispívají na transparentní účet za kanadské body vybraného hráče. Petr si vybral Františka Lukeše a díky jeho kanadským bodům dosáhl na nejvyšší cenu, kterou je grilovačka od Konta našeho srdce. Na sobotním grilování předal František Lukeš...
Více >