Klub 08.01.2020
Autor: Klub

Zemřel obránce Zdeněk Nikodým

Ve středu 8. 1. 2020 ve věku 93 let zemřel jeden ze zakladatelů litvínovského hokeje obránce Zdeněk Nikodým.
Poprvé za Litvínov nastoupil už v roce 1946, kdy hrál Litvínov I. třídu a jako jediný se z tehdejšího mužstva probojoval až do prvoligového týmu. Premiérovou sezónu v lize odehrál v obranné dvojici s Vladimírem Kýhosem starším a poté nastupoval hlavně za B mužstvo.

V sezóně 1965/1966 vedl 20 kol Litvínov jako trenér. Byl pracovníkem odboru výstavby a podílel se aktivně i na výstavbě zimního stadionu v Litvínově. Po přestěhování do Brna pravidelně navštěvoval zápasy, které Litvínov na jihu Moravy odehrál. Stále si udržoval přátelský vztah k mužstvu jeho generace a klubu.

Čest jeho památce.
Preview - Junioři dnes

Druhá polovina skupiny startuje, juniorka znovu změří síly se Spartou

Litvínovská juniorka začíná druhou polovinu skupinové části DHL Superpoháru, v sobotu zamíří do Prahy. První vzájemné střetnutí ovládla Sparta, která si ze severu odvezla tři body. Oplatí jí chemici úvodní porážku?
Více >
Preview - Dorost dnes

Přeruší dorostenci jízdu Vítkovic?

Litvínovští dorostenci se po dvou prohraných zápasech v řadě utkají s vítkovickou Riderou, která zvítězila v posledních čtyřech utkáních. Zápas se odehraje v sobotu 22. února na Zimním stadionu Ivana Hlinky a úvodní buly bude vhozeno ve 12:30, přijďte naše mladé naděje podpořit!
Více >
Zápasy - Dorost včera

Drama v Hradci Králové, dorostenci prohráli s Mountfieldem po nájezdech 2:3

V předvečer utkání litvínovského áčka narazili dorostenci shodou okolností na stejného soupeře, v rámci 17. kola nadstavby změřili síly s Hradcem Králové. Vyrovnaný zápas začal lépe pro domácí, zápletka přišla v závěrečné třetině. Hosté se prosadili dvakrát, hradečtí pouze jednou. O dělbě bodů musely rozhodnout samostatné nájezdy, v nichž byli...
Více >
×
Dnes v 18:00 | Muži
Mountfield HK
HC VERVA Litvínov