Klub 08.01.2020
Autor: Klub

Zemřel obránce Zdeněk Nikodým

Ve středu 8. 1. 2020 ve věku 93 let zemřel jeden ze zakladatelů litvínovského hokeje obránce Zdeněk Nikodým.
Poprvé za Litvínov nastoupil už v roce 1946, kdy hrál Litvínov I. třídu a jako jediný se z tehdejšího mužstva probojoval až do prvoligového týmu. Premiérovou sezónu v lize odehrál v obranné dvojici s Vladimírem Kýhosem starším a poté nastupoval hlavně za B mužstvo.

V sezóně 1965/1966 vedl 20 kol Litvínov jako trenér. Byl pracovníkem odboru výstavby a podílel se aktivně i na výstavbě zimního stadionu v Litvínově. Po přestěhování do Brna pravidelně navštěvoval zápasy, které Litvínov na jihu Moravy odehrál. Stále si udržoval přátelský vztah k mužstvu jeho generace a klubu.

Čest jeho památce.
Žáci včera

OSMIČKA: Výhru proti Mostu řídil Raichl, následovala porážka s Piráty

Úvodní zápasy nového ročníku za sebou mají i hráči osmé třídy. Černožlutí v prvním duelu bez problému porazili Most, o týden později ale nestačili na chomutovské Piráty.
Více >
Zápasy - Dorost před 2 dny

Kladenský direkt, dorostenci nestačili na Rytíře a prohráli vysoko 1:5

Litvínovští dorostenci chtěli dát zapomenout na předešlý neúspěch proti Mladé Boleslavi, kdy selhali až v závěrečném prodloužení. Na ledě Kladna se ale nic neodvíjelo podle jejich představ, chemici rychle inkasovali a po patnácti minutách hry prohrávali 0:3. Jediný zásah Severočechů zajistil Vít Beran, černožlutí nakonec padli 1:5.
Více >
Žáci před 3 dny

DEVÍTKA: Demolice Loun a těsná prohra s Energií

Nový ročník před nedávnem odstartovali i litvínovští deváťáci. Černožlutí mládežníci vstoupili do soutěže vysokým vítězstvím proti Lounům, o týden později ale ve vyrovnaném duelu nestačili na Karlovy Vary.
Více >