Preview A-tým 04.08.2021
Autor: Ondřej Mach

Zpátky do akce! Litvínov na úvod přípravy zavítá do Karlových Varů

Čekání je u konce, už ve čtvrtek mají litvínovští hokejisté na programu první přípravný zápas. Zamíří k němu na západ Čech, kde se představí na ledě Karlových Varů.

Verva tak vstoupí do druhé sezony pod slovenským trenérem Vladimírem Országhem. Bývalý hráč NHL na sever přišel loni na jaře a černožlutou družinu dovedl do předkola play off.

Letos budou cíle chemiků zase o něco vyšší. K jejich naplnění má pomoct několik posil: například obránci Matěj Stříteský s Markem Hrbasem nebo útočníci Andrej Kudrna, Matúš Sukeľ a Petr Straka.

První přípravné duely jsou však tradičně spíš příležitostí pro mladší hráče a členy širšího kádru. S A-týmem Litvínova absolvovalo přípravu hned několik juniorů, kteří by do čtvrtečního klání mohli zasáhnout. 

V sestavě by se mimo jiné měl objevit Ondřej Jurčík, který v klubu dlouhodobě působil a bude do něj mít vyřízené střídavé starty ze Sokolova.

„Potřebujeme ještě hodně věcí dotrénovat. Podle toho jsme také skládali přípravné zápasy, abychom měli nějaký čas. Víme, jaký byl minulý rok. Po druhém tréninku jsme šli na čtrnáct dní do karantény a potom jsme vše doháněli,“ vrací se trenér Országh k loňské přípravě poznamenané koronavirem.

Energie už má úvodní střetnutí přípravy za sebou, v úterý vyhrála po nájezdech na ledě pražské Sparty. Také kádr celku z lázeňského města prodělal různé změny, vedení přivádělo posily zejména s výhledem do budoucnosti. Velkou událostí byl konec kariéry dlouholeté opory Václava Skuhravého.

Toho na postu kapitána nahradí jiný bojovník Tomáš Vondráček. Zřejmě nejdůležitější zprávou pro Karlovy Vary ale bylo setrvání Jakuba Fleka. Rychlý útočník se několik let řadí mezi klíčové hráče Západočechů a loni si svými výkony řekl až o nominaci na mistrovství světa v Rize.

Souboj s Karlovými Vary startuje ve čtvrtek v 17:30. Na stejného soupeře pak Verva v rámci přípravy narazí ještě jednou, utká se s ním 2. září. 

Konto našeho srdce před 3 dny

Hokejisté Litvínova podpoří Run and Help v Teplicích

Litvínovští hokejisté opět podpoří charitativní projekt Run and Help. Hráči Vervy se do této akce zapojili již v minulosti. Letos charitativní běh na teplických Stínadlech poběží útočníci Matěj Chalupa s Martinem Havelkou a brankář Denis Godla. Zapojit se můžete i vy!
Více >
Žáci 24.04.2022

Litvínovský výběr ročníků 2007-2008 ovládl mezinárodní turnaj v Zell Am See

Litvínovští zástupci ročníků 2007-2008 odcestovali do rakouského Zell Am See na mezinárodní turnaj "World Tournament 2022" a vedli si parádně. Mladí hokejisté se probojovali až do finále turnaje, kde porazili finský výběr TNC Hockey 4:3 po samostaných nájezdech a slaví zisk zlatých medailí.
Více >
Žáci 21.04.2022

Osmáci přebrali medaile a pohár za přeborníka Ústeckého kraje

Osmá třída prožila výborný ročník. Po vítězství v základní skupině vyhrála i následnou nadstavbu a slaví tak vítězství v Ústeckém kraji.
Více >