Rozhovory 08.12.2019
Autor: Ondřej Mach

Zvedli jsme se a je to vidět, září Richard Jarůšek. Co mu zaplatí Jánošík?

Černožlutí napravili páteční porážku z Olomouce, Kladno před vlastními fanoušky rozdrtili 4:1. Diváci se branky dočkali až ve 47. minutě, kdy se prosadil Richard Jarůšek, pak ale Verva rychle nasázela další tři góly a závěr klání už si pohlídala. Jak zápas hodnotil střelec první branky?
„Víme, o co hrajeme. Do zápasu jsme vstoupili dobře, ale bohužel jsme z toho nedali gól. Podařilo se nám to až později,“ pravil po zápase Jarůšek. 

Litvínov přitom po skvělém nástupu ve druhé třetině trochu polevil a Kladno se mohlo dostat do vedení. „Žádná taktika to nebyla, asi to vyplynulo ze hry. První třetinu jsme je tlačili, oni se ve druhé zvedli. Nic taktického v tom nebylo, Kladno spíš začalo hrát,“ potvrdil nejlepší střelec chemiků. 

Právě Jarůšek otevřel třináct minut před koncem skóre, když tečoval ránu Adama Jánošíka. „Jel jsem před branku, tam je moje místo, kde bych měl hrát. Měl jsem hokejku v jedné ruce, Adam dobře vystřelil a trefilo mě to do ní. Cítil jsem teč, takže jsem se radoval. Pak jsem jel na střídačku, opřel jsem se o hokejku a byla zlomená. Byla úplně nová, takže mi jí Adam musí zaplatit,“ smál se poté.

Na jeho trefu navázal Jakub Petružálek a chvíli nato se znovu prosadil bývalý hráč pražské Sparty. Byla to pro něj už dvanáctá branka v probíhajícím ročníku. „Dostávám prostor, to je hlavní důvod. Když člověk hraje patnáct dvacet minut za zápas, tak má větší šanci dát gól nebo něco vymyslet, než když hraje osm minut a chodí tam nepravidelně,“ myslí si brněnský rodák. 

Litvínov tak pod novým koučem podruhé vyhrál a v tabulce se dotáhl právě na Kladno. „Bylo jen na nás, kdy k tomu začneme přistupovat daleko líp a začneme makat. Musím říct, že se to zvedlo a je to vidět. Pan Kýhos k tomu dodal svoje poznatky, my se jen snažíme to plnit. Samozřejmě každý dělá chyby, to je hokej. Chyby tam jsou a vždycky budou,“ uzavřel Jarůšek. 

Celý rozhovor s Richardem Jarůškem:

Konto našeho srdce 12.08.2022

Hlavní partner STEBAL pomohl Vítkovi z Ústí nad Labem

Čtyřletý Vítek Heřmánek trpí Downovým syndromem. Od narození podstupuje rehabilitace, ergoterapie, navštěvuje psychologa, logopeda a s rodiči chodí na hipoterapie, canisterapie, plavání a navštěvuje kroužky s dětmi kvůli socializaci.
Více >
Konto našeho srdce 28.07.2022

Honza Myšák s Kontem našeho srdce pomohli nevidomým a slabozrakým v Mostě

Oblastní pobočka neziskové organizace SONS v Mostě, které pomáhá nevidomým a slabozrakým klientům, se na nás obrátila s prosbou o obnovu jejich kancelářského vybavení. To stávající již po dlouhých letech dosloužilo, a proto nás kontaktovala paní Věra Metelková a požádala charitativní projekt Konto našeho srdce o pomoc.
Více >
Konto našeho srdce 20.07.2022

Metalboří přispělo malému bojovníkovi částkou 50 000 Kč

Spolek Metalboří přichystal na 25. června festival metalové hudby v Horním Jiřetíně, který by mohl pomoci tam, kde je třeba. Myšlenku propojili s Kontem našeho srdce a během koncertu se vybrala částka, kterou organizátoři dorovnali do částky 50 000 Kč.
Více >