Rozhovory 08.12.2019
Autor: Ondřej Mach

Zvedli jsme se a je to vidět, září Richard Jarůšek. Co mu zaplatí Jánošík?

Černožlutí napravili páteční porážku z Olomouce, Kladno před vlastními fanoušky rozdrtili 4:1. Diváci se branky dočkali až ve 47. minutě, kdy se prosadil Richard Jarůšek, pak ale Verva rychle nasázela další tři góly a závěr klání už si pohlídala. Jak zápas hodnotil střelec první branky?
„Víme, o co hrajeme. Do zápasu jsme vstoupili dobře, ale bohužel jsme z toho nedali gól. Podařilo se nám to až později,“ pravil po zápase Jarůšek. 

Litvínov přitom po skvělém nástupu ve druhé třetině trochu polevil a Kladno se mohlo dostat do vedení. „Žádná taktika to nebyla, asi to vyplynulo ze hry. První třetinu jsme je tlačili, oni se ve druhé zvedli. Nic taktického v tom nebylo, Kladno spíš začalo hrát,“ potvrdil nejlepší střelec chemiků. 

Právě Jarůšek otevřel třináct minut před koncem skóre, když tečoval ránu Adama Jánošíka. „Jel jsem před branku, tam je moje místo, kde bych měl hrát. Měl jsem hokejku v jedné ruce, Adam dobře vystřelil a trefilo mě to do ní. Cítil jsem teč, takže jsem se radoval. Pak jsem jel na střídačku, opřel jsem se o hokejku a byla zlomená. Byla úplně nová, takže mi jí Adam musí zaplatit,“ smál se poté.

Na jeho trefu navázal Jakub Petružálek a chvíli nato se znovu prosadil bývalý hráč pražské Sparty. Byla to pro něj už dvanáctá branka v probíhajícím ročníku. „Dostávám prostor, to je hlavní důvod. Když člověk hraje patnáct dvacet minut za zápas, tak má větší šanci dát gól nebo něco vymyslet, než když hraje osm minut a chodí tam nepravidelně,“ myslí si brněnský rodák. 

Litvínov tak pod novým koučem podruhé vyhrál a v tabulce se dotáhl právě na Kladno. „Bylo jen na nás, kdy k tomu začneme přistupovat daleko líp a začneme makat. Musím říct, že se to zvedlo a je to vidět. Pan Kýhos k tomu dodal svoje poznatky, my se jen snažíme to plnit. Samozřejmě každý dělá chyby, to je hokej. Chyby tam jsou a vždycky budou,“ uzavřel Jarůšek. 

Celý rozhovor s Richardem Jarůškem:

Zápasy - Junioři dnes

Odvážný výkon na výhru nestačil, junioři prohráli s Kometou 3:4

Litvínovští nezažívají povedené období, v letošním roce ještě nepocítili, jaké to je vyhrát v základní hrací době. V Brně šla nejdříve do vedení domácí Kometa. Litvínov se vzepjala třemi brankami otočil skóre. Studená sprcha přišla v závěru. V rozmezí pěti minut dvakrát slavili domácí a vybojovali výhru.
Více >
Zápasy - Junioři včera

Dlouhá série je u konce, junioři přemohli Jihlavu po nájezdech

J i h l a v a - Po pěti porážkách se vítězného zápasu dočkali junioři Litvínova. Proti Jihlavě se ujali vedení v první třetině, domácí ale osm minut před koncem dokonali obrat. Napínavý duel poslal do prodloužení Stehlík a chemici nakonec slaví výhru po samostatných nájezdech. Šestý letošní start a 24 úspěšných zákroků zapsal brankář Ondřej...
Více >
Konto našeho srdce včera

Konto našeho srdce podpořilo projekt Vězeňské služby ČR a spolku Život naplno a bez bariér z.s.

V pátek 17. ledna jsme předali Jiřímu Kotábovi, předsedovi spolku Život naplno a bez bariér z.s. hráčský dres kapitána Viktora Hübla s podpisy všech hráčů. Je jedním z mnoha sportovních dresů, který pomůže pozůstalým rodinám aktivních členů Vězeňské služby ČR, kteří přišli tragicky o život při střelbě v čekárně traumatologického oddělení Fakultní...
Více >
×
Odehrané 16:30 | Jun.
HC Kometa Brno
Litvínov mládež