Rozhovory 08.12.2019
Autor: Ondřej Mach

Zvedli jsme se a je to vidět, září Richard Jarůšek. Co mu zaplatí Jánošík?

Černožlutí napravili páteční porážku z Olomouce, Kladno před vlastními fanoušky rozdrtili 4:1. Diváci se branky dočkali až ve 47. minutě, kdy se prosadil Richard Jarůšek, pak ale Verva rychle nasázela další tři góly a závěr klání už si pohlídala. Jak zápas hodnotil střelec první branky?
„Víme, o co hrajeme. Do zápasu jsme vstoupili dobře, ale bohužel jsme z toho nedali gól. Podařilo se nám to až později,“ pravil po zápase Jarůšek. 

Litvínov přitom po skvělém nástupu ve druhé třetině trochu polevil a Kladno se mohlo dostat do vedení. „Žádná taktika to nebyla, asi to vyplynulo ze hry. První třetinu jsme je tlačili, oni se ve druhé zvedli. Nic taktického v tom nebylo, Kladno spíš začalo hrát,“ potvrdil nejlepší střelec chemiků. 

Právě Jarůšek otevřel třináct minut před koncem skóre, když tečoval ránu Adama Jánošíka. „Jel jsem před branku, tam je moje místo, kde bych měl hrát. Měl jsem hokejku v jedné ruce, Adam dobře vystřelil a trefilo mě to do ní. Cítil jsem teč, takže jsem se radoval. Pak jsem jel na střídačku, opřel jsem se o hokejku a byla zlomená. Byla úplně nová, takže mi jí Adam musí zaplatit,“ smál se poté.

Na jeho trefu navázal Jakub Petružálek a chvíli nato se znovu prosadil bývalý hráč pražské Sparty. Byla to pro něj už dvanáctá branka v probíhajícím ročníku. „Dostávám prostor, to je hlavní důvod. Když člověk hraje patnáct dvacet minut za zápas, tak má větší šanci dát gól nebo něco vymyslet, než když hraje osm minut a chodí tam nepravidelně,“ myslí si brněnský rodák. 

Litvínov tak pod novým koučem podruhé vyhrál a v tabulce se dotáhl právě na Kladno. „Bylo jen na nás, kdy k tomu začneme přistupovat daleko líp a začneme makat. Musím říct, že se to zvedlo a je to vidět. Pan Kýhos k tomu dodal svoje poznatky, my se jen snažíme to plnit. Samozřejmě každý dělá chyby, to je hokej. Chyby tam jsou a vždycky budou,“ uzavřel Jarůšek. 

Celý rozhovor s Richardem Jarůškem:

Mládež včera

Mládež se vrací do běžného režimu

Vedení HC Litvínov, sportovní spolek dnes oznámilo, že se mládežnický oddíl po koronavirové nákaze vrací zpět do normálu.
Více >
Konto našeho srdce 27.07.2020

Konto našeho srdce se spolkem Nové háro splnily Barunce sen o novém pokojíčku

Při březnové sbírce na vlasatém zápase jsme spolu s vámi vybrali na paruku pro onkologicky nemocnou mladou maminku Janu. Peníze ze sbírky jsme předali Novému háru a to rozhodlo, že z peněz, které se vybrali nad rámec paruky, použijí na pomoc 13leté slečně Barunce z Lounska, která si prošla onkologickou léčbou.
Více >
Mládež 25.07.2020

Poděkování HC Litoměřice, Auto Horejsek a společnosti Beta Robotics

Velké poděkování do HC Stadionu Litoměřice, předsedovi Danielovi Sadilovi, panu Renému Horejskovi (Auto Horejsek) a společnosti Beta Robotics. Díky spolupráci mezi našimi kluby a osobním přátelským vztahům s představiteli HC Stadion Litoměřice, se nám podařilo velmi rychle vyřešit problém spojený s výskytem pozitivně testovaného hráče na COVID...
Více >