A-tým 01.04.2010

5. třída na mistrovství republiky stříbrná! (aktualizováno, doplněno)

Litvínovská pátá třída se zúčastnila neoficiálního mistrovství České republiky své kategorie v Českých Budějovicích. A vedla si na něm výborně.

Litvínovská pátá třída se zúčastnila neoficiálního mistrovství České republiky své kategorie v Českých Budějovicích. A vedla si na něm výborně.

Páťáci vyhráli krajský přebor a tím se kvalifikovali do finále, které uspořádali Jihočeši. V šestičlenném dvoudenním turnaji, které bylo neoficiálním mistrovstvím republiky (svaz přebor mladších mládežnických kategorií nepořádá), usilovali o některou z medailí.

Finále soutěže bylo silně obsazeno, ze špičky chyběla prakticky jen Sparta. Hrálo se systémem každý s každým, všechny týmy tedy čekalo pět utkání.

Zápasy Litvínova:

1. 4.
Pardubice - Litvínov 5:3 (1:0, 4:1, 0:2)
branky: Drašar, Vopat, Klika

Letňany - Litvínov 2:2 (0:0, 1:1, 1:1)

branky: Klika 2

Slavia - Litvínov 0:7 (0:2, 0:2, 0:3)

branky: Bečvář 5, Drašar, Kučera

Litvínov je po prvním dnu ve hře o stříbrnou nebo bronzovou medaili.

2. 4.
Plzeň - Litvínov 2:3 (2:2, 0:0, 0:1)
branky: Drašar 2, Bečvář

Tato výhra znamená pro litvínovskou 5. třídu jistý minimálně bronz. Může dosáhnout i na stříbrné medaile, rozhodne se v závěru turnaje...

Č. Budějovice - Litvínov 3:9 (1:4, 1:3, 1:2)
branky: Viedemann 2, Drašar 2, Bečvář 2, Chlán 2, Vopat

Litvínov díky této výhře získal stříbro za 2. místo! O skóre předstihl Letňany.

Konečné pořadí:
1. Pardubice 10 bodů
2. Litvínov       7 bodů
3. Letňany      7 bodů

Nejlepším střelcem celého turnaje byl vyhlášen Jan Bečvář z HC Litvínov.

Vedoucí mužstva Jan Bečvář: "Turnaj v Českých Budějovicích byl pro hráče 5. třídy vyvrcholením celé sezóny. Po loňském úspěchu, kdy jsme v Hradci Králové obsadili 3. místo, jsme odjížděli s myšlenkou na medaili. Po neúspěšném prvním utkání s Pardubicemi, ve kterém jsme podlehli 5:3, se hráči museli vzchopit a bojovat dál. Proti Letňanům jsme vedli v závěru utkání 2:1, Letňany vyrovnaly na 2:2 v poslední minutě při hře bez brankaře. V posledním zápase dne jsme porazili hladce Slavii 7:0 a tím si udrželi naději na medaili. 
V pátek ráno se hrál rozhodující zápas o medaile s Plzní, ve kterém všichni bojovali naplno až do konce a zaslouženě vyhráli 3:2. Výbornou kulisu vytvořili rodiče našich páťáků, kteří v budějovické hale neměli ve fandění konkurenci.  Posledním zápasem se nám výhrou nad Českými Budějovicemi 9:3 podařilo vylepšit bronz na stříbro. Všichni kluci včetně rodičů měli z výsledku ohromnou radost.
Myslím si, že jsme Litvínovu ostudu neudělali, naopak oproti minulému roku jsme se posunuli o jednu příčku výš. Chtěl bych poděkovat za výsledky všem hráčům, rodičům a trenérům a občanskému sdružení HC Litvínov za podporu.

Na úspěchu litvínovského týmu se podíleli:

vedoucí mužstva Jan Bečvář
trenéři Martin Nosek, Milan Král
lékař MUDr. Petr Myšák

hráči:
MILAN KOŽNAR
MARTIN JANOUŠKOVEC
ERICH KELLERMANN
DAVID DRAŠAR
LUKÁŠ VOPAT 
JAN BEČVÁŘ
MARTIN KLIKA
JOSEF MYŠÁK
MAREK HAVLÍK
MARTIN PINDA
JAKUB VIEDEMANN
ŠTĚPÁN VRCHOTKA
MATĚJ KUBEŠ
JAROSLAV RYBKA
ERIK MAREŠ
MARTIN KUČERA
PETR CHLÁN
MAREK BERKA
ONDŘEJ KOPTA
LUKÁŠ VACÍN
DANIEL ZIEGLER
PAVEL UHER 

Junioři 17.06.2020

Ligu akademií čeká zúžení. Jak vypadá rozpis juniorky?

Po zveřejnění herního formátu a rozlosování Extraligy dorostu se dočkali i litvínovští junioři. Z Juniorské ligy akademií v sezoně 2020/21 přímo sestoupí tři až čtyři týmy, další bude příslušnost v soutěži obhajovat v baráži.
Více >
Dorost 10.06.2020

Dorostenci znají herní systém soutěže i rozlosování

Český hokej na konci uplynulého týdne informoval o formátu nejvyšší dorostenecké soutěže. Z Extraligy dorostu v nadcházejícím ročníku přímo spadne šest mužstev, liga bude opět rozdělená na tři skupiny. Kromě toho bylo zveřejněno i rozlosování dorostenecké extraligy.
Více >
Dorost 05.05.2020

PŘEHLED: Jak by mohla vypadat soupiska dorostu?

Novým trenérem dorostu se od nadcházejícího ročníku stane šéftrenér litvínovské akademie Radek Mrázek. I mladší z nejstarších mládežnických kategorií čekají poměrně výrazné změny. Jak se to projeví na soupisce?
Více >