Rozhovory 19.05.2020

Chtěli bychom napravit loňskou sezonu, snad nezklamu, říká po příchodu Patrik Zdráhal

Jednou z útočných posil, které Verva představila v posledních dnech, je forvard Patrik Zdráhal. Pětadvacetiletý útočník podepsal s klubem roční smlouvu s opcí, předtím působil v Plzni nebo Vítkovicích.
Spekulace o Zdráhalově příchodu se objevovaly už nějakou dobu, přestup však byl oficiálně potvrzen až v neděli. „Táhlo se to docela dlouho, kolem dvou tří týdnů. Volal mi agent a říkal, že Litvínov má zájem. Potom mi volal pan Hynek i litvínovský trenér a nějak mi nastínili, jakou bych měl mít roli,“ přibližuje mladý útočník. 

Rodák z Ostravy se během uplynulé sezony stěhoval z mateřských Vítkovic do Plzně, sám ale uznává, že se mu příliš nedařilo. „Nejde ani tak o body, ale předvedená hra nebyla nic extra. Měl jsem 21 bodů, ale rok předtím jsem měl 25 a doufal jsem, že se ještě zlepším. Myslel jsem si, že se moje bodové konto může zvýšit. To se nepovedlo,“ vypráví. 

„Chtěl bych restartovat uplynulou sezonu, která se mi příliš nepovedla a navázat na tu předchozí, kdy se mi docela dařilo a nehrál jsem špatně. Buduje se tady nový tým, chtěli bychom napravit tu loňskou sezonu,“ tvrdí Zdráhal. 

V Litvínově věří, že rozvinou Zdráhalův potenciál. Vždyť v mládí vyzkoušel prestižní juniorskou soutěž QMJHL a v ročníku 2018/19 nasázel za Vítkovice sedmnáct branek. 

Mimo to v mládežnických letech hojně reprezentoval a na kontě má i deset startů za seniorskou reprezentaci. „Reprezentace je jedna z nejvyšších met. Chtěl bych se tam znovu dostat, ale uvidíme, jak se bude dařit. Záleží na mně, jak chytnu šanci a ukážu se,“ myslí si Zdráhal.

Přesun přes celou republiku však může být velmi náročný. „Je to těžké, hlavně to cestování. Na dálnici to fakt stojí, protože je tam osmdesát kilometrů zúžení. Je to otravné, ale jak jsou teď volné víkendy, tak se budu snažit dojíždět do Ostravy. Mám tam rodinu a přítelkyni.“

A co by Zdráhal chtěl přinést do sestavy Vervy? „Rychlost, dravost a určitě nějaké góly. Snad se to bude dařit a nezklamu,“ uzavírá. 
Rozhovory - Junioři 13.11.2020

Nová posila juniorky Čech: Litvínov je super město, kolektiv je taky výborný

Litvínovská juniorka před aktuální prapodivnou sezonou přivítala i jednu novou tvář. K týmu se připojil útočník Daniel Čech, který loni nastupoval za Hořovice a PZ Kladno.
Více >
Dorost 20.10.2020

PŘEHLED: Kdo vládne produktivitě dorostu?

Nejproduktivnějším hráčem černožlutých dorostenců je zatím Jan Šprynar, který v pěti utkáních nasázel pět gólů. Kdo následuje?
Více >
Žáci 19.10.2020

ŠESTKA: O prohře s lounským Slovanem se rozhodlo ve druhé třetině

Litvínovští šesťáci mají na svém kontě pouze čtyři zápasy, začátkem října bojovali proti Lounům o první body do tabulky. Do utkání ale nevstoupili dobře, když skóroval Zörner, poté dvakrát inkasovali v druhém dějství a byla z toho prohra 2:5. V aktuální tabulce jim patří poslední místo, v kolonce bodů svítí nula.
Více >