Rozhovory 11.02.2022

Děkujeme fanouškům, kteří za námi stojí, říká po prohře útočník Přemysl Svoboda

Po více než týdnu se vrátil do sestavy a byl prakticky u všeho, co se v první třetině událo. Mladík Přemysl Svoboda otevřel svým zásahem skóre. Verva však nedokázala vedení udržet a díky dvěma inkasovaným brankám v závěru prohrála.

Chemici nedokázali navázat na výhru s karlovarskou Energií, přestože v zápase s Budějovicemi opakovaně vedli. Úvodní zásah měl na svědomí Svoboda, Motor se ještě v závěru první třetiny do zápasu vrátil, ale následně se dvakrát radovali černožlutí. To však bylo ze strany Litvínova všechno a třikrát po sobě kapituloval domácí Godla.

Další ztracené body, kde byl problém?

Stejně jako v posledních zápasech. Na začátku závěrečné třetiny vedeme, ale pak zbytečně prohrajeme. Takové věci se nám nesmí stávat, dnes soupeř nastřílel asi deset tyček. Musíme se probrat už jen kvůli fanouškům, kteří za námi stojí, i když se nedaří. Vážíme si jich a budeme dělat všechno, abychom vyhrávali.

Čím to je, že celý tým nemá formu?

Když se nedaří, tak se nedaří všem. Musíme se zlepšit, když budeme vyhrávat, tak to bude lepší.

Jak bylo těžké naskočit zpátky do mužstva?

Původně jsem hrát neměl, ale nakonec jsem dostal šanci, takže jsem musel přepnout hlavu. Chtěl jsem předvést nejlepší výkon, ale nevím, jestli se to povedlo. Když se nedaří, musíme to zkrátka dohnat bojovností. Skákat do střel a dohrávat souboje.

Uvědomuje si kabina, že Kladno se nebezpečně přibližuje?

Musíme zabojovat a neztrácet zápasy. Kdybych věděl, co máme změnit – okamžitě to uděláme. Nesmíme dopustit, abychom spadli na čtrnácté nebo patnácté místo.

Nemůže být problém ve fyzičce?

Fyzicky to určitě není, máme vynikajícího trenéra. Problém je v hlavě, vedeme 3:2 a my se bojíme o výsledek.

Celý rozhovor s Přemyslem Svobodou:

Zápasy - Junioři 26.03.2022

Generálka na boj o záchranu vyšla juniorům na výbornou

V posledním kole nadstavby o umístění mezi 13.-19. místem přivítali chemici na domácím ledě pražskou Slavii. Domácí drželi po první části hry jednobrankový náskok. Druhou třetinu však dvěma brankami vyhráli hosté a tentokrát to byli litvínovští hokejisté, kteří museli dotahovat. Nepříznivý vývoj se jim však podařilo ve třetí třetině obrátit a...
Více >
Zápasy - Junioři 24.03.2022

O výhře rozhodla první třetina. Junioři podlehli Motoru 1:3

Litvínovská juniorka naposledy v této sezoně zamíří na led Českých Budějovic. Díky velkým bodovým rozdílům je jasné, že Severočeši změří v baráži síly s Přerovem. Zápas 13. kola odhalil svého vítěze už během úvodní dvacetiminutovky, hosté totiž dvakrát inkasovali. Motor přidal gól v prostřední třetině, Litvínov skóroval jen jednou díky Balážovi.
Více >
Zápasy - Junioři 10.03.2022

Zase ti Hanáci. Junioři prohráli s Olomoucí 0:4

Podruhé v tomto týdnu vyrazila do dalších bojů litvínovská juniorka. Mladíci přivítali na svém ledě Olomouc. Hosté rozhodli během půl hodiny, protože slavili celkem čtyřikrát. Chemici nedokázali skórovat ani jednou.
Více >