Rozhovory 26.12.2021

Do Chomutova jsme přijeli pro tři body, smutní po prohře Marek Hrbas

Severočeši doufali, že se proti Kladnu prosadí a zapomenou na nepodařené utkání s Třincem. Nakonec je z toho zisk jediného bodu a prohra v prodloužení. Ztracené vedení mrzí i obránce Marka Hrbase, který se nachomýtl k jednomu inkasovanému gólu.

Litvínovská Verva chtěla prodloužit kladenské trápení. Do utkání nevykročila vůbec špatně, protože v polovině zápasu vedla zásluhou Estephana. Rytíři se ale vrátili do hry a ve třetí dvacetiminutovce sahali po třech bodech. Vyhecované utkání poslal do prodloužení litvínovský Irving. O výhře domácích nakonec rozhodl sebevědomou akcí Filip.

Jaké jsou pocity po zápase?

Urputné utkání, ale to je proti Kladnu vždycky. Chtěli jsme tři body, takže pro nás zklamání.

Utkání se lámalo ve druhé třetině, kdy Litvínov Kladno jasně přestřílel, ale padl jen jediný gól.

Šance určitě byly i v první třetině. Na druhou stranu jsme zbytečně zmatkovali během některých střídání a příležitosti tak měl soupeř. Do Chomutova jsme přijeli pro plný počet bodů, který jsme bohužel nezískali.

Chomutovský led Litvínovu nesvědčí, čím to je?

Hraje se tu těžce, protože Kladno bojuje o každý metr. Nedokážu povědět, v čem to vězí.

Do sestavy se vrátil Jaromír Jágr, na kolik to ovlivnilo utkání?

Určitě to hrálo roli, protože si připsal dva body. Naskočil do sestavy a pomohl Kladnu vyhrát.

Vnímá ho obránce jinak než jiné hráče?

Musíte si ho víc všímat, protože je velice silný u mantinelu. Umí hrát do těla, má dlouhou hokejku a dlouhé ruce. Člověk se s ním nesmí přetahovat, musí na něj jít chytře. Speciálně jsme se na něj nepřipravovali, protože jsme nevěděli, jestli nastoupí. Když jsme viděli soupisku, věděli jsme, že si na něj musíme dávat větší pozor.

Podruhé za sebou jste ztratili vedení…

Dnes to bylo horší než v Třinci. Urputná utkání musíme vyhrávat a bohužel se nám to zase nepovedlo. Zbytečně jsme ztratili body.

Jsou zápasy o Vánocích něčím speciální?

Zvykl jsem si, a tak už to příliš nevnímám. Prostě je utkání 26. prosince a jedeme dál. 

Zápasy - Junioři 26.03.2022

Generálka na boj o záchranu vyšla juniorům na výbornou

V posledním kole nadstavby o umístění mezi 13.-19. místem přivítali chemici na domácím ledě pražskou Slavii. Domácí drželi po první části hry jednobrankový náskok. Druhou třetinu však dvěma brankami vyhráli hosté a tentokrát to byli litvínovští hokejisté, kteří museli dotahovat. Nepříznivý vývoj se jim však podařilo ve třetí třetině obrátit a...
Více >
Zápasy - Junioři 24.03.2022

O výhře rozhodla první třetina. Junioři podlehli Motoru 1:3

Litvínovská juniorka naposledy v této sezoně zamíří na led Českých Budějovic. Díky velkým bodovým rozdílům je jasné, že Severočeši změří v baráži síly s Přerovem. Zápas 13. kola odhalil svého vítěze už během úvodní dvacetiminutovky, hosté totiž dvakrát inkasovali. Motor přidal gól v prostřední třetině, Litvínov skóroval jen jednou díky Balážovi.
Více >
Zápasy - Junioři 10.03.2022

Zase ti Hanáci. Junioři prohráli s Olomoucí 0:4

Podruhé v tomto týdnu vyrazila do dalších bojů litvínovská juniorka. Mladíci přivítali na svém ledě Olomouc. Hosté rozhodli během půl hodiny, protože slavili celkem čtyřikrát. Chemici nedokázali skórovat ani jednou.
Více >