Preview - Junioři 21.02.2019

Druhou část zakončí juniorka zápasy se slezskými soupeři

Základní část DHL Extraligy juniorů finišuje, Litvínov čekají poslední dva zápasy. A ty nebudou z kategorie lehkých, v pátek junioři doma vyzvou Třinec a v sobotu na svém ledě zkusí vyzrát na Vítkovice.

Skalp vedoucí Sparty a klopýtnutí s Pardubicemi

Litvínovská juniorka střídá lepší výkony s horšími, hodnocení sezony se však bude odvíjet až podle závěrečné vyřazovací části, kterou si už chemici zajistili. Minulý týden vyrazili v pozměněné sestavě do hlavního města, kde se utkali se Spartou. A dokonce překvapili. Skóre v první třetině otevřel kapitán Bartoš, Pražané ale dokázali rychle odpovědět dvěma zásahy. Ve druhém dějství vyrovnal svoji premiérovou brankou Kudrhalt a v tom posledním po šestibrankové přestřelce slavili hosté, tři kanadské body zaznamenal Dufek. 

Hned den nato narazili černožlutí na východočeské Pardubice. Proti týmu z města perníku však nedokázali navázat na domácí výhru a podlehli vysoko 3:7. O litvínovské trefy se postarali Jouza s Fišerem. Z východočeské metropole nakonec Severočeši odjeli bez bodu, ten prémiový vystřelil Pardubicím v nadstavbě Bučko. Litvínov se tak nachází na sedmém místě skupiny O pořadí v play off a má stejně bodů jako šestá Kometa, na páté Dynamo pak ztrácí jediný bod. 

Nejlepším střelcem chemiků je Marek Berka (25+17), v tabulce pravdy se nejvíce daří Přemyslu Svobodovi (+12 b.). V obraně je klíčovým a zároveň nejproduktivnějším hráčem Ondřej Baláž (5+16), jenž se může pochlubit zlatou medailí z Olympijského festivalu mládeže v Sarajevu. Jedničkou mezi třemi tyčemi je Martin Pejsar.

Ocelářské výkyvy 

Třinec je na tom v tabulce o něco lépe než Litvínov, momentálně okupuje čtvrtou pozici se 43 body. Oceláři v únoru střídají výhry s porážkami. Poslední dva zápasy sehráli na domácím ledě, nejprve minulý týden změřili síly s pražskou Slavií. Domácí vedli po polovině zápasu pohodlně 5:0 a bez problému dokráčeli k bodovému zisku. Ten ještě v nadstavbě rozšířili o bod navíc, v poslední minutě prodloužení se trefil Havránek. 

Den poté přijeli do Werk Arény liberečtí Bílí Tygři. A tentokrát to pro Oceláře tak jednoduché nebylo, po dvou třetinách sice vedli 4:3, poslední perioda ale vyzněla jasně pro hosty, kteří čtyřmi brankami rozhodli o osudu utkání. V tomto případě nemohl Slezany těšit ani bod z nadstavby, Liberec si z východu republiky odvezl čtyři body. 

Nejproduktivnějším hráčem Třince je Marek Havránek (14+22), následován Filipem Indrstem (9+27). Hodně se daří i Adamu Raškovi (10+14), jenž nastupuje za A-tým Ocelářů a minulý týden vstřelil na litvínovském ledě svoji první extraligovou branku. Z obránců vyniká Jakub Michálek (12+15). V brance se nejčastěji objevil Štěpán Švehlák.

Dominance Vítkovic

Ridera zažívá úspěšné období a vyhřívá se na druhém místě tabulky. Vítkovice bodovaly jedenáctkrát v řadě a v únoru ještě neprohrály. V předposledním utkání si doma poradily s Libercem, který porazily 3:0. Domácí v první třetině skórovali jako první, další dvě trefy přidali v poslední části hry a po zásluze zvítězili. Čtvrtý bod zajistil pouhých dvanáct sekund před koncem prodloužení Mrva.

Minulou sobotu zamířila do slezské metropole pražská Slavie. A dokonce vedla díky brance Všetečky, Ridera ale zabojovala a góly Bernovského a Smička zápas otočila. Soupeře navíc výrazně přestřílela, na jeho branku vyslala za 65 minut hry 49 střeleckých pokusů. Nadstavba došla až do nájezdů, ve kterých měli více štěstí hosté a radovali se tak z bonusového bodu. 

Bodování Vítkovic vede s obrovským náskokem Petr Fridrich (32+34), až dvacet bodů za ním je Jan Bernovský (24+22). Z beků nasbíral nejvíce bodů Marcel Kunc (8+26), v brance plní roli jedničky Dominik Piták.
Dorost 05.05.2020

PŘEHLED: Jak by mohla vypadat soupiska dorostu?

Novým trenérem dorostu se od nadcházejícího ročníku stane šéftrenér litvínovské akademie Radek Mrázek. I mladší z nejstarších mládežnických kategorií čekají poměrně výrazné změny. Jak se to projeví na soupisce?
Více >
Mládež 03.05.2020

Sportovní spolek o prodlouženém víkendu připravoval zázemí pro letní přípravu

Členové HC Litvínov, sportovní spolek o prodlouženém víkendu připravovali zázemí pro začátek letní přípravy.
Více >
Junioři 02.05.2020

PŘEHLED: Jak by mohla vypadat soupiska juniorky?

V nejbližší době odstartuje příprava na novou sezonu a nejstarší mládežnická kategorie do ní půjde s četnými změnami. Tou nejvýraznější je bezpochyby nový hlavní trenér, kterým se stane Martin Tvrzník. Na které hráče by mohl spoléhat?
Více >