Konto našeho srdce 15.12.2021

Konto našeho srdce spolu s Nadací Orlen Unipetrol a Denisem Godlou předali kyslíkový koncentrátor Hospicu sv. Terezie

Právě domácí hospicová péče je dnes nedílnou součástí zdravotnického systému, protože otevírá prostor pro důstojné doprovázení člověka na jeho poslední životní cestě.

Charitativní projekt Konto našeho srdce hokejového klubu HC VERVA Litvínov společně s Nadací Orlen Unipetrol a brankářskou jedničkou Denisem Godlou podpořili Domácí hospic sv. Terezie a zakoupili kyslíkový koncentrátor za více než 25 tisíc korun od společnosti Saegeling Medizintechnik.Nadace Orlen Unipetrol spolupracuje s Kontem našeho srdce více než 3 roky a společně tak pomáhají žadatelům o pomoc všude tam, kde je třeba. Denis Godla se rozhodl podpořit nákup tohoto přístroje a přispěl druhou polovinou požadované částky. Je to již druhý kyslíkový koncentrátor, který jsme předali ředitelce Domácího hospici paní Petře Stanislavě Meinlschmidtové.

Tento přístroj pomáhá zvládat umírajícím pacientům symptomy dušnosti.Dle slov paní ředitelky je právě dušnost nejnepříjemnější příznak, který je spojen s výraznou obavou o vlastní život pacienta. Velký podíl zde hraje i psychická složka. Právě dušnost má velkou řadu příčin. Využití kyslíkového koncentrátoru je nezbytné při zajišťování kvalitní hospicové péče. "Domácí hospicová péče zlepšuje kvalitu života a celkovou pohodu u umírajících pacientů, kteří chtějí zůstat ve svém vlastním domácím prostředí. Nejedná se o prodloužení života, ale o co nejvyšší kvalitu života až do jeho konce. Pokud člověka nejde uzdravit, je nutné odstranit nebo alespoň potlačit nepříjemné příznaky nemoci, jako je například právě symptom dušnosti," řekla ředitelka Domácího hospice sv. Terezie, z. ú. Bc. Petra Stanislava Meinlschmidtová

Zápasy - Junioři 26.03.2022

Generálka na boj o záchranu vyšla juniorům na výbornou

V posledním kole nadstavby o umístění mezi 13.-19. místem přivítali chemici na domácím ledě pražskou Slavii. Domácí drželi po první části hry jednobrankový náskok. Druhou třetinu však dvěma brankami vyhráli hosté a tentokrát to byli litvínovští hokejisté, kteří museli dotahovat. Nepříznivý vývoj se jim však podařilo ve třetí třetině obrátit a...
Více >
Zápasy - Junioři 24.03.2022

O výhře rozhodla první třetina. Junioři podlehli Motoru 1:3

Litvínovská juniorka naposledy v této sezoně zamíří na led Českých Budějovic. Díky velkým bodovým rozdílům je jasné, že Severočeši změří v baráži síly s Přerovem. Zápas 13. kola odhalil svého vítěze už během úvodní dvacetiminutovky, hosté totiž dvakrát inkasovali. Motor přidal gól v prostřední třetině, Litvínov skóroval jen jednou díky Balážovi.
Více >
Zápasy - Junioři 10.03.2022

Zase ti Hanáci. Junioři prohráli s Olomoucí 0:4

Podruhé v tomto týdnu vyrazila do dalších bojů litvínovská juniorka. Mladíci přivítali na svém ledě Olomouc. Hosté rozhodli během půl hodiny, protože slavili celkem čtyřikrát. Chemici nedokázali skórovat ani jednou.
Více >