Konto našeho srdce 17.02.2022

Konto našeho srdce ve spolupráci se společností Stebal zakoupilo Štěpánkovi speciální terapie

Konto našeho srdce společně s hlavním partnerem klubu, společností STEBAL, pomohli dvanáctiletému Štěpánovi Vaňkovi.

Štěpán je od raného dětství léčen pro centrální svalovou hypotonii, atypický autismus, těžkou mentální retardaci a jako 1.dítě v ČR a páté ve světě pro autozonálně dominantní retardaci 5.typu. I přes veškeré prognózy specialistů, že se Štěpánek nikdy nepostaví na nohy a bude jen ležícím pacientem, se maminka Lenka nechtěla smířit s tímto verdiktem, začali se Štěpánkem bojovat. Díky intenzivním terapiím, které pravidelně podstupují a cvičení v kosmickém oblečku v lázních, dosahuje malý Štěpán neuvěřitelných pokroků. Stejně jako fyzioterapie jsou pro mladého bojovníka důležité ergoterapie, které zlepšují Štěpánkovi motoriku a podporují psychomotorický rozvoj. Ceny jednotlivých intenzivních terapií jsou velice nákladné a pro maminku v invalidním důchodu finančně téměř nedostupné. Maminka Lenka by ráda poskytla maximální péči Štěpánkovi, aby byl co nejvíce samostatný, až jí opustí její fyzické a zdravotní síly.

Náš hlavní partner klubu, společnost Stebal, zastoupená předsedou správní rady panem Stejskalem se rozhodl, že nemocnému Štěpánkovi a jeho mamince Lence pomůže. Zakoupil potřebné intenzivní ergoterapie a další potřebné terapie v celkové částce 96 000 Kč v Armandi Therapy Clinic v Praze. V tuto chvíli už malý bojovník cvičí a podstupuje tuto finančně nákladnou terapii. Držíme Štěpánovi pěsti a přejeme štěstí. Děkujeme společnosti Stebal za významnou pomoc. Za klub se předání zúčastnil útočník Petr Straka.

Jedeme v tom spolu!

Fotogalerie

Zápasy - Junioři 26.03.2022

Generálka na boj o záchranu vyšla juniorům na výbornou

V posledním kole nadstavby o umístění mezi 13.-19. místem přivítali chemici na domácím ledě pražskou Slavii. Domácí drželi po první části hry jednobrankový náskok. Druhou třetinu však dvěma brankami vyhráli hosté a tentokrát to byli litvínovští hokejisté, kteří museli dotahovat. Nepříznivý vývoj se jim však podařilo ve třetí třetině obrátit a...
Více >
Zápasy - Junioři 24.03.2022

O výhře rozhodla první třetina. Junioři podlehli Motoru 1:3

Litvínovská juniorka naposledy v této sezoně zamíří na led Českých Budějovic. Díky velkým bodovým rozdílům je jasné, že Severočeši změří v baráži síly s Přerovem. Zápas 13. kola odhalil svého vítěze už během úvodní dvacetiminutovky, hosté totiž dvakrát inkasovali. Motor přidal gól v prostřední třetině, Litvínov skóroval jen jednou díky Balážovi.
Více >
Zápasy - Junioři 10.03.2022

Zase ti Hanáci. Junioři prohráli s Olomoucí 0:4

Podruhé v tomto týdnu vyrazila do dalších bojů litvínovská juniorka. Mladíci přivítali na svém ledě Olomouc. Hosté rozhodli během půl hodiny, protože slavili celkem čtyřikrát. Chemici nedokázali skórovat ani jednou.
Více >