Tiskové zprávy 21.01.2020

Litvínov získal posilu do obrany se zkušenostmi z NHL! Vervu posílil Kanaďan Akim Aliu

Litvínov posiluje v obranných řadách. Na sever Čech míří urostlý Kanaďan Akim Aliu, který okusil i slavnou NHL. Verva tak reaguje na poslední neuspokojivé výsledky a dále posiluje. S vedením klubu se 193 centimetrů vysoký a 102 kilogramů vážící obránce dohodl na smlouvě do konce sezóny.
Do Litvínova míří zkušený univerzál, který v posledních letech nastupoval především v obranných řadách. Třicetiletý urostlý Kanaďan se narodil v Nigerii, ale už od svých mládežnických let působil v kanadských mládežnických soutěžích. Zářil především v juniorské OHL, kde sbíral téměř bod na zápas.

V seniorském hokeji se výrazněji prosadil ve farmářské AHL, kde si díky svým výkonům vysloužil povýšení do NHL a v sedmi zápasech za Calgary Flames si připsal tři kanadské body za dva góly a jednu asistenci. Nastupoval také ve třetí nejvyšší americké soutěži ECHL, zahrál si i v KHL v dresu Chabarovsku. Okusil i slovenskou extraligu, ze které zamířil do Švédska. „Akim urostlý hráč s výborným čtením hry a na svojí výšku i výborným bruslením, očekáváme od něj především důraz, tvořivost a podporu útoku,“ říká Jiří Šlégr.

Statistika Akima Aliua:

Rozhovory - Dorost včera

Dorost se dál trápí. Jako bychom zapomněli hrát hokej, mrzí Čermáka

Dorostenci zažívají nepříjemné období, v posledních pěti zápasech získali pouze jednu výhru. V posledních dvou utkáních rozhodla jediná branka, což mrzí hráče, který góly spíše dostává. Brankář David Čermák je důležitou postavou mladých chemiků. Jak vidí své postavení v týmu?
Více >
Zápasy - Junioři před 3 dny

Neúspěšný výjezd do hlavního města, junioři prohráli se Spartou 3:5

P r a h a - Černožlutá juniorka si dnešním zápasem zřejmě zavřela dveře do vyřazovací části DHL Superpoháru. Sparta dala chemikům lekci z produktivity, po celou dobu vedla a nakonec zaslouženě zvítězila. Po čtvrté porážce z posledních pěti klání tak litvínovská naděje na postup existuje už jen v teoretické rovině.
Více >
Zápasy - Dorost před 3 dny

Nejtěsnější možný výsledek! Dorost podlehl Vítkovicím 0:1

L i t v í n o v - Typicky fotbalovým výsledkem dopadl dnešní zápas dorostu proti Vítkovicím. O vítězi rozhodl v první třetině z přesilové hry Vřeský. Litvínovu se nepovedlo využít ani jednu z pěti přesilových her, které mu vítkovičtí darovali. Na obou stranách předvedli skvělý výkon brankáři.
Více >
×
Dnes v 17:00 | Muži
HC VERVA Litvínov
Mountfield HK