Klub 16.06.2022

Litvínov zúžil mantinely! Verva bude mít nově rozměry kluziště jako v NHL

Zimní stadion Ivana Hlinky čekala během přestávky před novou sezónou zajímavá proměna. Na litvínovském svatostánku došlo k zúžení hrací plochy na rozměry, které jsou standardem pro kanadsko-americkou NHL.

Ještě v loňské sezóně se litvínovští hokejisté proháněli na "letišti" o rozměrech 60x29 metrů, což bylo jedno z největších kluzišť ve celé Tipsport extralize. Od nové sezóny čeká svěřence hlavního trenéra Vladimíra Růžičky herní proměna, a to i z důvodu zúžení mantinelů o celé tři metry. Verva by od nové sezóny již nesplňovala licenční podmínky pro účast v nejvyšší české soutěži, co se týče způsobilosti hrazení. Zimní stadion Ivana Hlinky již nesplňoval předepsané rozměry výšky skel hrazení, které musí být za brankami vysoké 240 cm a po stranách hřiště mimo hráčské lavice minimálně 180 cm. Stará skla nesplňovala ani pravidla pružnosti či vychýlení při nárazu na hrazení.

Od nové sezóny tak budou mít litvínovští hokejisté moderní hokejovou plochu, která splňuje všechna pravidla IIHF a standardy pro utkání Tipsport extraligy. Hřiště má nově rozměr 60 x 26 metrů, který je běžným rozměrem pro arény ve slavné NHL. "Hokej bude hodně kontaktní. Bude určitě zajímavější pro lidi, protože se tam bude pořád něco dít. Je to ku prospěchu hokeje," říká na zúžení hřiště hlavní trenér Vervy Vladimír Růžička. "Pro mě je to ještě lepší. Hra bude rychlejší a bude docházet k častějším soubojům. Bude to fajn, je to přesně to, co mi vyhovuje," říká Radim Šalda, nová posila do defenzívy ke změně rozměrů kluziště. "Především bych chtěl jménem celého klubu poděkovat městu za rychlé zprocesování celé rekonstrukce hrazení. Díky novým matinelům budeme splňovat podmínky pro účast v nejvyšší české soutěži pro následující roky," říká generální ředitel klubu Pavel Hynek.  

Také vedení města si pochvaluje, že realizace projektu proběhla hladce a neohrozila začátek přípravy mužstev na novou sezónu. „Doufáme, že nové mantinely budou dobře sloužit a pomohou k mnoha vítězstvím nejen A týmu, ale také mládežnických kategorií,“ přeje sportovcům úspěch na ledové ploše mezi novými mantinely místostarosta města Litvínova Karel Rosenbaum. Město Litvínov investovalo do výměny mantinelů částku cca 4,3 milionu Kč bez DPH.

Fotogalerie

Zápasy - Junioři 26.03.2022

Generálka na boj o záchranu vyšla juniorům na výbornou

V posledním kole nadstavby o umístění mezi 13.-19. místem přivítali chemici na domácím ledě pražskou Slavii. Domácí drželi po první části hry jednobrankový náskok. Druhou třetinu však dvěma brankami vyhráli hosté a tentokrát to byli litvínovští hokejisté, kteří museli dotahovat. Nepříznivý vývoj se jim však podařilo ve třetí třetině obrátit a...
Více >
Zápasy - Junioři 24.03.2022

O výhře rozhodla první třetina. Junioři podlehli Motoru 1:3

Litvínovská juniorka naposledy v této sezoně zamíří na led Českých Budějovic. Díky velkým bodovým rozdílům je jasné, že Severočeši změří v baráži síly s Přerovem. Zápas 13. kola odhalil svého vítěze už během úvodní dvacetiminutovky, hosté totiž dvakrát inkasovali. Motor přidal gól v prostřední třetině, Litvínov skóroval jen jednou díky Balážovi.
Více >
Zápasy - Junioři 10.03.2022

Zase ti Hanáci. Junioři prohráli s Olomoucí 0:4

Podruhé v tomto týdnu vyrazila do dalších bojů litvínovská juniorka. Mladíci přivítali na svém ledě Olomouc. Hosté rozhodli během půl hodiny, protože slavili celkem čtyřikrát. Chemici nedokázali skórovat ani jednou.
Více >