Klub 03.02.2022

Litvínovskými zástupci na ZOH jsou trenér brankářů Zdeněk Orct a obránce Balinskis

Na letošní zimní olympijské hry se do nominace Lotyšska probojoval obránce Janis Uvis Balinskis. V českém národním týmu bude Vervu reprezentovat jednapadesátiletý trenér brankářů Zdeněk Orct, který s týmem odletěl do dějiště her ve středu.

Zdeněk Orct

Zdeněk Orct je bývalý vynikající brankář, který v české nejvyšší soutěži v dresu Kladna, Slavie a Litvínova odchytal celkem 604 zápasů. Objevil se i v národním týmu, kde nastoupil do čtyř klání. Závěr své hráčské kariéry strávil v první lize, kde byl oporou ústeckého Slovanu. 

V Litvínově nastoupil do 501 zápasů, je tak v celkovém pořadí brankářů Litvínova za Miroslavem Kapounem na druhém místě. Od sezóny 2013/2014 se dal na trenérskou dráhu a stal se trenérem brankářů. Od roku 2014 působí v Litvínově, kde hned ve své první sezóně slavil mistrovský titul, pod kterým se podepsal výrazným způsobem jeho svěřenec a miláček fanoušků Pavel Francouz. 

Od sezóny 2018/2019 působí u seniorského národního týmu v roli kouče brankářů. Letos si ale poprvé okusí atmosféru olympijských her, které se konají v Číně. 

Uvis Janis Balinskis

Balinskis začínal s hokejem v rodném Lotyšsku v týmu Tukums. Svými výkony zaujal německý Augsburg, kam se na dvě sezóny přesunul a vyzkoušel si hokej i mimo svou zemi. V sezóně 2015/2016 se vrátil domů a nastupoval za HK Riga v juniorské MHL. V téže sezóně díky svým dobrým výkonům debutoval v ruské KHL a probojoval se i na MS U20 divize 1A.

V následující sezóně si Balinskis získal stabilnější pozici v prvním týmu Dinama Riga a vyhlédl si ho i reprezentační trenér Lotyšska. Šikovný zadák se z přípravných utkání probojoval až na seniorské mistrovství světa. Lotyšsko doposud reprezentoval na mistrovství světa čtyřikrát. Talentovaný zadák po odchodu z Rigy působí v Litvínově již svou druhou sezónu. V černožlutém dresu odehrál zatím 89 zápasů s bilancí 36 bodů (13 + 23). Letos se poprvé ve své kariéře představí na zimních olympijských hrách. 

Hoši, držíme vám palce!

Zápasy - Junioři 26.03.2022

Generálka na boj o záchranu vyšla juniorům na výbornou

V posledním kole nadstavby o umístění mezi 13.-19. místem přivítali chemici na domácím ledě pražskou Slavii. Domácí drželi po první části hry jednobrankový náskok. Druhou třetinu však dvěma brankami vyhráli hosté a tentokrát to byli litvínovští hokejisté, kteří museli dotahovat. Nepříznivý vývoj se jim však podařilo ve třetí třetině obrátit a...
Více >
Zápasy - Junioři 24.03.2022

O výhře rozhodla první třetina. Junioři podlehli Motoru 1:3

Litvínovská juniorka naposledy v této sezoně zamíří na led Českých Budějovic. Díky velkým bodovým rozdílům je jasné, že Severočeši změří v baráži síly s Přerovem. Zápas 13. kola odhalil svého vítěze už během úvodní dvacetiminutovky, hosté totiž dvakrát inkasovali. Motor přidal gól v prostřední třetině, Litvínov skóroval jen jednou díky Balážovi.
Více >
Zápasy - Junioři 10.03.2022

Zase ti Hanáci. Junioři prohráli s Olomoucí 0:4

Podruhé v tomto týdnu vyrazila do dalších bojů litvínovská juniorka. Mladíci přivítali na svém ledě Olomouc. Hosté rozhodli během půl hodiny, protože slavili celkem čtyřikrát. Chemici nedokázali skórovat ani jednou.
Více >