Rozhovory 30.01.2022

Máme šance, ale nedáváme z nich góly, pojmenovává problém obránce Marek Hrbas

Litvínovští fanoušci se na konec ledna bezpochyby těšili, protože na jejich oblíbence čekaly tři zápasy v řadě na domácím ledě. Zatím to však vypadá spíš na negativní faktor, protože Verva v pátek nestačila na Zlín a na závěr víkendu padla s kladenskými Rytíři. Jeden ze světlých momentů byla přesná a dalekosáhlá rána Marka Hrbase.

Nedělní zápas nezačal vůbec dobře, protože chemici prohrávali po první třetině už 0:3. Potupnou nulu z výsledkové tabule vymazal dělovkou Hrbas. Drama v závěru se však nekonalo, protože třígólový náskok vrátil hostům Hlava. Během posledních minut snížil vedení Fronk, ale Kladno odpovědělo trefou do prázdné brány.

Rozhodla první třetina o osudu zápasu?

Co měli, to dali. Hráli jsme špatně, k tomu nemám co dodat.

Jakým způsobem jste řešili výsledek bezprostředně po zápase?

Hodnotili jsme to samozřejmě negativně. Říkáme si různé instrukce, ty však zůstávají v šatně a na ledě je neděláme. Vypouštíme souboje, máme šance, ale nedáváme z nich góly. Soupeř má příležitost a okamžitě skóruje. Střídačka se potom sesype a veze se to. Nepomáhají tomu ani fanoušci, na druhou stranu se jim nemůžeme divit, když předvádíme takové výkony.

Kladno se postupně dotahuje na Litvínov, berete to jako ohrožení?

Musíme se koukat na sebe, máme náskok devět bodů. Když se budeme soustředit na náš výkon, tak skončíme před nimi.

Po kolapsu se Zlínem asi málokdo čekal podobné pokračování proti Kladnu. Kde byl problém?

Nevím, měli tři šance a dali z nich tři góly. Takový vstup do utkání prostě nepomůže.

Celý rozhovor s Markem Hrbasem:

Zápasy - Junioři 26.03.2022

Generálka na boj o záchranu vyšla juniorům na výbornou

V posledním kole nadstavby o umístění mezi 13.-19. místem přivítali chemici na domácím ledě pražskou Slavii. Domácí drželi po první části hry jednobrankový náskok. Druhou třetinu však dvěma brankami vyhráli hosté a tentokrát to byli litvínovští hokejisté, kteří museli dotahovat. Nepříznivý vývoj se jim však podařilo ve třetí třetině obrátit a...
Více >
Zápasy - Junioři 24.03.2022

O výhře rozhodla první třetina. Junioři podlehli Motoru 1:3

Litvínovská juniorka naposledy v této sezoně zamíří na led Českých Budějovic. Díky velkým bodovým rozdílům je jasné, že Severočeši změří v baráži síly s Přerovem. Zápas 13. kola odhalil svého vítěze už během úvodní dvacetiminutovky, hosté totiž dvakrát inkasovali. Motor přidal gól v prostřední třetině, Litvínov skóroval jen jednou díky Balážovi.
Více >
Zápasy - Junioři 10.03.2022

Zase ti Hanáci. Junioři prohráli s Olomoucí 0:4

Podruhé v tomto týdnu vyrazila do dalších bojů litvínovská juniorka. Mladíci přivítali na svém ledě Olomouc. Hosté rozhodli během půl hodiny, protože slavili celkem čtyřikrát. Chemici nedokázali skórovat ani jednou.
Více >