Rozhovory - Junioři 03.07.2020

Martin Pejsar o budoucnosti, letech v mládeži nebo dospělém hokeji

Jeho čas v mládežnických kategoriích chemiků se nachýlil. Brankáře Martina Pejsara čeká v dalším ročníku velký krok, a to přechod do seniorského hokeje. „Pár nabídek se mi naskytlo, podle toho se budu rozhodovat,“ říká dvacetiletý gólman.
Jak to vypadá s tvou blízkou budoucností? Kde bys mohl chytat příští rok?
Pro mě je prioritou odchytat co nejvíce zápasů a nasbírat tím zkušenosti v dospělém hokeji. Pár nabídek se mi naskytlo, podle toho se budu rozhodovat.

V mládeži Litvínova jsi strávil dohromady pět let. Co ti to dalo do další kariéry?
Díky panu Orctovi a panu Podešvovi jsem měl snad nejlepší brankářské tréninky v republice. Také jsem už od mladšího dorostu měl příležitost se účastnit tréninků s áčkem, což mi velmi pomohlo. Za tu dobu jsem poznal spoustu výborných lidí. 
 
Máš nějaký specifický zážitek, který ti utkví v paměti?
Za mě to je rozhodně zápas za áčko v extralize, a to hlavně kvůli fanouškům. Byl to neskutečný zážitek být na ledě s kamarády před tolika lidmi, kteří vytvořili úžasnou atmosféru. Jako třešnička na dortu pro mě byla děkovačka. To byl celoživotní zážitek, který bych si jednou chtěl zopakovat.

Pojďme k uplynulé sezoně. Jak ji vnímáš z týmového hlediska?
Řekl bych, že byla rozjetá výborně. Poté jsme narazili na sérii proher, která rozhodla o zbytku soutěže.

A z osobního?
Snažil jsem se ze sebe vydat vše. Jestli to stačilo na nasazení do utkání, to bylo na rozhodnutí trenérů.

Máš představu, proč jsi nedostával tolik příležitostí jako v předchozím roce?
Jak jsem říkal v minulé odpovědi, tohle záleží hlavně na trenérech.

V sezoně 2018/19 jsi v Bílině poprvé nakoukl do dospělého hokeje. Jaká to pro tebe byla zkušenost?
Ve srovnání s rozlítaným juniorským hokejem je to něco úplně jiného. Hráči mají úplně jiný systém hry, a to se mění s každou ligou.

Myslíš, že jsi na přechod mezi muže připravený?
Cítím se tak. Bude záležet jen na sbírání zkušenosti a práci na sobě ve všech směrech. K tomu mi pomůže hlavně velká zápasová vytíženost. 

Co tvoje letní příprava?
Připravoval jsem se s kamarády, kteří také hledají angažmá. Po měsíci jsem se připojil k týmu Klatov a trénoval s nimi. Už teď se cítím natěšený a připravený na nadcházející sezonu.

Dáváš si do budoucna nějaký hokejový cíl?
Chci na sobě pracovat a soustředit se hlavně na přítomnost. Dostat ze sebe to nejlepší v dané chvíli. To je pro mě teď nejdůležitější. Ale jak jsem říkal, ještě bych rád nakoukl do extraligy. 

Zápasy - Junioři 26.03.2022

Generálka na boj o záchranu vyšla juniorům na výbornou

V posledním kole nadstavby o umístění mezi 13.-19. místem přivítali chemici na domácím ledě pražskou Slavii. Domácí drželi po první části hry jednobrankový náskok. Druhou třetinu však dvěma brankami vyhráli hosté a tentokrát to byli litvínovští hokejisté, kteří museli dotahovat. Nepříznivý vývoj se jim však podařilo ve třetí třetině obrátit a...
Více >
Zápasy - Junioři 24.03.2022

O výhře rozhodla první třetina. Junioři podlehli Motoru 1:3

Litvínovská juniorka naposledy v této sezoně zamíří na led Českých Budějovic. Díky velkým bodovým rozdílům je jasné, že Severočeši změří v baráži síly s Přerovem. Zápas 13. kola odhalil svého vítěze už během úvodní dvacetiminutovky, hosté totiž dvakrát inkasovali. Motor přidal gól v prostřední třetině, Litvínov skóroval jen jednou díky Balážovi.
Více >
Zápasy - Junioři 10.03.2022

Zase ti Hanáci. Junioři prohráli s Olomoucí 0:4

Podruhé v tomto týdnu vyrazila do dalších bojů litvínovská juniorka. Mladíci přivítali na svém ledě Olomouc. Hosté rozhodli během půl hodiny, protože slavili celkem čtyřikrát. Chemici nedokázali skórovat ani jednou.
Více >