Rozhovory 30.11.2021

Matěj Stříteský: Všechny zápasy se hrají na krev

Matěj Stříteský zaznamenal premiérovou trefu v letošní sezoně po návratu do Litvínova. Jeho dělovka od modré čáry sice vrátila chemikům vedení během utkání v Hradci Králové, ale na bodový zisk to nestačilo.

Matěji, v letošní sezoně to je tvoje první trefa. Zažíval jsi osobně nějakou deku nebo psychickou nepohodu z toho, že se ti ještě nepovedlo skórovat? A jak bys branku popsal?

Konečně! Člověk se snaží nepřipouštět si to a myslet pozitivně. Jenže je to skličující, protože jsem se dostával do šancí, ale nedařilo se mi je proměňovat. S narůstajícím počtem šancí mi chyběla lehkost. Dnes se v útočném pásmu dostal Ríša Jarůšek na kotouč, poslal mi ho z rohu na modrou na čáru. Podařilo se mi naznačit a zbavit se blokujícího hráče. Potom jsem to už jen hodil na bránu.

Zápas s Hradcem jste dobře rozehráli, ale ve druhé třetině přišel zkrat. Čím si to vysvětluješ? Co bylo jinak?

Máš pravdu. Ve druhé třetině jsme naprosto vypadli z role. Hráli jsme úplně něco jiného než v první části a tím jsme se dostávali do problémů. Sice jsme si vybojovali asi tři tutovky, jenže my jsme je nedali a soupeř z ustavičného tlaku ano. Nedařilo se nám udržet v útočném pásmu a hra se rychle vracela k nám.

Tabulka je hodně vyrovnaná a zda se, že rozhodovat může na jediný zápas. Co dělat pro to, aby vás v závěru sezony nemrzeli takto těsně ztracené body?

Tabulka je našlapaná. Všechny zápasy se hrají na krev, protože si je vědom toho, že rozhodnout může jediný bod. My se z toho musíme ponaučit. Myslím, že se naše hra zvedla. Když se vyvarujeme podobných výpadků, tak věřím, že zápasy budeme do šťastného konce dotahovat my.

V pátek se vracíte před domácí fanoušky a přijede Olomouc, se kterou se budete rvát o lepší postavení v tabulce…

Nebude to jednoduché utkání. Olomouc je houževnatý tým a každý ví, jak těžce se proti ní prosazuje. Nicméně my uděláme všechno proto, abychom urvali vítězství.

Zápasy - Junioři 26.03.2022

Generálka na boj o záchranu vyšla juniorům na výbornou

V posledním kole nadstavby o umístění mezi 13.-19. místem přivítali chemici na domácím ledě pražskou Slavii. Domácí drželi po první části hry jednobrankový náskok. Druhou třetinu však dvěma brankami vyhráli hosté a tentokrát to byli litvínovští hokejisté, kteří museli dotahovat. Nepříznivý vývoj se jim však podařilo ve třetí třetině obrátit a...
Více >
Zápasy - Junioři 24.03.2022

O výhře rozhodla první třetina. Junioři podlehli Motoru 1:3

Litvínovská juniorka naposledy v této sezoně zamíří na led Českých Budějovic. Díky velkým bodovým rozdílům je jasné, že Severočeši změří v baráži síly s Přerovem. Zápas 13. kola odhalil svého vítěze už během úvodní dvacetiminutovky, hosté totiž dvakrát inkasovali. Motor přidal gól v prostřední třetině, Litvínov skóroval jen jednou díky Balážovi.
Více >
Zápasy - Junioři 10.03.2022

Zase ti Hanáci. Junioři prohráli s Olomoucí 0:4

Podruhé v tomto týdnu vyrazila do dalších bojů litvínovská juniorka. Mladíci přivítali na svém ledě Olomouc. Hosté rozhodli během půl hodiny, protože slavili celkem čtyřikrát. Chemici nedokázali skórovat ani jednou.
Více >