Preview A-tým 04.12.2021

Mikulášské podkrušnohorské derby, Verva míří do Karlových Varů

Po třech prohrách si chemici zkusí napravit chuť na ledě karlovarské Energie. S energetiky se litvínovským hokejistům podařilo v prvním vzájemném utkání v letošní sezoně uspět. Zápas začíná v 15:30.

Z kabiny Litvínova

Verva má za sebou tři prohraná klání, z čehož poslední se konalo v pátek. Na domácím ledě Litvínov hostil Olomouc. Hosté vkročili do utkání lépe a po 25. minutách si vytvořili dvoubrankový náskok. Chemici dokázali během jedné minuty srovnat, nejprve snížil Matěj Chalupa, jenž tečoval střelu Stříteského. Vyrovnávací branku měl na hokejce Ondřej Baláž, pro něhož to byla první branka v extraligové kariéře. Olomoučtí posléze přidali další dvě branky a Verva musela znovu dotahovat. Nepříznivé skóre usměrnil Matúš Sukeľ v 56. minutě. V závěru zápasu se domácím nepodařilo skórovat při hře bez brankáře a Olomouc tak vyloupila Stadion Ivana Hlinky.

„Dobré mužstvo nemůže prohrát třikrát za sebou. Nejde hrát s takovým přístupem. K mužstvu jsem trošku důrazněji promluvil,“ prozradil po zápase trenér Vladimír Růžička. 

Z kabiny Energie

Karlovarští mají oproti chemikům prohrané dva zápasy. V 35 body se nachází na 11. místě. Naposledy se energetici utkali v západočeském derby s Plzní. Vyrovnané utkání nakonec dopadlo ve prospěch Plzně. Na konci první třetiny otevřel skóre David Jiříček, domácí přidali další gól ihned v první minutě druhého dějství zásluhou Dzierkalse. Ve 33. minutě snížil Jiří Kulich, ale v závěrečné dvacetiminutovce si Plzeň vzala dvoubrankové vedení zpět. V 52. minutě upravil výsledek na konečný 3:2 Jiří Černoch.

„Já si myslím, že to bylo dobré a bojovné utkání z obou stran. Dobře jsme do vstoupili do zápasu, vytvořili jsme si několik dobrých příležitostí, které jsme ale neproměnili. Naopak jsme dostali do šatny smolný gól, který domácí nakopl. Bohužel jak skončila první třetina, tak začala i ta druhá. Pro nás dvě nešťastný branky, které daly domácím klid na hokejky,” zhodnotil výkon Tomáš Mariška. 

Zápasy - Junioři 26.03.2022

Generálka na boj o záchranu vyšla juniorům na výbornou

V posledním kole nadstavby o umístění mezi 13.-19. místem přivítali chemici na domácím ledě pražskou Slavii. Domácí drželi po první části hry jednobrankový náskok. Druhou třetinu však dvěma brankami vyhráli hosté a tentokrát to byli litvínovští hokejisté, kteří museli dotahovat. Nepříznivý vývoj se jim však podařilo ve třetí třetině obrátit a...
Více >
Zápasy - Junioři 24.03.2022

O výhře rozhodla první třetina. Junioři podlehli Motoru 1:3

Litvínovská juniorka naposledy v této sezoně zamíří na led Českých Budějovic. Díky velkým bodovým rozdílům je jasné, že Severočeši změří v baráži síly s Přerovem. Zápas 13. kola odhalil svého vítěze už během úvodní dvacetiminutovky, hosté totiž dvakrát inkasovali. Motor přidal gól v prostřední třetině, Litvínov skóroval jen jednou díky Balážovi.
Více >
Zápasy - Junioři 10.03.2022

Zase ti Hanáci. Junioři prohráli s Olomoucí 0:4

Podruhé v tomto týdnu vyrazila do dalších bojů litvínovská juniorka. Mladíci přivítali na svém ledě Olomouc. Hosté rozhodli během půl hodiny, protože slavili celkem čtyřikrát. Chemici nedokázali skórovat ani jednou.
Více >