Rozhovory - Žáci 02.04.2020

Mým snem je chytat v NHL, říká mladý brankář Sklenička

Oporou v brankovišti šesté třídy byl v předčasně skončené sezoně Marek Sklenička. Mladý gólman si připsal i několik startů v dresu sedmičky a předváděl velmi dobré výkony. Co prozradil v rozhovoru?
Mezi třemi tyčemi strávil v sestavě šesťáků 704 minut, k nimž přidal dalších 102 minut u sedmáků. "Jsem rád za každou příležitost v sedmé třídě, a to jak na trénincích, tak v zápasech. I když je v šesté třídě hodně těžkých utkání, tak se lépe cítím o ročník výš, kde se už začíná hrát pořádný hokej, je více šancí a kluci mají tvrdší střely," tvrdí mladý brankář.

"V této sezoně jsme jako tým udělali velký pokrok, zvládli jsme těžká utkání, a tak považujeme třetí místo s tak malou ztrátou jako skvělý výsledek," říká po nedokončeném ročníku, ve kterém šestka obsadila třetí místo se ztrátou dvou bodů na první Chomutov. "V kabině máme klasicky klukovskou atmosféru. Máme srandu, občas se tedy pohádáme, ale na ledě táhneme za jeden provaz a chceme vyhrát každý zápas."

Vzorem nadějného brankáře není žádná hvězda NHL, ale ex-liberecký brankář Roman Will, se kterým se několikrát osobně setkal. "Ve spoustě věcí mi pomáhá a radí. Jednou bych chtěl být jako on: pokorný, pracovitý a trpělivý." A jak vidí svou budoucnost? "K tomu, abych se živil hokejem, vede dlouhá cesta. Rád bych šel krůček po krůčku, jako třeba právě Roman Will. Jestli to bude v Litvínově nebo v cizině ukáže čas," říká o své budoucnosti. "Mým snem je jednou chytat v NHL," dodává na závěr. 
Dorost 05.05.2020

PŘEHLED: Jak by mohla vypadat soupiska dorostu?

Novým trenérem dorostu se od nadcházejícího ročníku stane šéftrenér litvínovské akademie Radek Mrázek. I mladší z nejstarších mládežnických kategorií čekají poměrně výrazné změny. Jak se to projeví na soupisce?
Více >
Mládež 03.05.2020

Sportovní spolek o prodlouženém víkendu připravoval zázemí pro letní přípravu

Členové HC Litvínov, sportovní spolek o prodlouženém víkendu připravovali zázemí pro začátek letní přípravy.
Více >
Junioři 02.05.2020

PŘEHLED: Jak by mohla vypadat soupiska juniorky?

V nejbližší době odstartuje příprava na novou sezonu a nejstarší mládežnická kategorie do ní půjde s četnými změnami. Tou nejvýraznější je bezpochyby nový hlavní trenér, kterým se stane Martin Tvrzník. Na které hráče by mohl spoléhat?
Více >