A-tým 19.11.2021

Ostatní týmy musí s Litvínovem počítat, říká po výhře trenér Růžička

Před příchodem na střídačku si plácl s několika fanoušky, poté zaujal své místo a dovedl Litvínov k zasloužené výhře. Vladimír Růžička se při svém návratu na sever Čech uvedl velmi dobrým výkonem.

Po reprezentační pauze znovu odstartovala Extraliga a na Vervu čekala silná Mladá Boleslav. O osudu rozhodli chemici už v první třetině, kdy se dvakrát prosadili v početní výhodě. V prostřední části hry slavil ZS Ivana Hlinky třikrát, trefil se i legendární Viktor Hübl. Čistým kontem se vyznamenal brankář Denis Godla.

Jak jste si užil utkání?

Chtěl jsem, abychom uspěli a nezklamali fanoušky. Na zápase nám hodně záleželo, protože tabulka je vyrovnaná a my potřebujeme bodovat a posunout se výš.

Byl jste nervózní?

Musím uznat, že jsem ještě nikdy nebyl na střídačce tolik nervózní jako dnes. Ještě víc, než kdy jsem trénoval národní mužstvo. Když sem jezdíte jako hráč hostů, je to jiné. Teď se mi všechno vybavilo, jak jsem začínal s hokejem, jak mě tatínek pozoroval. Pokaždé, když vlezu na led, tak ho vidím stát na jeho místě. Ve chvíli, kdy fanoušci začali skandovat „dejte jim bůra“, měl jsem mrazení na zádech.

Litvínov předvedl asi nejlepší domácí výkon v této sezoně…

Na začátku to bylo spíše oťukávání, mužstvo zklidnila až dvojitá přesilovka vstřelené branky. Všichni makali celých šedesát minut. Fantastické utkání odchytal také brankář.

Máte za sebou tréninky i první ostrý zápas, jak na Vás mužstvo působí?

Tým je dobrý, všichni musíme pracovat na tom, aby se Litvínov dostal výš. Hokej se sice začíná hrát až v play-off, ale my musíme zabrat a začít od podlahy.

Útočným výkonem jste nastavil laťku docela vysoko…

Hráči potvrdili, že tým je silný. Vyslali signál ostatním klubům. Musíte s Litvínovem počítat. Uděláme všechno proto, abychom ta utkání odehráli stejným způsobem. Extraliga je strašně vyrovnaná a díky tomu ji může vyhrát kterýkoliv tým.

Předcházel zápasu nějaký rituál? Spalo se Vám dobře?

Když jsem usínal, nad vším jsem hodně přemýšlel. Chtěl jsem, aby to všechno začalo a dnešní den hrozně rychle utekl.

Spadla z Vás nervozita?

Je to první utkání a liga má ještě hodně zápasů. Nedělejme závěry z jednoho utkání.

Kdo z rodiny Vás přišel podpořit na stadion?

Samozřejmě manželka a hlavně plno známých a kamarádů.

Celý rozhovor s Vladimírem Růžičkou:

Zápasy - Junioři 26.03.2022

Generálka na boj o záchranu vyšla juniorům na výbornou

V posledním kole nadstavby o umístění mezi 13.-19. místem přivítali chemici na domácím ledě pražskou Slavii. Domácí drželi po první části hry jednobrankový náskok. Druhou třetinu však dvěma brankami vyhráli hosté a tentokrát to byli litvínovští hokejisté, kteří museli dotahovat. Nepříznivý vývoj se jim však podařilo ve třetí třetině obrátit a...
Více >
Zápasy - Junioři 24.03.2022

O výhře rozhodla první třetina. Junioři podlehli Motoru 1:3

Litvínovská juniorka naposledy v této sezoně zamíří na led Českých Budějovic. Díky velkým bodovým rozdílům je jasné, že Severočeši změří v baráži síly s Přerovem. Zápas 13. kola odhalil svého vítěze už během úvodní dvacetiminutovky, hosté totiž dvakrát inkasovali. Motor přidal gól v prostřední třetině, Litvínov skóroval jen jednou díky Balážovi.
Více >
Zápasy - Junioři 10.03.2022

Zase ti Hanáci. Junioři prohráli s Olomoucí 0:4

Podruhé v tomto týdnu vyrazila do dalších bojů litvínovská juniorka. Mladíci přivítali na svém ledě Olomouc. Hosté rozhodli během půl hodiny, protože slavili celkem čtyřikrát. Chemici nedokázali skórovat ani jednou.
Více >