Rozhovory - Junioři 19.01.2022

Pořád koukáme směrem do play off, hlásí junior Vopat

Osmnáctiletý útočník černožlutých juniorů Jan Vopat hodnotí výkony týmu v probíhající sezoně. Na čem nejvíce zapracoval a jak se zadaptoval po návratu z Finska? Dozvíte se v článku.

Jak vidíš momentální formu týmu? Máte na to být výš, nebo umístění odpovídá vašim schopnostem?

Rozhodně máme na to být v tabulce výše, než jsme teď. Máme velice solidní brankáře, kteří nás už několikrát podrželi. Od listopadu za nás pravidelně nastupují také Lukáš Stehlík s Ondřejem Balážem, takže tým máme silný, ale bohužel nenaplňujeme očekávání.

V čem vidíš příčinu neúspěchu s papírově slabšími soupeři? Nejednoho soupeře z vyšších příček jste dokázali potrápit a dokonce i obrat o body, ale naopak v zápasech, které jste měli bez větších problémů vyhrát, jste body zase ztratili…

Vůbec netuším, čím to je, že dokážeme porazit Karlovy Vary nebo Spartu a pak se slabšími týmy prohrát. Naše výkony jsou dost nevyrovnané. Jeden zápas dokážeme podat neskutečný výkon a druhý zápas jsme jako vyměnění.

Jak se cítíš zpět v prostředí českého hokeje po návratu z Finska?

Cítím se skvěle. Měl jsem kvalitní letní přípravu, díky čemuž jsem nastupoval do začátku sezony s výbornou fyzičkou. Jsem teď také lépe silově vybavený. Na tom jsem hodně zapracoval ještě v mém předchozím působišti ve Finsku.

Je stále vaším cílem dostat se do play off, nebo se spíše soustředíte na záchranu juniorské extraligy?

Určitě ještě pořád koukáme směrem do play off. Pokud to však nevyjde, budeme muset udělat všechno pro záchranu extraligy.

Zápasy - Junioři 26.03.2022

Generálka na boj o záchranu vyšla juniorům na výbornou

V posledním kole nadstavby o umístění mezi 13.-19. místem přivítali chemici na domácím ledě pražskou Slavii. Domácí drželi po první části hry jednobrankový náskok. Druhou třetinu však dvěma brankami vyhráli hosté a tentokrát to byli litvínovští hokejisté, kteří museli dotahovat. Nepříznivý vývoj se jim však podařilo ve třetí třetině obrátit a...
Více >
Zápasy - Junioři 24.03.2022

O výhře rozhodla první třetina. Junioři podlehli Motoru 1:3

Litvínovská juniorka naposledy v této sezoně zamíří na led Českých Budějovic. Díky velkým bodovým rozdílům je jasné, že Severočeši změří v baráži síly s Přerovem. Zápas 13. kola odhalil svého vítěze už během úvodní dvacetiminutovky, hosté totiž dvakrát inkasovali. Motor přidal gól v prostřední třetině, Litvínov skóroval jen jednou díky Balážovi.
Více >
Zápasy - Junioři 10.03.2022

Zase ti Hanáci. Junioři prohráli s Olomoucí 0:4

Podruhé v tomto týdnu vyrazila do dalších bojů litvínovská juniorka. Mladíci přivítali na svém ledě Olomouc. Hosté rozhodli během půl hodiny, protože slavili celkem čtyřikrát. Chemici nedokázali skórovat ani jednou.
Více >