Rozhovory 05.12.2021

Poučili jsme se a dokázali jsme udržet vedení, chválí spoluhráče Denis Godla

Litvínov prolomil smůlu a konečně bodoval, chemikům se zadařilo na ledě Karlových Varů. Přestože domácí Vervu přestříleli, nezvítězili. Zády týmu Vladimíra Růžičky totiž kryl Denis Godla, ten do sítě pustil jen dva pokusy.

Utkání hrané o druhou adventní neděli začalo zhurta, po deseti minutách pálil přesně Estephan. Útočníkovi nahrával Baláž, jenž navázal na svůj gól z předchozího kola. Krátce nato slavil Kudrna. Energetici se nehodlali vzdát, protože reakce přilétla z hole Koblasy. Skóre se nakonec měnilo až v závěrečném dějství, kdy tři body vystřelil Litvínovu Zdráhal. V 56. minutě korigoval stav zvláštním zásahem karlovarský Černoch.

Díky dobrému vstupu jste získali cenné body…

Pro nás jsou to důležité body, protože hodně zápasů jsme si prohráli prakticky sami. V utkání s Olomoucí jsme neudrželi vedení, takže jsem rád, že se to dnes povedlo.

Jak vidíte situaci okolo branky Černocha?

Vyrazil jsem kotouč, zároveň přede mnou zabrzdil a měl jsem sníh ve tváři. V té chvíli jsem puk ztratil. Trochu do mě vletěl, sice nechtěně, ale nadzdvihnul mě. Nevím, jestli měla branka platit, ale určitě si celou situaci rozebereme na videu.

V závěru hrála Energie v šesti, byly to těžké vteřiny?

Bylo to náročně, dnes jsme měli několik oslabení. Ty jsme ale zvládli dobře a skoro k ničemu jsme je nepustili. Sice několikrát vystřelili, ale zvládli jsme to a jsme rádi za tři body.

V dalším kole čeká Vervu Zlín. Jak bude probíhat příprava?

Liga je vyrovnaná a každý soupeř má svou kvalitu. Zlín v posledních zápasech získává body proti silným týmům, takže hokej hrát určitě umí. Musíme zabrat a přivézt důležité body.

Zápasy - Junioři 26.03.2022

Generálka na boj o záchranu vyšla juniorům na výbornou

V posledním kole nadstavby o umístění mezi 13.-19. místem přivítali chemici na domácím ledě pražskou Slavii. Domácí drželi po první části hry jednobrankový náskok. Druhou třetinu však dvěma brankami vyhráli hosté a tentokrát to byli litvínovští hokejisté, kteří museli dotahovat. Nepříznivý vývoj se jim však podařilo ve třetí třetině obrátit a...
Více >
Zápasy - Junioři 24.03.2022

O výhře rozhodla první třetina. Junioři podlehli Motoru 1:3

Litvínovská juniorka naposledy v této sezoně zamíří na led Českých Budějovic. Díky velkým bodovým rozdílům je jasné, že Severočeši změří v baráži síly s Přerovem. Zápas 13. kola odhalil svého vítěze už během úvodní dvacetiminutovky, hosté totiž dvakrát inkasovali. Motor přidal gól v prostřední třetině, Litvínov skóroval jen jednou díky Balážovi.
Více >
Zápasy - Junioři 10.03.2022

Zase ti Hanáci. Junioři prohráli s Olomoucí 0:4

Podruhé v tomto týdnu vyrazila do dalších bojů litvínovská juniorka. Mladíci přivítali na svém ledě Olomouc. Hosté rozhodli během půl hodiny, protože slavili celkem čtyřikrát. Chemici nedokázali skórovat ani jednou.
Více >