Rozhovory 23.05.2020

Rychlík Látal: Doufám, že Litvínov bude hrát tam, kde má

Druhou posilou ofenzivy Litvínova se minulé pondělí oficiálně stal Martin Látal. Rychlonohý útočník přichází po roce v Pardubicích, v extralize za sebou má štace v Mladé Boleslavi, Hradci Králové, Karlových Varech, Kladně nebo Spartě.
„S Pavlem Hynkem se známe, už jsme spolu dvakrát spolupracovali. Jednání probíhala docela dlouho, ale v podstatě jsme byli dohodnutí hned, akorát se čekalo na nějaké formality,“ říká na úvod poslední útočná posila černožlutých. 

Látal v extralize platí za velmi rychlého hráče, který se nebojí černé práce. Stejnou roli by měl být i v sestavě Vervy. „Nejsem žádný bodový stroj, hodně bruslím. To tady asi trochu chybělo. Chtěl bych hru trochu zrychlit,“ přeje si dvaatřicetiletý hokejista. 

„Občas tam něco spadne, nejsem úplné kopyto. Musíte si taky srovnat icetime a všechny ty věci. Ale budu rád, když pomůžu. Dal jsem si nějaký osobní cíl, co se týče gólů a doufám, že ho splním,“ pokračuje Látal. 

Cílem do dalšího ročníku je pro rodáka z Olomouce hranice deseti gólů. Co se stane, pokud na ní nedosáhne? „Trestám se tím, že si nic nekupuji,“ směje se. „Když cíl splním, tak si za to něco hezkého koupím, většinou něco na sebe, to mám rád. Když ho nesplním, tak naopak víc trénuji, nakládám si a věřím, že to zlomím prací,“ vypráví. 

Bývalý mládežnický reprezentant však svojí roli vidí jasně a problém s ní nemá. „Myslím, že každý by měl být tak trochu soudný. Přijde mi, že někteří si hned myslí, že budou hrát s Vantou Hüblem přesilovku. Já jsem smířený s tím, že budu plnit svoji roli třeba ve třetí lajně a budu dělat to, co umím dobře. Takhle to beru,“vysvětluje Látal. 

Jednou z jeho největších předností je bruslení, ve kterém patří mezi nejlepší hráče v nejvyšší soutěži. Sportovní ředitel Pavel Hynek o něm dokonce prohlásil, že v tomto ohledu se řadí do top trojice v extralize. Jaký recept má Látal na výborné bruslení?

„Něco máte daného, ale beru to tak, že prostě musíte dělat věci navíc. Musíte denně skákat přes překážky, posilovat nohy a trénovat odrazovou sílu. Jinak vás to pohltí, protože liga se zrychluje každý rok. Přichází mladí kluci, s nimi musíte pořád držet tempo,“ přibližuje.

Litvínov jeho příchodem pokračuje v budování kádru na novou sezonu. V posledních měsících či týdnech si kromě několika posil pojistil útočníky Tomáše Pospíšila, Samsona Mahboda, Viktora Hübla, Františka Lukeše nebo Richarda Jarůška. 

„Doufám, že se to tady zvedne a Litvínov bude hrát tam, kde má, protože mužstvo má svoji kvalitu. Poslední roky nebyly ideální. Doufám, že s příchodem nového realizačního týmu a manažera to půjde nahoru,“ zakončuje Martin Látal. 
Junioři 17.06.2020

Ligu akademií čeká zúžení. Jak vypadá rozpis juniorky?

Po zveřejnění herního formátu a rozlosování Extraligy dorostu se dočkali i litvínovští junioři. Z Juniorské ligy akademií v sezoně 2020/21 přímo sestoupí tři až čtyři týmy, další bude příslušnost v soutěži obhajovat v baráži.
Více >
Dorost 10.06.2020

Dorostenci znají herní systém soutěže i rozlosování

Český hokej na konci uplynulého týdne informoval o formátu nejvyšší dorostenecké soutěže. Z Extraligy dorostu v nadcházejícím ročníku přímo spadne šest mužstev, liga bude opět rozdělená na tři skupiny. Kromě toho bylo zveřejněno i rozlosování dorostenecké extraligy.
Více >
Dorost 05.05.2020

PŘEHLED: Jak by mohla vypadat soupiska dorostu?

Novým trenérem dorostu se od nadcházejícího ročníku stane šéftrenér litvínovské akademie Radek Mrázek. I mladší z nejstarších mládežnických kategorií čekají poměrně výrazné změny. Jak se to projeví na soupisce?
Více >