Rozhovory 03.06.2020

Trenér brankářů Orct: Vážím si toho, že jsem zůstal. Co říká na Godlu?

Verva bude do nadcházejícího ročníku vstupovat s novou brankářskou tváří. Davida Honzíka v gólmanském tandemu doplní Denis Godla, který naposledy nastupoval za Kladno.
„Měli jsme nějaké možnosti, nějaké nabídky tam byly. Tahle volba nám ale momentálně přišla jako nejlepší. Brali jsme ho s potenciálem, že se ještě může rozvíjet,“ říká na dresu Godly trenér brankářů Zdeněk Orct. 

V klubu tak končí Jaroslav Janus, jenž působil jako brankářská jednička chemiků s přestávkou čtyři roky. „V podstatě byla situace, kdy jsme měli volbu, že by Jaro zůstal. Řekl bych, že rozhodl věkový rozdíl, kdy je o šest let starší. On by asi taky chtěl vyzkoušet něco jiného,“ myslí si Orct. 

Od září v brance černožlutých uvidíme dalšího slovenského brankáře. Godla čtyři roky chytal ve Finsku, předtím si v dresu Slovanu zkusil KHL. 

„Jeho styl je trochu podobný tomu Hrachoviny. Je hodně pohyblivý, má hodně highlight zákroků. Navíc je menšího vzrůstu, takže se musí víc hýbat a rychleji číst herní situace. Úplně jiným stylem zase bude chytat David Honzík,“ přemítá litvínovský kouč brankářů. 

„Já bych řekl, že se zase vrací doba, kdy gólmani chytají a nenechají se jen trefovat. Samozřejmě když je velký a pohyblivý, tak je to velká výhoda, ale tahle kombinace se těžko hledá. Větší gólmani mají trochu pomalejší pohyb než ti menší,“ pokračuje Orct. 

O místo mezi třemi tyčemi se Godla popere s Davidem Honzíkem, který na sever přišel minulý rok z Jihlavy. „Každý gólman potřebuje čas, David podal velmi slušné výkony. Když se podíváme na jeho kariéru, tak ve Varech chytal výborně. Ve Spartě je to hodně specifické, pak byl v Jihlavě. Potřebujete spoustu času a štěstí, ale můžete tomu jít nějakým způsobem naproti.“

„Tréninky budu muset přizpůsobit oběma gólmanům, ale po každém asi budu vyžadovat něco jiného. Když jeden má 190 cm, tak bude chytat jinak než ten, co má 180 cm,“ má jasno bývalý extraligový brankář. 

Přestože realizační tým Litvínova prošel za poslední měsíce velkými změnami, Orct na své pozici zůstává i nadále. „Vážím si toho, jsem rád, že tady trénuji. Co víc bych si přál… Chci tady odvádět co nejlepší práci. Jsem za to šťastný,“zakončuje. 
Zápasy - Junioři 26.03.2022

Generálka na boj o záchranu vyšla juniorům na výbornou

V posledním kole nadstavby o umístění mezi 13.-19. místem přivítali chemici na domácím ledě pražskou Slavii. Domácí drželi po první části hry jednobrankový náskok. Druhou třetinu však dvěma brankami vyhráli hosté a tentokrát to byli litvínovští hokejisté, kteří museli dotahovat. Nepříznivý vývoj se jim však podařilo ve třetí třetině obrátit a...
Více >
Zápasy - Junioři 24.03.2022

O výhře rozhodla první třetina. Junioři podlehli Motoru 1:3

Litvínovská juniorka naposledy v této sezoně zamíří na led Českých Budějovic. Díky velkým bodovým rozdílům je jasné, že Severočeši změří v baráži síly s Přerovem. Zápas 13. kola odhalil svého vítěze už během úvodní dvacetiminutovky, hosté totiž dvakrát inkasovali. Motor přidal gól v prostřední třetině, Litvínov skóroval jen jednou díky Balážovi.
Více >
Zápasy - Junioři 10.03.2022

Zase ti Hanáci. Junioři prohráli s Olomoucí 0:4

Podruhé v tomto týdnu vyrazila do dalších bojů litvínovská juniorka. Mladíci přivítali na svém ledě Olomouc. Hosté rozhodli během půl hodiny, protože slavili celkem čtyřikrát. Chemici nedokázali skórovat ani jednou.
Více >