Rozhovory 16.01.2022

Utkání bylo vyrovnanější než skóre, říká autor hattricku Petr Straka

Petr Straka zaznamenal po roce a týdnu svůj druhý hattrick, kterým zajistil Litvínovu tříbodové vítězství na půdě Vítkovic.

Petře, v utkání s Vítkovicemi se vám podařilo vstřelit hattrick. Vloni v lednu jste jej vstřelil také. Je to pouze náhoda, že se vám po novém roce takto daří?

Myslím si, že to je náhoda (smích). Je pravda, že dlouho mi góly nepadaly. Snažil jsem se z toho nehroutit a nyní se zase nepřeceňuji. Vím, že to bylo i dílem náhody. Jsem moc rád, že se to povedlo.

Očekával jste něco podobného před zápasem, ve kterém hrajete v improvizované sestavě?

Málokdo chodí do zápasu s tím, že dá hattrick. Sestava byla taková, jaké byly naše možnosti. Byli jsme rádi, že nám povedlo dát dohromady tolik hráčů, abychom utkání odehráli. Nemusíme před sebou nyní tlačit zápasy, které by se musely dohrávat. Zejména jsem rád za vítězství, protože body potřebujeme. Hodně jsme jich ztratili naprosto zbytečně, kdy jsme měli podobně rozehraná utkání, jako bylo toto s Vítkovicemi. Vedli jsme po první, někdy i po druhé třetině, ale v závěru přišel zvrat. Takto jsme ztratili spoustu bodů, proto jsem rád, že se nám dnes podařilo vítězství udržet a dotáhnout do vítězného konce.

V čem podle vás tkví váš úspěch?

Myslím, že rozdílová byla efektivita. Utkání bylo daleko vyrovnanější než výsledek. V první třetině nám dělal problém soupeřův pohyb. Pohybovali se velice dobře, bylo vidět, že jsou na nějaké vlně. Hodně nás podržel gólman, několikrát při nás stálo štěstí. Zápas byl tedy mnohem vyrovnanější, než říká skóre.

Zápasy - Junioři 26.03.2022

Generálka na boj o záchranu vyšla juniorům na výbornou

V posledním kole nadstavby o umístění mezi 13.-19. místem přivítali chemici na domácím ledě pražskou Slavii. Domácí drželi po první části hry jednobrankový náskok. Druhou třetinu však dvěma brankami vyhráli hosté a tentokrát to byli litvínovští hokejisté, kteří museli dotahovat. Nepříznivý vývoj se jim však podařilo ve třetí třetině obrátit a...
Více >
Zápasy - Junioři 24.03.2022

O výhře rozhodla první třetina. Junioři podlehli Motoru 1:3

Litvínovská juniorka naposledy v této sezoně zamíří na led Českých Budějovic. Díky velkým bodovým rozdílům je jasné, že Severočeši změří v baráži síly s Přerovem. Zápas 13. kola odhalil svého vítěze už během úvodní dvacetiminutovky, hosté totiž dvakrát inkasovali. Motor přidal gól v prostřední třetině, Litvínov skóroval jen jednou díky Balážovi.
Více >
Zápasy - Junioři 10.03.2022

Zase ti Hanáci. Junioři prohráli s Olomoucí 0:4

Podruhé v tomto týdnu vyrazila do dalších bojů litvínovská juniorka. Mladíci přivítali na svém ledě Olomouc. Hosté rozhodli během půl hodiny, protože slavili celkem čtyřikrát. Chemici nedokázali skórovat ani jednou.
Více >