Tiskové zprávy 15.01.2019

Verva mění s Dynamem! Do Litvínova přichází obránce Trončinský, opačným směrem míří Porseland

Litvínov se dohodl na výměně s Dynamem Pardubice. Do Litvínova přichází do konce sezóny obránce Marek Trončinský, opačným směrem do Pardubic míří Mathias Porseland. Švédský obránce odehrál v Litvínově patnáct zápasů s bilancí dvou gólů a čtyř asistencí.
Verva získala ofenzivní posilu do obranných řad. Obránce Marek Trončinský má za sebou 547 startů v extralize. Působil na Kladně, v Liberci, Třinci, Mladé Boleslavi a v Pardubicích. Ofenzivní zadák odehrál necelou stovku zápasů v ruské KHL, kde nastupoval za Jugru Chanty Mansijsk a Slovan Bratislava. Objevil se i v národním týmu, za který si připsal 26 startů.

Nejpovedenější sezónu ústecký rodák prožil loni v Pardubicích, když v 58 zápasech zaznamenal 42 kanadských bodů. Letos nastoupil za poslední celek extraligy do 22 utkání, ve který vstřelil tři góly a přidal osm asistencí. Verva si od jeho angažmá slibuje především zkvalitnění přesilových her. „Marek Trončinský především v loňské sezóně potvrdil své ofenzivní kvality, jak ve hře 5 na 5, tak především v přesilových hrách. Disponuje obrovskou kreativitou, což odchodem Karla Kubáta v naší přesilové hře postrádáme. Bohužel jsem tímto transferem přišli o kvalitního zadáka Mathiase Proselanda. Nicméně jsme po konzultaci, jak s hráči, tak s trenéry došli k závěru, že nám Marek přinese především větší ofenzivní kvalitu. Mathiasovi děkujeme za jeho odvedené služby a přejeme hodně štěstí v novém angažmá,“ říká generální ředitel klubu Jiří Šlégr. 

Statistiky Marka Trončinského:

Dorost 05.05.2020

PŘEHLED: Jak by mohla vypadat soupiska dorostu?

Novým trenérem dorostu se od nadcházejícího ročníku stane šéftrenér litvínovské akademie Radek Mrázek. I mladší z nejstarších mládežnických kategorií čekají poměrně výrazné změny. Jak se to projeví na soupisce?
Více >
Mládež 03.05.2020

Sportovní spolek o prodlouženém víkendu připravoval zázemí pro letní přípravu

Členové HC Litvínov, sportovní spolek o prodlouženém víkendu připravovali zázemí pro začátek letní přípravy.
Více >
Junioři 02.05.2020

PŘEHLED: Jak by mohla vypadat soupiska juniorky?

V nejbližší době odstartuje příprava na novou sezonu a nejstarší mládežnická kategorie do ní půjde s četnými změnami. Tou nejvýraznější je bezpochyby nový hlavní trenér, kterým se stane Martin Tvrzník. Na které hráče by mohl spoléhat?
Více >