Tiskové zprávy 20.01.2020

Verva mění s Plzní! Litvínov získal reprezentanta Moravčíka, opačným směrem míří Jánošík

Vedení Litvínova se dohodlo s vedením Škodovky na zajímavé výměně. Vervu opouští Adam Jánošík. Litvínov nově získal z Plzně velkou posilu do obranných řad v podobě českého reprezentanta Michala Moravčíka.
Litvínov se v letošní sezóně trápí a vedení klubu reaguje na neuspokojivé výsledky. Vervě se povedl zajímavý trejd, z Plzně získala Michala Moravčíka, opačným směrem putuje obránce Adam Jánošík . Slovenský reprezentant nastoupil za Vervu do 37 zápasů, ve kterých si připsal 12 bodů (5 gólů a 7 asistencí). „Vážíme si služeb Adama Jánošíka, které pro nás odvedl a děkujeme mu za jeho odvedenou práci,“ říká generální ředitel klubu Jiří Šlégr.

Pětadvacetiletý Michal Moravčík je plzeňským rodákem, který se v posledních letech vypracoval do extraligové špičky mezi obránci. Byl účastníkem posledních dvou seniorských mistrovství světa. Vyzkoušel si v jedné sezóně i farmářskou AHL, ale na konci loňské sezóny se vrátil zpět do mateřské Plzně. Letos odehrál v plzeňském dresu 35 duelů a zapsal si v nich 17 bodů (3 góly a 14 asistencí) v +/- statistice má kladných +11.

Litvínov trápí především špatná produktivita v přesilových hrách a malý důraz v předbrankovém prostoru. Vedení klubu si angažováním 194 centimetrů vysokého a 96 kilo vážícího komplexního obránce slibuje zlepšení těchto činností. „Angažováním Michala Moravčíka jsme získali urostlého reprezentanta, který je komplexním obráncem. Vyniká jak v defenzivě, tak v ofenzivě a je možno ho využít v přesilových hrách i v oslabení. Takový typ obránce nám v mužstvu chyběl. Věříme, že nám pomůže ve zbývající části sezóny,“ uzavírá Jiří Šlégr.

Statistiky Michala Moravčíka:

Žáci 25.09.2020

OSMIČKA: Výhru proti Mostu řídil Raichl, následovala porážka s Piráty

Úvodní zápasy nového ročníku za sebou mají i hráči osmé třídy. Černožlutí v prvním duelu bez problému porazili Most, o týden později ale nestačili na chomutovské Piráty.
Více >
Zápasy - Dorost 24.09.2020

Kladenský direkt, dorostenci nestačili na Rytíře a prohráli vysoko 1:5

Litvínovští dorostenci chtěli dát zapomenout na předešlý neúspěch proti Mladé Boleslavi, kdy selhali až v závěrečném prodloužení. Na ledě Kladna se ale nic neodvíjelo podle jejich představ, chemici rychle inkasovali a po patnácti minutách hry prohrávali 0:3. Jediný zásah Severočechů zajistil Vít Beran, černožlutí nakonec padli 1:5.
Více >
Žáci 23.09.2020

DEVÍTKA: Demolice Loun a těsná prohra s Energií

Nový ročník před nedávnem odstartovali i litvínovští deváťáci. Černožlutí mládežníci vstoupili do soutěže vysokým vítězstvím proti Lounům, o týden později ale ve vyrovnaném duelu nestačili na Karlovy Vary.
Více >