Tiskové zprávy 20.01.2020

Verva mění s Plzní! Litvínov získal reprezentanta Moravčíka, opačným směrem míří Jánošík

Vedení Litvínova se dohodlo s vedením Škodovky na zajímavé výměně. Vervu opouští Adam Jánošík. Litvínov nově získal z Plzně velkou posilu do obranných řad v podobě českého reprezentanta Michala Moravčíka.
Litvínov se v letošní sezóně trápí a vedení klubu reaguje na neuspokojivé výsledky. Vervě se povedl zajímavý trejd, z Plzně získala Michala Moravčíka, opačným směrem putuje obránce Adam Jánošík . Slovenský reprezentant nastoupil za Vervu do 37 zápasů, ve kterých si připsal 12 bodů (5 gólů a 7 asistencí). „Vážíme si služeb Adama Jánošíka, které pro nás odvedl a děkujeme mu za jeho odvedenou práci,“ říká generální ředitel klubu Jiří Šlégr.

Pětadvacetiletý Michal Moravčík je plzeňským rodákem, který se v posledních letech vypracoval do extraligové špičky mezi obránci. Byl účastníkem posledních dvou seniorských mistrovství světa. Vyzkoušel si v jedné sezóně i farmářskou AHL, ale na konci loňské sezóny se vrátil zpět do mateřské Plzně. Letos odehrál v plzeňském dresu 35 duelů a zapsal si v nich 17 bodů (3 góly a 14 asistencí) v +/- statistice má kladných +11.

Litvínov trápí především špatná produktivita v přesilových hrách a malý důraz v předbrankovém prostoru. Vedení klubu si angažováním 194 centimetrů vysokého a 96 kilo vážícího komplexního obránce slibuje zlepšení těchto činností. „Angažováním Michala Moravčíka jsme získali urostlého reprezentanta, který je komplexním obráncem. Vyniká jak v defenzivě, tak v ofenzivě a je možno ho využít v přesilových hrách i v oslabení. Takový typ obránce nám v mužstvu chyběl. Věříme, že nám pomůže ve zbývající části sezóny,“ uzavírá Jiří Šlégr.

Statistiky Michala Moravčíka:

Preview - Dorost včera

Přeruší dorostenci jízdu Vítkovic?

Litvínovští dorostenci se po dvou prohraných zápasech v řadě utkají s vítkovickou Riderou, která zvítězila v posledních čtyřech utkáních. Zápas se odehraje v sobotu 22. února na Zimním stadionu Ivana Hlinky a úvodní buly bude vhozeno ve 12:30, přijďte naše mladé naděje podpořit!
Více >
Preview - Dorost 18.02.2020

Zabere dorost proti Hradci Králové?

Mladé litvínovské naděje po sérii kolísavých výkonů zavítají na led královéhradeckého Mountfieldu. Ten v poslední době podává podobně nepřesvědčivé výkony. Souboj 3. se 13. odstartuje v 17:30.
Více >
Zápasy - Dorost 15.02.2020

Dorostenci padli s Libercem 2:5, rozhodla poslední třetina

L i t v í n o v - Černožlutý dorost pokračuje v nepřesvědčivých výkonech. Chemici z posledních sedmi zápasů vyhráli jen dvakrát, na body nedosáhli ani dnes proti Liberci. Nad Bílými Tygry sice dlouho vedli, hosté ale ve druhé třetině srovnali a o svém vítězství rozhodli v závěrečné části hry.
Více >