Rozhovory 31.12.2021

Závěrečná třetina byla tuhý boj, říká šťastný střelec Marek Hrbas

V přesilové hře obdržel rychlou nahrávku od spoluhráče Stříteského a přesnou dělovkou vsítil úvodní gól zápasu. Obránce Marek Hrbas, který patří mezi sváteční střelce, slavil naposledy branku 19. listopadu. Tehdy Litvínov přejel Mladou Boleslav vysoko 5:0.

Litvínov doufal v přerušení nelichotivé série bez výhry. Úvodní minuty proti Liberci přinesly kupu vyloučení na obou stranách. Nakonec ale udeřila Verva, v 16. minutě pálil Hrbas, poté se prosadil nestárnoucí Hübl. Tygři našli na Godlu recept ve druhé třetině, kdy se radoval Ordoš. Odpovědí mu byla krásná akce Josefa Jíchy. Domácí sice vstřelili kontaktní branku, litvínovský brankář už více pokusů za svá záda nepustil.

Cenné body?

Konečně, naposledy jsme vlastně vyhráli v domácím zápase s Libercem. Potřebovali jsme získat tři body a dnes jsme si je vybojovali.

V první třetině měla Verva několik šancí…

Po delší době nám vyšly přesilové hry, kdy jsme vstřelili dvě branky. Ty nám velice pomohly. Druhá část už byla horší, Liberec měl hodně šancí a my jsme zbytečně propadávali. Závěrečná třetina už byl boj.

Prvním střelcem zápasu jste byl vy, jak byste popsal svou trefu?

Uklidnili jsme se na puku a zbytečně ho neodhazovali. Udělali jsme změnu, protože v minulých zápasech jsme si v přesilovkách zbytečně moc nahrávali a neměli jsme žádné střely. Před střelou se uvolnil prostor a já ho využil.

V koncovce jste byli mnohem lepší než domácí, je to odraz tréninku?

Měli jsme několik šancí a hlavně jsme chtěli naši hru zjednodušit. Během posledních zápasů se nám nedařilo, takže jsme chtěli mnohem více střílet a tlačit se do brány. Naštěstí nám to dneska vyšlo.

V poslední třetině Verva přežila přesilovku 5 na 3, byl to klíčový moment?

Určitě, ale zvládli jsme i další oslabení, to nás nakopávalo celý zápas. Na druhou stranu jich bylo moc a musíme si na to dávat pozor. Kdyby měl Liberec štěstí, mohl by zápas klidně otočit.

Zápasy - Junioři 26.03.2022

Generálka na boj o záchranu vyšla juniorům na výbornou

V posledním kole nadstavby o umístění mezi 13.-19. místem přivítali chemici na domácím ledě pražskou Slavii. Domácí drželi po první části hry jednobrankový náskok. Druhou třetinu však dvěma brankami vyhráli hosté a tentokrát to byli litvínovští hokejisté, kteří museli dotahovat. Nepříznivý vývoj se jim však podařilo ve třetí třetině obrátit a...
Více >
Zápasy - Junioři 24.03.2022

O výhře rozhodla první třetina. Junioři podlehli Motoru 1:3

Litvínovská juniorka naposledy v této sezoně zamíří na led Českých Budějovic. Díky velkým bodovým rozdílům je jasné, že Severočeši změří v baráži síly s Přerovem. Zápas 13. kola odhalil svého vítěze už během úvodní dvacetiminutovky, hosté totiž dvakrát inkasovali. Motor přidal gól v prostřední třetině, Litvínov skóroval jen jednou díky Balážovi.
Více >
Zápasy - Junioři 10.03.2022

Zase ti Hanáci. Junioři prohráli s Olomoucí 0:4

Podruhé v tomto týdnu vyrazila do dalších bojů litvínovská juniorka. Mladíci přivítali na svém ledě Olomouc. Hosté rozhodli během půl hodiny, protože slavili celkem čtyřikrát. Chemici nedokázali skórovat ani jednou.
Více >