Rozhovory 28.05.2020

Zázemí je výborné, kondiční trenér se v Litvínově vyblbne, usmívá se Petr Švehla

Fyzickou přípravu na nadcházející ročník bude mít na starost nový kondiční trenér Petr Švehla. Bývalý zápasník a mistr Evropy z roku 2001 v rozhovoru promluvil o litvínovském zázemí, způsobu přípravy nebo práci v Chomutově.
Hokejisté A-týmu se od 4. května pilně připravují na další extraligovou sezonu. V posledních týdnech polykají tréninkové dávky pod Petrem Švehlou, který u mužstva nově působí jako kondiční trenér.

„Je to tady perfektní, zázemí je taky výborné. Co se týče rozcvičoven, posiloven a kardiozóny, tak je to výborně zabezpečené. Máme velkou škálu možností, kondiční trenér se tady vyblbne,“ směje se Švehla. 

Verva letos zvolila trochu jinou formu suché přípravy než v předchozím ročníku. Loni hráči cvičili především s váhou vlastního těla, letos tomu je jinak. „Makáme s činkami. Vzpěračské cviky budeme používat, u hokeje jsou strašně důležité. Výbušnost a síla se jinak natrénovat nedá. To je můj názor,“ vypráví osmačtyřicetiletý trenér. 

Švehla je jednou ze čtyř nových tváří v realizačním týmu. Rodák z Hodonína doplnil sportovně technického analytika Tomáše Vrábela, asistenta trenéra Václava Sýkoru a hlavního kouče Vladimíra Országha. „Spolupracujeme spolu, je to perfektní. Vlado byl z Bystrice na něco zvyklý a tomu systému věřil,“ pokračuje Švehla. 

Hokejové kondiční přípravě se věnuje dlouhodobě, naposledy na této pozici pracoval v Chomutově. Jak sám vnímá svůj přechod od Pirátů do Litvínova? „Vždycky to byl největší rival. Je to pro mě těžké, ale já se přepnu a budu fungovat pro Litvínov,“ tvrdí. 

Bývalý zápasník je majitelem zlaté medaile z mistrovství Evropy v roce 2001, o tři roky později na stejné akci získal bronz. Kromě toho se objevil na dvou olympiádách, před dvanácti lety sportovní kariéru ukončil. 

V Chomutově však s některými hokejisty i poté cvičně zápasil. „Byla to vždycky to taková zábava a sranda. Sázeli jsme se, jestli mě porazí, ale vždycky jsem každého porazil. Zatím jsem si tady nikoho nevytipoval, ale myslím, že na to třeba dojde,“ říká se smíchem Švehla. 
Junioři 17.06.2020

Ligu akademií čeká zúžení. Jak vypadá rozpis juniorky?

Po zveřejnění herního formátu a rozlosování Extraligy dorostu se dočkali i litvínovští junioři. Z Juniorské ligy akademií v sezoně 2020/21 přímo sestoupí tři až čtyři týmy, další bude příslušnost v soutěži obhajovat v baráži.
Více >
Dorost 10.06.2020

Dorostenci znají herní systém soutěže i rozlosování

Český hokej na konci uplynulého týdne informoval o formátu nejvyšší dorostenecké soutěže. Z Extraligy dorostu v nadcházejícím ročníku přímo spadne šest mužstev, liga bude opět rozdělená na tři skupiny. Kromě toho bylo zveřejněno i rozlosování dorostenecké extraligy.
Více >
Dorost 05.05.2020

PŘEHLED: Jak by mohla vypadat soupiska dorostu?

Novým trenérem dorostu se od nadcházejícího ročníku stane šéftrenér litvínovské akademie Radek Mrázek. I mladší z nejstarších mládežnických kategorií čekají poměrně výrazné změny. Jak se to projeví na soupisce?
Více >